bugün

gora, arog ve belki yahşi batı'dan sonra sırf pepsi sponsorluğu için bile film yaptı. iyice batırdı. umarım bunda eskisi gibi kaliteli esprilere doyarız.
Cem Yılmaz işini stand-up ile yürüten bir komedyen. Hakikaten de komik oluyor. Fakat sebebi kara mizah vesaire değil. Halkın icinden gelen söylemlerle, kendi yorumunu harman ediyor ve ortaya belirli bir komedi unsuru çıkıyor.
Çıkayım bir iki komiklik yapayım gibi bir durum yok. Zaten yaptıkları halka mal olmuş şeylerden ibaret. Bu da güldürüyor. Ki adamın her dediği komik olsun, affedersiniz s*çarken bile komik s*çsın beklentisi içine girdik. Bu da NE yapsa begenmememize yol açıyor.
(Ooo dişini kurcaladı hohohaha)

Filmlere gelecek olursak, bariz bir şekilde sahne şovlarından geride kaldığı aşikar. Yalnız bu adama hokkabaz filminde dahi niye güldürmüyor diye laf atanlar oldu. Komedi filmi bile değildi. Film güldürmedi ama bu yorumları yapanlar güldürdü.
Efendim, Recep ivedik'in çatır çatır komedi sayıldığı bu ülkede cmylmz her türlü iş yapar. Ha sabahtan akşama maddi kaygı taşımayan sanat filmi mi izliyorsun diyenler olacaktır. Hayır, sadece kıyas acısından r.ivedik iş yapıyorsa Cem Yılmaz da daha fazlasını vaat ediyor diyorum.

izleyip göreceğiz.
Cem yılmaz osursa gülerim diyen şahsımı arif ışıklı fragmanla güldürememiş filmdir. Gora ve arogla zirveyi yapan mizah seviyesini dram filmleriyle taçlandırarak gözümde daha da büyümüştü. Ama ali baba ve yedi cüceler saçmalığından sonra mizah seviyesinin aşırı düştüğü bariz şekilde belli oluyor. Bunun en büyük örneği de stand uplarında zaten kullanmış olduğu espirileri filmlerde tekrar kullanması bence.
Ben yanılırım belki.belki de bu filmle eski çıtayı yakalar ama yakalayamazsa da komedi filmi yapmayı bıraksın drama yönelsin. Zira yaşının getirdiği olgunluktan da olsa gerek çok güzel başarıyor bu işi. Hatta komediyi drama gömünce daha güzel şeyler çıkıyor ortaya. Gözlerin dolarken kahkahaya boğulmak gibi. Seviyoruz tabi kendisini. Arifi görünce bi heyecanlandım valla.
Ilk teaseri itibari ile gecmisin kaymagini yemeye calismis gibi geldi biraz. Hani devam filmi iste izlenir kafasinda..

Ilk video hasebiylede sonuk kaldigini dusunuyorum, gerci ilk bu cok da bir sey dememek lazim. Bekleyip gorecegiz.
Torrente düşse de indirsek filmidir.

edit: cem yılmaz eksilemiş.
Yine çok kaliteli bir film geliyor.
Cep telefonundan izlemiştim ilk kısa teaser ı pek bir şey anlamamıştım bu gün 145 saniye tesearini izlediğimde telefonla arayanın trump olduğunu görünce yarıldım. Bu adam gelmiş geçmiş en komik türk üstüne kimse gelmez.
(bkz: sezen)
Bizi 9 ay daha kıvrandıracak film.
arifi özlemiştik, filmin ismini ise pek tutmadım. robota "ha tam yerine geldin insan olmaya," dediğinde arif reis'e laf çaktı galiba...
ben erşan kuneri üzerine yapılacak olan filmi bekliyorum yıllardır ama bu da kaliteli bi yapım olacak belli ki...
görsel
görsel
görsel
görsel
Komik olmayacağını düşündüğüm film. Cem yılmaz yavaş yavaş bitiyor.
cem yılmaz da olmasa , türk sineması bitmiş azizim.
kaliteli bir komedi olacağını düşündüğüm film.
Beklentileri karsilamayacagini düşündüğüm film.
birkaç sahne illaki güldürecektir, izlemeden de kesin bir şey söylemek istemiyor insan ama sadece hislerime dayanarak fazla komik olmayacağını düşünüyorum.
Gora cok guzel filmdi.devamı onun kadar iyi olmadi.bu filmde yine gora ile bağlantılı.goranin uzerine cikacagini dusunmuyorum ama yinede merakla bekliyorum.
görsel
cem yılmaz'ın son filmlerinden hiç ilgimi çekmeyen film.
yepisyeni afiş geldi.

görsel
erşan kuneri meydana çıkmış..

görsel
ne lan bu saçma sapan çemçük ağızla konuşmalar, erşan kuneri robot gibi konuşuyor. cem yılmaz fok balığı gibi. agresif arif gitmiş homo arif gelmiş. o nasıl garavel arkadaş, 216'nın da sesi değişmiş. o renkler ne öyle ayrıca. da vincinin amına koymuşlar, gözüm kör oldu.
güldür güldür gora skeci havası var.
resmi hesaptan servis ettikleri film parçaları kötü. işallah tüm film bu kafada değildir.
yaklaşık 7 ay kadar önce paylaşılan "145 saniye" teaser'ını izledikten sonra söylemiştim, şimdi yine söylüyorum. pek yakında tadında ama g.o.r.a. karakterlerinin olduğu bir film olacak.

yeşilçam sinemasına bolca göndermeli, buram buram nostalji kokan bir iş izleyeceğiz beyaz perdede. demişti dersiniz.
ekşicilik ya da kibirle alakası yok, yayınlanan videolar kötü.

cem yılmaz hala şu eski işlerine ve karakterlerine gönderme yapma olayını bırakamadı, üzerine film yaptı yine doymadı.

iyi film yap kurtul ama olmuyor, yapamıyor.

hadi iyi filmi de siktiret, çok komik bir film yap, yok. ikisi de yok.
pek güldürmeyen iki tane fragmanı izlenen film. erşan kuneri yıllardır beklenen istenen bir karakter beğenmedim. daha iyi olabilirdi. evet.