bugün

yok emeğe saygı, yok ince espri, yok ot, yok bok zımbırtılarını geçip kısaca söyleyeyim: bok gibi film. bi tek zeki mürenli bölümlere güdüğümü hatırlıyorum.
eskilerden 2 şarkı dinleyin, eski filmlerdenden 3-5 kesit izleyin, filmden alacağınız zevki alırsınız.
izlemediğim bir cem yılmaz filmi. pek fazla beğenilmemiştir. ama beğenen kesimde vardır.
Beklentimin altında kalmış film. Sebebi de cem yılmazın anlık olarak kah kah kih güldürmesine alışık olmam. Film ciddi anlamda üstü örtülü espriler göndermeler vs içeriyordu. Güldük evet ama öyle her zamanki cem yılmaz tarzında gülmedik. 216nın tiplemesini de aşırı itici yapmaları sinirimi bozdu. Sırf laf olsun diye var gibiydi. Yani tüm filmi cem yılmaz tek başına sırtlamış. 216nın bu şekilde konumlandırılması hoşuma gitmedi.
Genel olarak fikirlerim bu şekilde. Bence izlemelisiniz ama izlemezseniz de çok fazla şey kaybetmezsiniz. Son olarak, eski zaman teması da çok güzeldi.
ciddi bir emeğin verildiği ve eğlenmek için ideal bir filmdir.

gora ile aynı ayarda mı peki ?
tabi ki de hayır. *
kör göze parmak göndermelerle dolu, çok da iyi olmayan bir cem yılmaz filmi. buna gideceğinize ölümlü dünya'ya gidin daha çok zevk alırsınız.
Son zamanlarda gitmeyi çok istediğim filmdir.
izlemeye bi türlü fırsatım olmadı.
sabırsızlıkla bekliyorum.
daha gram spoiler yemedim şükür.
Ne varsa eskilerde var diyen film. Evet.
Bugün izlediğim ve zeki müren sahnelerine güldüğüm film.
Komik mi? Evet komik bir film. Çok beğendin mi derseniz normal derim. Yani kötü değil ama çok iyi de değil.
2 kere gittim 2 kere daha gitsem sıkılmam.

bu zamana kadar en çok gişe yapan cem yılmaz filmine kötü yorum yapan çomarlar gidip enes batur izlesin.

ama tabi ki bir gora değil
sıkılmıyosun keyif veriyor güzel filmmiş yav. 10/7
emek var senaryo fena değil ama goradaki karakterlerin veya tiplemelerin özelliklerini çok hissetmiyorsunuz 216 ve arif dışında pek anımsayamadım diğer karakterleri . zeki müren karakteri renk katmış .sondaki faruk.. (bob marley faruk*) un küçüklüğü çok iyidi ajsajsja. kısacası cem yılmaz bu sefer sıcak tebessüm ettiren arada da güldürmeyi başaran bir film yapmış . hoş.
15 yıl önce çekilmiş gorayla aynı izlenme sayısına sahip film.
cmylmz ı sevmeme rağmen filmleri maalesef ki o kadar eğlenceli olmuyor reisin.
oha dersin bugün izledim hem de sinemada, belki de son haftasıdır. kadayıflanınca izlemeyi seviyorum..

sinema olarak, sinema diyemeyiz ama "cem yılmaz ve biz" tadında bir şov olmuş, hoş vakit geçirdim mi evet sayılır, yani bütünüyle bakarsanız kötü dersiniz ama arada hoş şeylerde var..

garip kötü de diyemiyorsun, iyi de diyemiyorsun.. çoğunlukla tebessüm ederek gülüp geçiyorsun.. belki de amaç budur..
film asla kötü kategorisinde değerlendirilmemeli. ancak beklentiniz 2 saat boyunca gülmekse bu beklentiniz karşılanmayacaktır.
konu güzel, kostümler karakterler güzel, hatta fikir de süper ancak güldürmüyor. bunun dışında izler, keyifli zaman geçirirsiniz.
“ Bir yerde tavuk döner varsa orada umut vardır.. ”

görsel
olm herkes cem yılmazdan, oyunculardan bahsederken iskender paydaş nedense es geçilmiş adam tek başına yaptığı düzenlemelerle filme 2 tık fazladan puan getirmiş..

geç oldu ama yazalım not olsun..
türk insanının neredeyse tamamı ortadaki v'yi bağlaç olan "ve" sanıyormuş.

cahiller için yine yardıma koşalım o zaman. orada v, versus yani arif 216'ya karşı anlamında. siz şimdi batman v superman'i de batman ve superman sanıyorsunuzdur allah bilir açık ve net.
Yeniden sinemalarda. Cinemaximum'da 9 liraya.
Tekrar gösterimi, ilk hafta sonunda on üç bin küsur seyirci tarafindan izlenmiş.
kimse kusura bakmasın ama ağır vasat altı cem yılmaz filmi..

bi arog’a bakıyorum, gora’ya bakıyorum bir de buna. adam resmen sağa çarpık bir dağılım göstermeye başladı filmleriyle..

resmen ders niteliğinde.

görsel
18 mayısta sahneye girecekmiş derken? biz haziranda değil miyiz?
Bir devam filmi için gayet yeterli...

Çok muazzam ve ince espriler var diğer filmlerde olduğu gibi.

En zoru komedi filmi yapmak, insanları gerçekten güldürebilmek...

Bunu da başarıyor.
öncelikle böyle bir devam filmini türkiye de ancak cem yılmaz gibi sinema kültürü üst düzey zeki biri yapabilirdi. filmin her repliğinin üzerine düşünülmüş, çalışılmış. hollywood ve türk sinemasına göndermelerin sayısını hesap edemedim. bir kere daha izleyip not tutmam lazım o kadar çok. filmin en beğendiğim sahnesi ( burdan sonrası spoiler) sadri alışığın turist ömerle olan sahnesi. kerem alışık para verse böyle bir sahne satın alamazdı. efsane olmuş, ağlattı.
nostalji açısından on numara film ancak konu bakımından çok hava'da kalmış sağlam bütçe ayırmışlar paralel evrenler falan güzel düşünmüşler ama konular ve aralarda ki geçişlerde inanılmaz boşluklar vardı.gora ve arog'un çok çok gerisinde bir film.