bugün

(bkz: he amk he)
(bkz: he anam he)

bizde bıktık "atatürk olmasaydı başkası olurdu" muhabbetinden, bazen bu kadar katı eleştirilere maruz kaldığı için keşke kurtarmasaymışta hiç olmazsa adam yattığı yerde rahat uyusaymış.

biz nasıl insanlar olduk böyle anlamadım, bize vatan sahibi yapan birini bu kadar yermek sanırım türk milletine yakışmıyor.

sizin için sıcacık evinizden entry girmek, vatan kurtarmak kolay, iş icraata gelince "ama ben yapamam" dediğinizi duyar gibiyim.

lan çok biliyorsun o kadar bilginiz var o zaman toplanın şu pkk illetinden kurtarın vatanı, vatanı kurtarın demiyorum! sadece terörden kurtarın ki; bunu bile beceremiyoruz.

birde şöyle birşey var tabii.. görsel
mustafa kemal olmasaydı olurdu ancak atatürk olmasaydı olmazdı. yani şunu demeye getiriyorum, illaki bir atatürk çıkardı koskoca türk milletinde. neticede komutandır. başarılı komutanlarımız, dünya görüşlü yöneticilerimiz yüzyıllardan beri var olmuştur, atatürk bunlardan biridir. hala vardır belki ama savaş olmadığından ya da sümen altından yapıldığından görememekteyiz. o günkü atatürk bu gün yaşasaydı ve kara kuvvetleri komutanı olsaydı, kimse ona atatürk demeyecekti, bir de burdan bakmalı.

(bkz: çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu)
buyursun gelsin kurtarsın, çok da iyi bi durumda değiliz şu anda da.
(bkz: atatürk kemalist mi idi) *
Hangi öncüyle kurtarabilirdik sorusunu akıllara getiren söylem.
atatürk büyük bir insandir arkadas.
her seyden once bunu bilir bunu soylerim
belli açılardan doğru, belli açılardan saçma önermedir.

atatürk'ün kendisinin: -''yüce milletim ve göğsündeki iman olmasaydı tek başıma bir şey başaramazdım.'' demesi...

''hala bir kurtarıcı bekliyorsanız size hiç bir şey öğretememişim demektir'' demesi...

bunlar bizim de başarabileceğimize olan yüksek inancından kaynaklanıyor ama bence biraz yanılıyor atatürk.

bağımsızlık kazanılırdı ama bu kadar çok toprak parçası ile değil,
din iman kurtarılırdı ama ibadet edecek ne cami kalırdı ne de müslüman (zaman içerisinde asimile edilirdik)
padişah kalırdı ama ilk fırsatta ingiliz donanma gemisiyle kaçar ya da sevr i imzaladığı gibi başka antlaşmalarla vatanını satmaya devam ederdi.

son yıllarda içerisine düşürüldüğümüz 'bölünmüş türkiye' 'parçalanmış millet' durumu 100 yıl önce gerçekleşir, bir araya gelemezdik.

allah'a şükürler olsun yüzyıllardır efsanevi komutanlarla ödüllendirdiği türk milletine, geçtiğimiz yüzyılda tekrar dirilmeleri için böyle bir adam gönderdiği için.
savaşlarda ve kaos dönemindeki ülke yönetimininin klavyeyle halledildiğini sanan insan tipidir, azdır ama arada sırada karşımıza böyle çıkabilir, nitekim onlarda insandır, olumsuz olsada birşeyi düşünüyor olmaları sevindiricidir.
bu, nasıl bir zihniyettir, bunun atatürk ü sürekli aşağılayan akp lilerden, asla ve asla farkı yoktur. o orduyu birleştiren, örgütleyen atatürk olmasaydı insanlar, korkuyorlardı.
atatürk olmasaydı en azından bugünleri görmezdik. Tanım : vatan hainliği kokan söylem.
bir liderin zekası bu vatanı kurtarmıştır.

tarihi sorgulamak liseli ergen trollerin işi değildir.
(bkz: ne diyor bu amk liselisi)
dikkat çekmek için kullanılan ancak söyleyen hıyara "özge bak atatürk olmasaydı da vatan kurtulurdu bi kere taammı" tadında iz bıraktıran beyanat.
kurtaraydın o zaman pezevenk, içsesini canlandırandır.

gizli kemalist miyim lan yoksa ben? neden gerizekalı atatürk eleştirileri bende sinir yaratıyor? banane amk desem olmuyor mu. hay sikeyim kendi içsesimi.
atatürk olmasaydı hepiniz gavur olmuştunuz.osmanlı devletinin toprakları diğer devletler tarafından parsellenmişti.
Not:yobazlar hâla sözlükte kaynıyor.
Allah bu millete her felaketten sonra, tekrar dirilip kendine gelmeyi nasip etmiştir. Allah yürü ya kulum dedikten sonra Atatürk olur, ahmet olur, mehmet olur farketmez. burada tapılacak kişi de ata değil allah tır. ateistler eksilesin peşinen. kemalistler in de eksileme ihtimali var. dincilerin içinde allah geçen entry yi eksilemeye götü yiyeceğini zannetmiyorum ama onlarda eksileyebilir. peşin not: sen eksileme ayı!
kurtarırdık kelimesindeki gizli özne bizin kim olduğunu anlayabilsek soruyu yanıtlamaya muktedir olurduk ama. herhalde bahsedilen biz hilafet yanlısı neo osmanlıcılar olmasa gerek zira madem ellerinde böyle bir kudret vardı selanik manastır işkodra hatta izmir düşerken herhalde mutlaka gereğini yaparlardı.
Atatürk'ü sevmeyenlerin zırvasııi. Vıdı vıdı yıllardır konuşmaktan bıkmadılar.
sen ki tarihinin hiç bir devresinde esaret altında yaşamamış türk milletisin, sen ki atilla'nın kürşadın torunusun. sen ki tunada abdest alıp viyana önlerinde namaz kılmış istanbulu fethetmiş türlü belaları musibetleri göğüslemiş türk milletisin tek bir adam mı seni kurtardı. yooo dostum yooo bunu kabul edemem işte.

hele ki olmasaydı olmazdık demek şirktir. (bkz: mustafa kemal gerçeği) (bkz: dr rıza nur hatıratı)
bu vatanı kurtulmuş sayan zihniyetin sarfettiği her hangi bir cümledir.
Atatürk olmasaydı vatan kurtulurdu doğru ama bizim de Suriye, Irak, Libya' dan farkımız kalmazdı. daha yeni yeni Cumhuriyete ve Laikliğe geçmiş olacaktık ya da sırada ki ülke biz olacak. Atatürk' ün ileri görüşlülüğü sayesinde şu an çağdaş bir ülkeyiz. gerçi yavaş yavaş çağdaşlıktan uzaklaşıyoruz. Neyse bu şimdiki konumuz değil.

eğer ki Atatürk olmasaydı onun yaptığı inkılapları bir başkasının yapacağını sanmıyorum.
KAFASI OLMADAN YAZAN KOLLARIN VARLIGINA DELALET YAZILARDANDIR.
dedesi kutuluş savaşı zamanında asker kaçağı olan şerefsiz sözü.
Evet, vatan kurtarılabilirdi. Bu ihtimal dahilindedir.
Lakin "Atatürk ve ekibi benzeşi" bir irade olmadan asla sürdürülemezdi.
Fatih sultan mehmet olmasaydıda istanbulu alırdık, alparslan olmasaydıda malazgirtte kazanıp anadoluyu fethederdik değil mi canlarım. recep tayyip erdoğan olamsaydıda israili one minute ile yenerdik. pardon daha yenmedik değil mi?