bugün

Tek tırnaklılar takımının, Atgiller familyasından bir memelidir. Erkeğine aygır, dişisine kısrak, yavrusuna tay, yumurtaları çıkarılmış, iğdiş edilmiş olana da beygir denir.
bir şeyi ileri doğru fırlatmak.
az önce birini kurtarmıs oldugumu dusundugum, genellikle ayakta uyuyan, hızlı kosan hayvan.
kendinden hortumlu olan hayvan. çok seksiler ya.
asilliği ile tanınan hayvan.
hayvanların en güzeli, sevilesi dost.
Aklıma direk leyla ile mecnun u getiren hayvan.
biyolojik sınıflandırmada hayvan kategorisine giren, gerçekte hayvan denemeyecek kadar değerli olan canlı.
vefa abidesi.
Şu an bindiğim hayvan.

Yeleleri olan bir canlı.
binilir.
Milli alfabemiz olan Göktürk Alfabesinde ki bir tamgadır.
bir hayvan.
orta asya ülkelerinde sıkça yiyecek olarak tüketilen bir binek hayvanı.ayrıca güzel bayanları ifade etmek için kullanılan bir sıfatın parçası (bkz: at gibi)
tarih boyunca türklerin düşkün olduğu hayvan. günümüzde de atlara düşkünlüğümüz devam etmektedir. bu at o at değildir.
bir organıyla meşhur canlı.
bir organıyla meşhur canlı. tabi organ sayılırsa o.

(bkz: at yelesi)
avrat, silah..
koklaşan cinsden de mevcut sevişen cinsden de...
Kesinlikle en vefalı hayvan. Kendisine 25 yıl bakan sahibinin son gününde ona veda ediyor. Ağlatmıştır asil hayvan.

görsel
asil, nice savaşta koşturmuş hayvan.
bir binemedim hayalimsin.
at diyince benim karıya kıza aklım gidiyor biri bana dur desin.
Asil hayvan. Yorgo olanı değerlidir.
hisleri insanlardan çok daha gelişmiş canlı.

350 derecelik bir görüş açısına sahiptirler. zaten kara memelileri içinde en büyük gözler atlardadır. gece ve gündüz görüşleri mükemmeldir. ancak dichromatic görüşe sahiptirler, yani kırmızıyı ve tonlarını yeşil olarak görürler. kafalarını hareket ettirmeden kulaklarını 180 derece hareket ettirebilirler ve yaklaşık 360 derecelik bir açıdaki bütün sesleri duyabilirler.

tad alma duyuları insanlardan çok daha gelişmiştir ama kendi duyuları içinde en az gelişmiş olanıdır. zehirli bitkileri farkederler ve yemezler. ancak tad alma duyuları yerine görme duyularına daha çok güvenirler.