bugün

aslan burcu kadınıyla ciddi bir iktidar çatışmasına girebilir. ama sevilirler orası ayrı.
sexy insanlardir. karizma , ozguven ve kendinden eminlikleriyle cok cekici erkeklerdir.
hep kendi dediği olsun isterler herzaman son sözün sahibinin kendileri olmalarını beklerler beklentileri boşa çıktımı kaçınız.
"aslanım benim be" diye espriye maruz kalan erkektir.
sapına kadar galatasaraylıdır ayrıca.
(bkz: orikor) *
kendisine aslan burcu kadını yakışan erkektir.

bir gün aslan ile boğa oturmuş rakı içiyorlarmış. aslan ilerleyen saatlerde demiş ki;
-boğa kardeş hadi bana müsade, geç oldu. ben eve gideyim hanım merak eder.
boğa cevap vermiş;
+yuh be, koskoca ormanların kralısın, evde hanımdan mı korkuyorsun ?
aslan boğaya imalı imalı bakmış;
-biz aslansak, evde bizi bekleyen inek değil, bizi aslan bekliyor. demiş.
yakalandın ise kaçamayacağın, kırmakdan ziyade çok gerçekçi olmaları ile taarruza geçmeleri ile ünlü, farklılığı seven, asla korku nedir bilmeyen, hakkını kesinlikle yedirmeyen, sevdiği zaman kolunu kanadını sevdiğine sonuna kadar gerebilecek kadar özgüvenli, anlaşabildiği müddetçe kaçırılmayacak erkek tipi...
en anlaşılamayan insan formu. bir şeye taktılar mı tamam. daha kurtuluşu yok. değişmez, değişemez.
bazen ben bile kendimi anlayamıyorum o derece karışığızdır yani..
Kendini övmeyi, egolarını, tipini, düşüncelerini, kendisine ait olan herşeyi seven narsizmin doruklarındaki insan manzarasıdır.
yükseleni başak bir aslan burcu ile uzlaşmak zordur, kavga etmekte zor.. öfkesi, mantığı birbirine karışır, zeki, mükemmelliyetçi, iyi niyetli, ama aptal!*
küçük sürprizlerden anladığı böööö diye korkutmak olan..***
olmadı patlayan pasta neyin getirse idin!
birini sevince ona aşkın allahını yaşatan erkeklerin bulunduğu topluluktur.
ilişki içinde gereken her şeyi kendinde toplamıştır, düşüncelidir, ilgilidir, karşısındaki kadını mutlu etmek için gereken her şeyi yapar. ne gerektiğini de herkesten iyi bilir.
aslan burcu kadını ile inanılmaz bir uyumu vardır.
ben merkezli adamlardır genelde.
sürekli pohpohlanmak isterler, küçük çocuk gibi ilgi isterler, birazda kendini beğenmişlerdir.
boğa burcu insanlarından uzak allaha yakın olsunlar. o nasıl bir bitmek ütkenmez egodur tatmin et et bitmiyor kardeşim. ne kadar ben merkezci insanlarsınız eyy aslan erkekleri, luna parklardaki balerin gibi görürsünüz kendinizi herkes sizin eteğinizde siz döndürüyorsunuz bir tek onları.

(Ve aslan burcu erkekleri eskilemeye başlar.)
(bkz: run forrest run)
en kral erkeklerdir. adam gibi adamdirlar. arkadan is cevirmezler. sevdikleri zaman tam severler. gururlari icin herseylerinden vazgecerler. gurur herseyden onemlidir cunku. surekli ilgi ve alaka beklerler cocuk gibi. mutlu etmek cok zordur onlari.

not: aslan burcu erkegiyim. bundan gurur duyuyorum. cocuklariminda aslan burcu olmasi icin ayarlamalar yapmaya daha simdiden basladim.
duygusalligin yakismadigi erkek.
iyi aile reisi olabilecek erkektir.* gençlik yılları çok hovarda olur, dikkat edilesidir. babamın gençliğini bilmem de, bir iki aslan burcunun gençliğini bilirim, kasımpaşa modunda takılıyorlar. ipleri ve kuşaklarıyla mutluluklar diliyoruz.

edit: bak oraya gidip kendi burcumu yazmışım aslan yerine. bende de var biraz ip ve kuşak sevgisi. ondan öyle oldu herhal.
aslan burcu kadınıyla asla yapamayacağını düşündüğüm erkek. yeriz birbirimizi.
herkesi unuturda oğlak burcu kadınını unutamaz.
anlatılmaz, yaşanır aslan erkeği.

bilmeyenler sağda solda duydukları kibirli tabirine aldanıp buralarda körleme yorum yaparlar ama aslan erkeği görünen köyün klavuz istediğinin yaşayan kanıtıdır. görebileceğin en itici tip olmasına rağmen seni kendine bağımlı yapabilecek bir erkektir aslan erkeği.
kim ne derse desin, bu burcun en iyi özellikleri aşık olduğu zaman adam akıllı aşık olur, güvenilirliği konusunda ise asla taviz vermez. Zaten diğer bütün özelliklerini saymaya bile gerek yok. Yukardada yazan gibi yangından mal kaçırır gibi bütün üstün özellikleri kendinde toplamıştır.
söz söyleme sırası ona gelince sanki önünde bir kürsü beliriveren burç erkeğidir, sanırsın tbmm'de konuşma yapıyor. konu da genelde önemsizdir; ama o öyle bir şevkle ve güvenle başlar ki söze, birden etrafta sandalyeler belirmeye başlar, sahne ışığı üzerine dikilir... * hülasa, bu özgüven çoğu zaman -kendini beğenmişlik hissi uyandırdığından olsa gerek- itici bir görünüm verir burç kişisine.