bugün

"ben bilirim" burcu.

Her şeyin en iyisini onlar bilir, onlar yapar, onların eline değen her şey mükemmeldir. Aksini iddia ederseniz de size böcek muamelesi yaparlar.
Cevremdeki zibilyon tane aslandan öğrendiğim budur.
En sebdiiyyiimmm kendi burcum.

Tam bir gösteriş meraklısıyızdır. Ego, özgüven ikilisini doruklarda yaşarız. Bu demek değil ki bokunu çıkarıyoruz. Dozunu, yerini, zamanını iyi biliriz. ( Çevremizdekiler her ne kadar öyle düşünmesede.).
Aslan çok vicdanlı ve merhametlidir, adalet yanlısıdır. Ama tersine düşmeyin gaddarlıkta tanıyıp tanıyacağınız en kötü insandır.
Gururlu ve aşırı inatlardır. Aslanlara zalim diktatörde diyebilirsiniz.
Sevmenin dozunu asla tutturamayız. ilk şansı önce sevdiğimize olmazsa ikinci şansı bizi sevene veririz. Aslan aşk burcudur.
Arkadaşlarımıza aşırı düşkünüzdür ama güvenmeyiz. Güvenilen kişi oluruz her zaman.
Kendim değil ama çevremde kazık atan bir çok aslanda gördüm bence güvenilmeziz.
Bir aslanın çok güzel veya çok yakışıklı olmasına gerek yoktur. Çekicilikleri ve duruşları her zaman farkedilmelerini sağlar.
Lüksü severiz. Para harcamayı daha çok severiz ama para bizim değilse. Kendi kazandığımız parayı harcarken kırk kez düşünürüz.
iki aslan çok iyi dost olsada ilişki bakımından bok gibi bir ilişki olur. Aynı ipte iki canbaz oynamaz misali.
Dışarıdan çok sert görünürüz ama içimiz 5 yaşındaki çocuktur.
Sevin aslanları.
eğer çevresinde ondan başka aslan var ise kesinlikle öncelikle ona üstünlük kurmaya çalışır çünkü zaten diğerlerine çoktan üstünlüğünü kurmuştur.
özgüveni yüksek ve de lider ruhludur.
'aslan' olduğum için mutluyum.
En karizmatik burç ismine sahip olduğu tartışılmaz bir gerçektir.koç, moç hikaye koç lider falan olamaz, koç ve lider kelimesi ancak kurban bayramında en çok kurban edilen hayvan sıralamasının yapıldığı bir anda yan yana gelebilir.Kova,bidon,eklembacaklılardan olan akrep veya terazi, tartı gibi burç isimlerine sahip kişiler tarafından egoist olarak yaftalanır aslanlar, ancak aslan zekası bunun kıskançlık sonucu oluşan bir yaftalama olduğunu rahatlıkla farkedebilir.üzgünüm sizler için,Evet gerçekten daha iyi bir burç ismine sahip olmak herkesin hakkı,o kadar da merhametliyiz işte.
önemli bir işin altından kalkmış burcu kişisine sesleniş, bir tür kutlama.
en kötü huyları benmerkezcilikleri ve egoları oluyor bana kalırsa. tanıdığım aslan burcu kızları için bunlar genelde geçerli. hep ön planda olmak istiyorlar. yukarılarda olmak uğrunda insanların üstüne basıp geçmeleri falan hiç önemli değil onlar için. bencesi.
Başına efendimiz,değerlimiz gibi kelimeler kullanırsanız..
" Ben burdayim "in yurüyen modelidirler.
erkekte daha klas ve karizmatik olandır.
Yengeçlerle uyar mı arkadaşlar.
aslan burcunun berbat yönlerinden bahsetmek için aslan burcu olmak gerekmez. zaten ziyadesiyle etrafındakileri bezdiriyorlar. muazzam bir egoları var. bakın bahsettiğim şey özgüven değil. ego ile özgüven bariz ayırt edilebilen meseleler. ne kadar aslan tanıdıysam hepsi egoluydu. evet, kendine güveneceksin elbette ama bunu yaparken yanındakini aşağılamamalısın. bu evreden sonra özgüven egoya dönüşür çünkü. sana ne milletin ne halde olduğu, sen kendine güven gerisini koy gitsin. ama hiç bir aslan burcunda bu yok. hepsi dünyayı ben yarattım havasında. en belirgin özelliklerinin ego olduğunu söyleyip devam ediyorum. kendileri ayak üstünde kırk yalan sayabilecek kadar da palavracıdırlar. patavatsızdırlar, asla nerede ne konuşmaları gerektiğini bilmezler. her zaman kendilerini haklı çıkaracak bir sebep bulurlar. bencildirler. tartışma anında asla onları haksız olduklarına inandıramazsınız. inatçı ve kincidirler aynı zamanda. arkadaş canlısı değiller, arkadaş onlar için günlük ped gibi. işleri düştüğünde muazzam derecede iyidirler size karşı. ama sizinle işi bittiyse arayıp sorana kadar adım atmazlar. ayrıca bir de şey var, insanları neleri beğenip beğenmediklerine göre yargılarlar. bunu sürekli yapıyorlar, yeterince teyit ettim. mesela bir müzik dinliyorsunuzdur, bunun sesini duyar ve aynen şöyle der: ne buluyorsun şu müzikte, anlamıyorum ki?

oysaki bir hafta sonra bir bakmışsınız, müzik çalarında çalan şarkı geçen hafta dinlediğiniz ve sizi aşağılamaya çalıştığı şarkıdır. bir de asla diğer insanların yaptıklarını yapmazlar, yani öyle sanıyorlar. popüler olan şeyleri hep itici bulup, bunu dile getirdikten hemen sonra gizli gizli kendileri yapmaya başlarlar. tanıdığım ne kadar aslan burcu varsa böyle, kız erkek ayırmaksızın. aksini kanıtlayanına henüz rastlamadım.

not: ayrıca ikizler burcundan daha beterdirler.^^
egoist ve boş insanlardır çoğu. ego yapılacak hiçbir özellikleri olmamasına rağmen.
Günlük, aylık yorum saçmalıkları bir yana Burçların insan karakterinde etkisi olduğunu düşünüyorum.

Benim tanıdığım tüm aslan burcu insanları* inanılmaz egoist, kendini beğenmiş. Sürekli ben, ben, ben.. O kadar beğenmişliğe ek kıskançlıkları da çekilmiyor.
bu sözlükte aslan burcuna büyük haksızlık yapılıyor.

Bir isyandır.
Ego. Ego. Ego.

Hep sensin demek zor be kardeşim.
Benim de mütevazi kişiliğimle aralarında bulunduğum burç. ilgi çekmeyi, başarıyı, aynaları ve özgürlüğü seviyorum ama hangi insan sevmez ki? Adı çıkmış aslan burcunun oysa ki pırlanta gibi insanlar mensupları.
insanı yoran tipler olduğunu düşünüyorum. Sürekli peşlerinden koşulsun istiyorlar.
bu güne kadar burcunu bildiklerimden 2 tane aslan burcu gördüm -biri yükselen akrep alçalan boğa diğeri yükselen boğa alçalan akrep olsa gerek- ama pek huyca benzemiyorlardı. yükseleni akrep olanda ego ve sinirlilik vardı ama süslenme yoktu diğeriyse tam tersiydi sakindi ego yoktu süslenme vardı. bu yüzden burçtan pek yorum yapmıyorum artık aynı burçta bile ters özellikte olabiliyorlar ve ortak özellikleri var gözükmüyordu.
Kadınlarının egoist olduğu burç. Dominanttırlar genelde ve kendileriyle ilgilenilmesini isterler devamlı.
Hiç anlaşamadığım burçtur. Genelde kibirli, inatçı, dediğim dedik, sürekli önemsenmek isteyen ve egolu bir burç fakat bir o kadar da iyi kalpli vefakardırlar ama bu yüzlerini pek belli etmezler.
zodyakın allahıdır. diğer burçlarının yönetici gezegeni aslanın yönetici gezegeni olan güneşin etrafında döner.

itaat edin.
Duruşuyla kendini 2 kmden belli eden, genelde özgüvenli ve zekası yüksek kişiler oluyor. Sıcakkanlı insanlar bide sevdiklerinde sonuna kadar gidiyor diye biliyorum.
insanları zar zor seven , seçici bir burçtur. ama sevdi mi tam sever ve hep sadık kalır.
evlenmemesi gereken tek burçtur.
allah her erkeğe aslan burcu kadını nasip etsin
daha da diyeceğim bir şey yok.
(bkz: canım burcum)