bugün

Atatürkü sevmeyenlere mesajım ;

https://www.youtube.com/watch?v=dAOyeEwYvMA
Evet. Konu kapanmistir.
(bkz: siz sevmeyin ulan ayılar)
Değilsin güzel kardeşim.rahmetli de sizi sevmezdi ve dedelerinizi bu yüzden astı bildiğiniz üzere.Biz de sizi sevmeyiz bu arada.yobazlara düşmanız.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Yani değiliz.
referanduma hayır, buna EVET.
Bir soru. Siz sevmeyin yar*am değilse boku çıkar.
sevmeyen suriye'ye siktir olup gidebilir.
atatürk'ü sevmeyenler idam edilmelidir.
Yobaz Kemalistlerin ve yobaz dincilerin vs attığı başlık.
iyi ki açmışım.
çok da sikimdeydi açıkçası..

gider bu yaştan sonra heykeltıraş olurum ama yine de size laf anlatamam..

mevzunuz anlamak ve öğrenmek değil çünkü..

düşük seviye trolllük..

lakin bıktık bu resmi tarih goygoylarınızdan..

sizler, dünyanın çöplerisiniz ve çöp kutusuna atılana kadar konuşmakta özgürsünüz tabii..

atatürk'e olan sevgi ve saygımı, kemalist, ulusalcı vesaire tanımlamalarına girerek hiç küçültmemiş bir bireyimdir..

hayatımda gurur duyduğum en büyük şey budur..

bir kılıfa, bir akıma ihtiyacım yok..

insanlık tarihinin gördüğü en büyük zekalardan birinin de bunlara ihtiyacı yok..

bilimsel ve akılcı bir insandı kendisi..

her kesimin anlaması gereken tek şey budur..

zira kendisinin ağzından alıntılarla doğrulama ya da söylemlerime dayanak yapmayı sevmem ama..

şöyle de bir şey demiş bu adam.. bunu insanlık tarihinde aynı konumda olup da söylemiş olan başka bir insan var mıdır bilmiyorum..

eğer bir gün sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin.

böyle bir temiz kalp, böyle bir gerçekçilik ve böyle bir insan sevgisi ancak kendisi gibi üst düzey insanda barınabilir..

o kadar kazanımıma rağmen şu hayatta ben kendi adıma bu adamın attığı sümük dahi olamam..
görsel
görsel
insan müsvetteleri sevmek zorunda değil.

sen fetullahı sev, barzaniyi sev.

bu ülkedende s*ktir olun gidin.
benim senin bu yazdıklarının çoğunun uydurma olduğunu bile bile sana saygı duyduğum, hakettiğine gönülden inandığım halde yargılayıcı yaklaşmadığım gibi sende ona saygı duymak zorundasın. zira ben atatürke kafir yada münafık dendiğinde kuduran bir insan değilim. çünkü o adam yaşadıklarından ve tecrübe ettiklerinden sonra dinden resmen dönmüş. bu kötü bir şey mi peki? asla değil. islam ataerkil, çağ öncesi bir din. varlığını sürdürmesini bile sağlıklı bulmuyorum. ayrıca atatürk bu, mezarına gittiğimde babam bu mezarda diye gözyaşı döktüğüm insan. sana onu sevmek zorundasın diyemem. ama ölü de olsa insanın verdiği bir his vardır. enerjisi ve ruhu hissedilir ben atatürkün iyi bir insan olduğuna kalbimden inanıyorum ve onu seviyorum. eğer sevmezsen saygı duymak zorundayım ama ülkeye getirdiği sistemden tut, kadın erkek eşitliğini sağlamasına, eğitimi ücretsiz yapmasına kadar her şey onu sevmek için önemli birer neden. eğer dinin sana ördüğü duvarları yıkıp farklı insanlardan da dinlemeye ve farklı kaynaklardan da araştırmaya başlarsan fikrinin değişebileceğini düşünüyorum. umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.
mesele sevmek veya sevmemek değildir.

yanlışları da vardır muhakkak ki var.

birey ol, kul olma. eğit kendini ve "ben zillullahım, ben allah'ın yeryüzündeki gölgesiyim" deyip sarayda cariye sikmek için emeğini sömürenlerin kölesi olma demiş.

dini çıkarları uğruna kullanan feodallerin şeyhlerin şıhların, tarikatların muridi olma dinini doğru öğren diye diyaneti kurmuş.

kitabını oku, okuduklarını anla diye tevsir ettirmiş.

davar ile erkeklerin değer sayıldığı bu coğrafyada kadınlara seçme seçilme hakkı vermiş.

peki sevme kardeşim. lakin bu cumhuriyete, kazanımlarına ve kurucularına hakaret etme, iftira atma.

ben ruhuyla konuştum diyen şizofrenlerin ağzıyla kin kusma.

ben atatürk'e hakaret edenlere kızmıyorum, sadece acıyorum bu cahilliğe. çünkü beynini yıkayan başarılı olmuş, kurucusuna kindar bir biatçı yaratmış. işte 72 bakire hayaliyle masumları patlatan beyin bu beyin, hiç işidi tekfir etme.
Değiliz ve hakkındaki yalanlarada inanacak değiliz güya mustafa kemal beynini yavaşlatmak için içiyormuş beyni çok hızlıymış uyuyamıyormuş bunu işitti bu kulaklar yahu adamlar buna inanıyor.
Evet. Başka sorusu olan?
ister sev ister sevme... inan çok ta tınlamıyordur. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de çok tınlamıyorum.

Zira bu at gözlüğünden bakıp ta bir adamı islam düşmanı gibi yaftalamak bizim gibi ülkelerde sık karşılaşılan bir durum.

Bir şeyler okuyup dibini deşmeden laf sokuşturmak ama kendi bahçene bakmamak...

Sadece şunu anlamanızı isterim. - Sonrasında ister sevin ister sevmeyin - Bu adam sizin bile takdir edebileceğiniz hiç mi bir şey yapmadı? Yaptıysa neden bir kere de onları ortaya çıkarıp hakkını vermiyorsunuz.

Atatürk ne istedi? Bu millet, bu büyük millet biat kültüründen kurtulsun, ağalık, şeyhlik mertebelerinden kurtulsun. Bilime inansın ve onun peşinden gitsin. Geri kalmışlık son bulsun.

Bu arada haksızlıklar, adaletsizlikler olduysa oldu. Ama iskilipli Atıf Hoca bunlardan biri miydi? Şapka takmadığı için mi idam edildi.
Yeni Şafak gazetesinden alıntılar yaparak bir şeyler sıvamak kolay.

iskilipli Hoca, Mahmut Şevket Paşa'nın katli nedeniyle Sinop'a sürülmemiş miydi?

Teali islam Cumhuriyeti kurucusu ve yöneticisi değil miydi? Teali islam Cumhuriyeti neyi savunuyordu biliyor muyuz? Kuvvayı Milliye'ye karşı olan bu yapı ingilizler veya yunanlıların idaresi altına mücadele etmeden girmeyi daha uygun buluyordu. Şüphesiz ki o da millete daha az acı çektirecek bir yöntemin peşindeydi. Ben umutsuzluktan ve korkaklıktan doğan çözüm arayışlarını vatan hainliği olarak görmüyorum. Ama Teali islam Cemiyeti Başkanı olarak yayınladığı bildiride söyledikleri de bizlere yutturulmaya çalışıldığı gibi mazlum biri olmadığını da gösteriyor:

"Mustafa Kemal ve Kuvvayı Milliye maskaraları Yunan askerlerinin önünden kaçıyor. Zavallı saf ve gafil halktan topladıkları askerlere 'siz burada onlarla savaşın, biz de arkalarını çevirelim' diyerek sıvışıyorlar. Yazık ki halkımız Talât, Enver, Cemal, Mustafa Kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakarlığı yapmıyor. ingilizleri kızdırdınız, üzerimize Yunanlıları musallat ettiler. Şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine Yunanlılarla harbe tutuşuyorlar. Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır"

Harp yıllarında sizleri cephe cephe sürükleyen ve din kardeşlerinizin suçsuz yere ölmelerine sebep olanlar arasında Mustafa Kemal, Ali Fuat, Bekir Sami gibi zalimler de vardı. Siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?

Elinize aldığınız bu fetva Allah'ın emridir, Padişah fermanıdır. Sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz. Bunların vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümanlık için farz olmuştur."

Tüm bu açıklamalarının ardından Atatürk ne yaptı biliyor musunuz?
Kendisinin ortadan kaldırılmasını farz kılan bu kişinin kurduğu cemiyetin 1920 TBMM seçimlerine katılmak istemine olumlu yanıt verdi. Gün birbirimize karşı savaşma günü değil fikir ayrılıklarına rağmen bir arada savaşma günüydü. Ama sonrasında bu söylemler kurtuluş savaşının kazanılmasından, cumhuriyetin ilanından sonra da devam etti. "Yeni harfleri kullananlar cehennemde yanacak", "şapka giymek küfürdür, dinsizliktir" demeye devam etti ki o koşullarda bu söylemler karşımızdaki düşman ateşinden de tehlikeliydi.

Neden mi?

Çünkü arkasından şeyh sait isyanı çıktı ve biz o kaosta Milli Misak sınırları içinde kalan Musul ve Kerkük'ü ingilizlere kaptırdık?

Bugün iskilipli Atıf hoca'yı duygulanarak anan sizler aynı duyarlılıkta Menemen'de kafası kesilerek şehit edilen Kubilay'ı andınız mı?

Gavur izmir diye diline dolayanlar izmir'in işgalinin ilk gününde düşmana ateş edip sonrasında öldürülen Hasan Tahsin'i de böyle araştırdınız mı?

Hadi bunlar çok eskiden oldu diyelim. Büyüklerimizin dediği gibi at izi it izine karıştı diye kabul edelim. Peki ya Sivas'ta yakılarak öldürülen gencecik insanlara da bu şiddette üzüldünüz onları diri diri yakan ya da boğanlara karşı Atatürk'e beslediğiniz nefreti ikram ettiniz mi? Maraş'ta veya Çorum'da öldürülen onlarca alevi insanımızdan haberiniz var mı?

Bunlar belki de iyi günlerimiz. Belki bugün göz yumulan tarikatlar ve müritleri yarın öbürgün birbirini boğazlamaya başlayacaklar. Bir tarafta sünnilerin bir tarafta caferilerin ya da başka tarikatların camileri olacak.

Atatürk'ün hedefi bu milleti insanlığın hayrına bir şeyler yapmaya inanan ve de yapan bir toplum haline getirmekti. insanların sadece camilere gidip ibadet etmesini, ellerini açıp sadece Allah'a dua etmesini istedi. Şeyhlerden, evliyalardan, hocalardan medet umulmasını istemiyordu. Fethullah örneğini görünce haksız mıymış demiyor musunuz? O sizin kandırılabileceğinizi 100 yıl önceden görmüşken hala nasıl kızabiliyorsunuz? Adam şeyhine körü körüne inandığı için adamın penisini ağzına alarak sevaba girdiğini düşünüyor. Bunları yaşıyor bu ülke. Her gün namus uğruna kadınlarımız öldürülüyor. Aynı üzüntüyü onlar için de duysanız keşke...

Ben bu şekilde düşünen özellikle gençlerimizi de suçlayamıyorum. Çünkü bir Atatürk sevdasının ardında o kadar etkili uyundu ki bu zehirlenmelere karşı önlem alınamadı. Ama özellikle bu bildiriler Bülent Arınç gibi en yüksek devlet kademesindeki kişilerin ağzından yayılınca ne yapılabilirdi ki?
sevmek sevmemek o ayrı konu zorunda değilsin belki. ama saygı duymak zorundasın. saygı duymazsan şerefinden ve Türk olduğundan şüphe ederim. kurtuluş mücadelesini başlatmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin kurucusu olan gazı Mustafa Kemal Atatürk saygıyı kesinlikle hak ediyor. sevme Tamam ama saygı duy. yaptıklarını yaptırdıklarini bil öğren araştır daha sonra sevme.
ilk başlarda dindar bir profil çizen milletin saygısını kazanan ardından tam tersi bir inanca sahip olduğunu gösteren bunuda insanlara benimsetmeye çalışan birini elbetteki sevmeyiz bugün yaptıklarını başka bir insan yapsa demediğinizi bırakmazsınız ama anlatmaya değmez zira yalanlar öyle büyük ki bazıları hala mustafa kemali dindar olarak göstermeye çalışıyor mesele inancı değil yalanlar ve bu yalanlar bazılarınca ata kabul edilen kişi hakkında gerçekten enteresan.
kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil denilesi sorunun cevabıdır. evet..
Bir ülkede yaşamak için birini sevmene gerek yok. Bu saçmalıklara inanmayı bırakın artık. Biraz geliştirin kendinizi amk. Din, vatan, millet diyerek uyutuyorlar sizi.
Zorunda değilsin . Her kul sevilmeye ve sevilmemeye tabiidir. Ama saygı bir insana yakışan en güzel şeydir. Saygı duyun her fikre ve her ideolojiye . Bu güzel ülke hepimizin...Ayrılmak kolaydır , birlikte yaşama sevincimizi arttırmak zor. Kolayı herkes yapar hadi zoru başaralım.
ben kedi seviyorum .

öyle tatlılar ki sevdikce sevesi geliyor insanın .