bugün

kimyasal tepkimelerde "suda" anlamina gelen aqua nin kisaltmasidir...
gunumuzdeki kullanimini dersane hocamin ogrenmesiyle goremez oldugum kelimemsidir..
Gerçek kelime anlamı ingilizcede "AQ=Anti Quote" olan kısaltmadır. Kullanımı gerçeği örn: Şu öss ne kadar boktan sistem AQ, anlamı: öss sisteminin ne kadar boktan olduğunu zaten ikimizde bildiğimiz için tarışma gereği duymuyorum o yüzden sakın bu konuyu açma, zaten kabul edilmiş bir olgu olduğu için konunun açılmasını engeller.

AQ'yu başka anlamlarda kullananlar olsada gerçek anlamını bilmekte de fayda var.
kırsal kesimlerde ay küu* diye telafuz edildiği duyulmuştur.
Telefon ya da internet üzerinden gönderilen mesajlarda, insanların "nasıl sempatik küfür edebiliriz" yahut üşendikleri için yaptıkları kısaltma. Gerçekten de "amına koyayım" kelimesinden rahatsız olup da "aq" yazanlarda yok değildir.

aq, ak, mk, amk şeklinde görülür. Rahatsız edicidir, birçok kimse de alışmıştır. "Alışmış kudurmuştan beterdir."
bazı aklı selimlerce virgül niyetine kullanılan, küfür bile olmayan harf dizisi.
anti-quote. forumlarda alinti yapilmamasi gereken yerlerde kullanilirmis. farz-i misal,

[aq]galatasaray bu aksam kazanir hoca[/aq]

bu cumleden cikarilacak anlam sudur: galatasaray'in kazanacagi besbelli, simdi hic bu konuyla alakali yorum yapma, gerek yok.
bir tür küfür kısaltılışı orjinali *
bir de genellikle sadece a dan sonra nokta koyanlar vardır. a.q olarak. len q'dan sonra yazı gelmiyor mu aq?
günden güne tiksindiren "amına koyim" isimli güzide küfürün kısaltılmışı. madem küfredeceksin, hani o kadar dolmuşsun, aq nedir abicim? aq ne ya? bir de amk var ona hiç girmiyorum, etsenize küfrünüzü adam gibi, yemiyim kısaltmanızı.
içleri fesat olanların küfür diye adlandırdığı şeyler daha yaratıcı olalım...
-Allah korusun
-Allah kahretsin
-ablan kızmı
-aklınımı kaçırdın
felan filan.
latinca aqua nın kısaltılmışıdır.sulu bileşiklerin altına parantez içinde (aq) yazarak çözelti alduğunu gösteren belirteç.
güzel Türkçemin içine git gide yerleşmeye başlamış olan kelime... yurdum insanı yeri gelir bağlaç olarak kullanır yeri gelir yüklem olarak kullanır, yeri gelir nokta olarak kullanır. tek başına birden çok dilbilgisi görevini üstlenmiştir bu kelime. başarılarının devamını diliyoruz. (bkz: durmak yok yola devam)
türklerin uzun bir zamandır ağızından düşüremediği laftır.10 kelimenin 7 sinde vardır.
antartikanın internet kodu.

http://www.uludagsozluk.com.aq
bu ülkede yetmiş milyon atilla dorsay var aq.
.mına q harfi ile koymak.
(bkz: amk)
hiç hoş değil. *
Ya adam gibi küfür bile edemeyen bi gençlik var karşımızda insan küfür ettimi bi desarj olur agız dolusu rahatlacı kufurun yerını ıkı harflı bı kısaltma pehh.
sözlükte cümle sonlarında kullanıldığında forum tarzı oluşturduğundan hoş karşılanmayan harfler.

(bkz: kendimden biliyorum)
üçüncü, uluslararası, fen, matematik ve geometri bilimleri araştırmasında ab sonuncusu olan memleketim gençliğinin ezberlediği tek formüldür.
grubumuza dahil olan ülkeler:
kuveyt, suudi arabistan, katar, cezayir, ürdün, tunus, iran, suriye, mısır'dır.
telafuzu malum kufurden daha hos duran kisaltmadir.

(bkz: kufure hos diyen insan)
sözlüğü forumlaştırma çabasının mide bulandırıcı araçlarından biri. entrylerde ve hatta başlıklarda bile rastlamak mümkün kendisine.

(bkz: uludag forum)
ingilizce soruların sonuna konulduğunda "answer question" anlamına gelebilecek kısaltmadır. (bkz: yok artık)
Kimyada suda anlamına gelen ve her seferinde yanlış anlaşılan latince kısaltmadır.
(bkz: Allahına Qurban)