bugün

Dunyanin en "ben" merkezli insanlari bu burctandir. Siz ölün, bitin, hatta hayatinizin en kotu donemini gecirin onlarla ilgilenmesseniz ufak bir tepki gosterseniz aninda sizinle iletisimi keserler. Ee hep bana hep bana nereye kadar. Her insanin sabrinin sinirlari vardir.
Bazen bir Aslan unuttuğu şeyleri tekrar hatırlar ve uzaklara dalıp gider. Ayrıca bunu yaşamaktan nefret eder*
en çok talep edilen burçtur. bunların yanı sıra en çok gösterişli ve egoist olarak tanıtılır. derdiniz nedir oğlum sizin? siktirin gidin kendi burcunuzla dalga geçin. kovaymış. öyle burç mu olur? ehe.
(bkz: bencillik) (bkz: ego)
mensubu olduğum halde, özelliklerinden ve diğer mensuplarından nefret ettiğim burçtur.

düzelteyim; özelliklerinden ve özelliklerini taşıyanlardan.
çok keskin algılarıyla olayları çok çabuk süzme, gözlem olayları vardır. kedigil sonuçta. tiyatro ve sinema dünyasında çok mensubu olması bundandır. gerçekten iyi ve cömert dostlardır. gururunu kırmayın yeter.
gurur duyduğum burcum!
asla yasliligi kabul etmezler onlara hep iltifat yapacaksin. _baba sen ne zaman emekli oluyorsun._ben yasli degilimki niye emekli olayim.
çok fonksiyonlu olduklarından, duygusallıkla mantığın bileşkesi olduklarından sıradan kişilerle ilişki yaşayamayan burç. yükseleni de aslansa kişinin sıçtığının resmidir. uzun vadeli ilişkiler hayaldir. onunla ilişki yaşayacak kişiye Allah sabır versindir. nereden mi biliyorum? sizce?
Hayatımdaki ender rastlanan iyi özelliklerimden biri ,gurur duyuyorum burcumla.
Nefret ettiğim burcum. En kezban kızlar bu burçtan çıkar.
Ayrıntıcıdır,mükemmeli ister.
nefret edilesi narsist burç.
en guzel burctur. o burcta olanlar burclariyla gurur duyarlar. gulucuk.
kova burcundan esirgenen tüm sezgi gücünün kendisine bağışlandığını düşündüğüm burçtur.
(bkz: en iyi)
(bkz: ormanların da kralıyım sikişin de kralıyım)
kendimden ve tanıdığım diğer aslan burçlarından yola çıkarak aslan burcunu "gururlu ve duygusal" olarak tanımlayabiliriz. gururlu tarafı bazen kibir gibi algılansada kibirli olduğu söylenemez. duygusal bir burç olduğundan, çocukluğunda içindeki sevgi isteğini liderlik göstererek gidermeye çalışır çünkü böyle sevileceğini düşünür.
o harikadır. o gösterişlidir ve vazgeçilmezdir.
yonetmeyi seven, icinde kucuk cocuklar mahalle maci yapar. sevecendir.
son derece yardımsever, misafirperver ve hayat doludur. doğuştan oyuncu olurlar, sahne sanatlarına karşı çok büyük yetenekleri vardır.
Kolay kandırılabilen bir burçtur. Zira insanlara kanı kolay kaynar. Gururludur. Biri ona yanlış yaparsa yüzüne bile bakmaz. Barışmayada çalışmaz yamuk yapan kişinin gelip özür dilemesi lazımdır.

(bkz: kendimden biliyorum)

Edit: kolay kandırılabilen yerine kolay kandıran yazmışım.
egonun diğer bir adıdır aslan burcu. kimse kusura bakmasın hepsinde bu özellik illa ki var.
ego, ego, lan başka da bi halt bildikleri yok. sanarsın bunlarda ego yok. egoist dersin anlarız da sanki bi aslan burcu egoist. lan zaten burç da ne amk.
kompleksliler arkadaş.