bugün

Efsanede olabilir.
Seyahat etmeyi birazcık dahi sevseydim kesin bunu yapardım.
10 yaşındaki, YouTubede yaşayan kardeşimin geçen astral seyahat adlı bi videoyu tüm ayrıntılarıyla izleyip, bir YouTuberin yanında olmak istemesiyle gerçekleştirdiği eylem.
Yataktan ruhen kalkıp kendi bedenini izlediğini iddia ediyor.
Ardından duvardan geçerek bir anda istediği kişinin yanına gidip onu izlediğini anlatıyor.
Ne yeminler ettirdim. inanmak istemedim. Ama tamamen gerçek.
Ve sanırım bende deneyeceğim.
Korku var mı.? Hemde çok.
seyehat çeşitleri içerisinde maliyeti en düşük olanı.
gümüş kordon ile vücuda bağlı olduğu söylenen ruhun dışarı çıkarılması olayıdır. tecrübe ve sabırdan ziyade sağlıklı bir vücut gerektirir. zira ilk deneyimlerinde kalp krizi geçirip ölenlerin sayısı oldukça yüksektir. ayrıca diğer alemden varlıklar da görülebileceği için pek tavsiye edilmemektedir.
Türkiyenin her yerine 49,99 tl'den başlayan fiyatlarla gidebiliyorsunuz.
Gerçek olduğuna inanmıyorum. Hele yaptığını iddia edenlere hayretle bakıyorum. Uyuşturucu madde kullanmış olma ihtimali yüksek bu arkadaşların.
ruhun bedenden çıkıp seyahat etmesi olayı. astral seyahat ölmüyorsun ve geri dönmeme gibi bir olay olmuyor söylenenlere göre.

bilinçli olarak yapılabildiğine inanmadığım olay. lucid dreaming ile karıştırılmaması gerekir. lucid dreaming kesinlikle doğrudur vardır çokta yaptım ama astral seyahat bana hep muamma gelecek.
Ruhun bedenden bir kordonla ayrılıp gezmesiymiş.
yalnızken hâl ve hareketlerinize dikkat edin; biri astral seyahat çıkmıştır, yanınızdadır belki de...
Birçok kez denediğim, ruhumun bedenimden çıkmakla çıkmamak arasında gidip geldiği ve çıkmamaya karar verdiği, o ana kadar gidip devamını bir türlü getiremediğim aktivitedir.

-üstte bir yazarımız ruhun bedenden çok fazla uzaklaşması geri dönememesine sebep oluyormuş bunun sınırı nedir kıtalar arası yolculuk sayılır mı jskskwk
Ah güzel kızancıklar dediğim biletsiz seyahat.

Daha epiphysis c. Dmt, manna, ruh dahil hariç muttasıl munfasıl 3. Boyut ne bilmeden "ya şöyle bir uzandım gözlerimi kapadım ama başaramadım" diyen toylara kalmayan iş.

Daha önce 2-3 defa yapmış biri olarak bedene acı veren bir şey olduğunu bilin yeter fazla da dillendirmeyin bu işi.
Uyanıklık yapılıp bu isimde bir seyahat acentesi bile kurulmuş.

Artık tokat istanbul 100 tl bilet parasına astral seyahat mümkün. Çıkmadık demezsiniz.
buna inanan, uçan uçak gemisine de inanmıştır.
lucid dreaming (yarı-uyanık rüya), beynin uyku durumuna tam olarak geçememesine rağmen, vücudu uyku durumuna sokması sonucunda meydana gelir. bu durumun kötü bir versiyonu uyku apnesi (karabasan olarak bilinir) görülmekteyken, olumlu rüyalar görüldüğünde lucid dreaming olarak anılır. bu olay sırasında beynin uyku moduna alınması gereken bölgeleri çalışmayı sürdürür ve etraftan gelen veriler yarı-bilinçli olarak işlenmeye devam eder. bu sebeple eğer ki bu dönemde rüya görülecek olursa, bilincimiz yarı-bilinçli olarak bu rüyaları da fark edecek dolayısıyla duyu organlarımızla bu rüyayı kontrol etmemiz mümkün olacaktır. işte bu yarı-bilinçli rüya deneyimidir ve düzgün bir şekilde çalışılarak öğrenilebilecek bir yetenektir.
astral seyahat'in bilim dışı olmasının sebebi, ruh kavramının ispatsız olarak kabul edilmesi ve bu kavram üzerinden yola çıkılarak ruhun zamana ve mekana bağımlı olmadan geçmişe, bugüne ve geleceğe gidip, herhangi bir bölgeye istenildiği gibi ulaşabileceği argümanının kabul edilmesidir. halbuki bilimde ruh diye bir kavram yoktur; ayrıca bilimsel olarak geleceği ve hatta şimdiki zamanda, farklı coğrafyadaki bir olayı rüya sırasında görmenin bir yolu yoktur. astral seyahat ettiğini iddia eden insanlar, sadece kendilerini rüyalarında gördükleri bir lucid dreaming deneyimi yaşamış bireylerdir. bu gerçeği abartarak rant elde etmeyi ya da hayal güçlerini tatmin etmeyi hedeflerler.

kaynak: evrim ağacı.

yanlış bilgilerden kurtulalım.
böylr birşey yoktur defalarca farklı yöntemlerle denedim yok efendim ruh çıkmıyor gezmeye.
Opel astra ile yapılan gezintidir.
Kihkihkih.
bu akımın öncülerinden olan Sabri abimizi saygıyla anıyoruz.
Daha fazlasını isteyenler astranomik seyahati deneyebilirler.
Hohhohhoo.
Vakti zamanında çok gidip geldim. Çok güzel tırmanışlar yaptım. Amma yorucu olduğu için eskilerde kaldı.

Hey gidi günler hey.
Şu hayatta insanın başına gelebilecek en tuhaf deneyimlerden. Tam ruhum bedenimden ayrılacağı sırada aşırı panik olduğum için bir çok kez geri döndüm. Ama o andaki korkuyu hiçbir zaman hissetmediğime eminim. Kendi küçük kıyametimiz kopuyormuş gibi bir şeyler oluyor. O sırada sakin kalmak mümkün değil. Bu yüzden bayağı zor iş. Deneyimleyebilenler çok şanslıdır.
Miraç kandilinde peygamber efendimizin yaşadığı durumdur diye rivayet edildiğini duymuştum... kudüs'e gitmesi, hz. Ali'nin peygamber efendimizin yatağının halâ sımsıcak olduğunu söylemesi vs vs. Fiziksel olarak olduğun yerdesin ama ruh başka bir yerde...
Sorsan herkes bir kere yapmıştır ya da yapan birini tanıyordur.
Uykuya dalarken sessiz zifiri karanlık bir ortamda kasları gevşeterek zihninizi boşaltarak uygulayabilirsiniz. Ruhun bedenden ayrılmasıdır. Ruhunuzla gerçek hayatta Varolmaktır. Hiçbir şeye dokunamazsınız, cisimleri içinden geçebilirsiniz ve istediğiniz yere gidebilirsiniz. Herkes sizi uyuyor sanarken siz Ruhunuzla bulunmak istediğiniz bir ortama girebilirsiniz. Eğer korkarsanız astral bozulur. ilk denemelerde yakınlarda takılın fazla açılmayın, ruh bedenden ayrıldıktan sonra kendi vücudunuzu uyuyor görünce sakın korkmayın. Başka boyutun varlıkları ile karşılaşabilirsiniz korkmayın. Bazı kaynaklar geri dönememe sıkıntısı olabiliyor desede böyle bir olay yoktur hertürlü geri dönüyorsunuz. Ruh ile beden arasında kordon vardır ve kopmaz. Zararlarına gelirsek insan kendini sosyal hayattan soyutlar, hep uyumak astrale çıkmak ister, arkadaşlarınızla ailenizle aranız bozulabilir. Dini açıdan bir günahı yoktur çoğu evliya, peygamber yapmıştır islamda farklı kelimelerle anlatılır.
Çok değişik bir deneyim bu: Bir yandan yaşadıgınız korku ve domatesin kabuğundan sıyrılması gibi yaşayıp hissetiğiniz o ayrılış ve kendi bedeninizden yükseliş acayip. Her şeyin siyah görülmesinin sebebi tam aydınlanmamış oluşunuz.