bugün

birincisi, logoda tasvir edilen hayvan domuz değil kurttur.
ikincisi, kurttan süt içen insanlar roma mitolojisine göre roma imparatorluğunu kuran iki kardeş remus ve romulus'tur.
üçüncüsü, morganize işlerin şaka yaptığını biliyorum sadece genel kültürünüz artsın diye bu entry'i girdim.

edit: yazım yanlışı
kurt ile domuzu ayırt edememek.
Atletico madrid armasındaki ağaca hallenen ayı kadar skandal değildir.
rezalettir. zannedilenin aksine domuz değil attır. bi fena oldum.
bakan kör olarak adlandırılması gereken kişinin tespiti.
ben ve benim gibi bir çok türk gencini erekte eden logodur. *
(bkz: romus ve romulus)

zam isteyen ne kadar tarih öğretmeni varsa ağızlarına sıçayım... bir nesil, bir millet bu kadar mı kütük yetiştirilir...

yuh!

edit: eksilemekle olmuyor bu işler. bulgar türk hanlığı diye entry giriyoruz, "he kızılderililer (kızıldereli yazmış bir de öküz) de türk zaten" diye mesaj atıyor yetiştirdiğiniz yarmalar...
futbol kamuoyuna ne ara bomba gibi düştüğünü merak ettiğim logodur. arkadaş cahilliğin bu kadarı da fazla bilmiyosanız susun adam sansınlar.
aslında italya topraklarına etrüsklerden gelme bir motiftir. şaşılacak şey çünkü ucu bize dokunuyor. evet %97 oranında türk çıkan kavim etrüskler'dir. zaten çoğu türk destaanında kurttan türeme, kurdun çocuğu emzirmesi vardır. bu motifte etrüskler aracılığı ile italya'ya gelmiş, roma, parma,napoli gibi şehirlerinde simgesi haline gelmiş, bizans imparatorluğunun kuruluşunda onları etkilemiştir.

(bkz: nereden nereye)
(bkz: roma imparatorluğu)
sanılanın aksine bu logoda süt emikleyenler romus ve romulus değil totti ile de rossi'dir.