bugün

jason momoa'yı toplamda on dakika bile soyundurmamış film.

puanım 1/10.
ıslak thor.
erkek vücudu görmeye meraklı olmadığım için gitmeyeceğim film. çok şükür bastırılmış herhangi bir duygum yok açık ve net.
vizyona girmesinden 1 hafta sonra 649 milyon dolar hasılata ulaşarak dark knight rises balonunu yerinden etmiş dc filmi.
Dceu içindeki en iyi film, hatta daha da ileri giderek man of steel’den daha iyi diyorum. Dc kendi özgün havasını ve marvel’in tarzını birleştirerek ortaya çok güzel bir iş çıkartmış. Filmde eleştirdiğim iki nokta var birincisi; arabayla tsunami dalgasından kaçmaya çalışan aquman, ikincisi ise black manta’nın motivasyon dandikliği ve çabuk harcanmasıydı, bunlar dışında oldukça güzel bir film 1 ay daha vizyonda kalacağı için 1 milyar dolar hasılata rahat ulaşacak.
dc filmlerinin sevilmediği bir evrende bence oldukça başarılı bir film. tabikide daha iyisi olabilirdi ama bence başarılı. başrole zaten gottan aşıktık iyice aşık olduk. gidin izleyin işte mantık arayanlar başka bişi izlesin.
tam bir çocuk filmi. 7-13 yaş için ideal.
ben izledim sevdim.
7-12 yaş arası için yapılan film. Sırf çocuklar izlesin diye siktiler tüm çizgi romanları. Olacak o kadar izleyin daha çok eğlenirsiniz.
Jason momoa'nın egzotikliğini izlemek isteyenin gitmesi gereken film.

iyi hoş, aksiyon filmi işte. mantıksız bulduğum noktalar var, her filmde oluyor zaten.
örnek verecek olursam;
--spoiler--

--spoiler--

Lava düşmekten kurtulup balina ağzına sığındıkları sahnede -kambur balina idi bildiğim kadarıyla- tabir-i caizse deniz prensesi ablamız kullandığı balinanın etçil olmadığını bilmiyor. "oo yedi bizi ne güzel" tipinde bir tepki veriyor. cahil ya. mera'ya ayriyeten sinir oldum. "savaşçı prensesim ben. ayıqs" kafasında olan hiçbir kadını sevmem. zaten çok güzel. pis kadın.
teknolojisi çok ileri bir medeniyetten gelen silahı, normal bir 'korsan' kendine uygun hale getirebiliyor. uygun hale getirmek dediğim de; bildiğin sinek kafası yapıyor. vizyonsuz musun kardeşim yani.
gizli dünya'da silahı koruyan kadim yaratıkla kavgaya giden aquaman hiçbir şey sormuyor mesela. "napıcam annecim beni yer mi?" diyebilirdi. bir kaç kez silahı almayı deneyen annesi (neden öldürülmedi o da bir muamma) en azından yaratık hakkında bilgi verebilirdi. gizemli olsun yaratığımız diye ay çok korkunçlu diyip kavgaya gönderdiler güzelim adamı. bari epik bir cümle söyleseydin anne. yazık.
aşk sahneleri çok sıkıcıydı. müzik girer- güzel kadın ve esas adam bakışıp aşık olduklarını anlarlar falan filan... daha iyisi olabilirdi.

--spoiler--

--spoiler--

bunlar dışında özel efektler gayet güzel. karanlık sulardaki psikolojik sorunları olan yaratıklar da verilmek istenen gerilimi iyi vermişti.
(aslında güzel olan şey jason momoa. sırf adam için bile izlenir.)
çok süper film.

görüntüler aksiyon sürekliyicilik müthgiş.

uyarı: entel dantel takımı hiç gitmesin. içinde entel bunalımı zikimsonik mesajlar yok.
Geçen gün izledim, fena değil. Fantastik film işte çok da bir beklenti içine girmemek lazım. Bir yerden sonra hepsi birbirine benziyor.
güzel bir james wan filmidir.