bugün

sözlükte verdiği izlenimin aksine, antidepresan leblebi olmadığından, mutlaka psikiyatrist kontrolunda kullanılmalı ve onun kontrolunda dozu arttırılp azaltılmalıdır.
Yasal uyuşturucu.
Sizi kendine ömür boyu mahkum eden ilaçlardır, açık ve net.
Kullanma süresi olayı filan yalan yani. Tedavi tamamlanıp ilaç bırakılsa bile, bir şekilde o hastalık tekrar nüksediyor ve kendinizi yine ilaç kullanırken buluyorsunuz.
Ya hiç bulaşmayın, ya da ömür boyu kullanmayı göze alın.
hastalığınızı tetikleyen faktörleriniz, yaşam kaliteniz, sorunlarınız değişmediyse elbette bıraktıgınızda nüksedebilir.
ilacın o süre zarfında psikolojinizi toparlayıp, yazdığım maddeleri değiştirmeniz için şans tanır. yoksa ölümün, sıkıntınızın falan çaresi bu haplarda gizli değil.
görsel
biriktirdiğin şeylerin kaç tane olduğunu sayıp durmak.
Antidepresan etkisi yapan şeylerin içinde en kolay ve zararsızı.

iyileşmeye karar vermeyen birini hiçbir ilaç düzeltemez, uyuşturur aptallaştırır hasara yol açar daha da kötü eder.
bu konu psikiyatristlerle konuşulmalıdır.
Eğer bir şekilde daha mutlu olma imkanımız varsa neden bunu kullanmıyoruz?
uzun süreli kullanımlarında bırakmak için de antidepresan kullanmak gerekebiliyor. Doktor tarafından önerilmediği sürece tavsiye etmiyorum. Son zamanlarda uyku problemi olanlar çokça kullanıyor.
bi sike yaradığını düşünmüyorum.
her vaka kişiye özeldir, buradan ahkam kesmeyin.
bir boka yaramıyor. Robot olmayı seviyorsanız başka...
Hic kullanmamış biri olarak tedavi etmekten çok sorunları erteliyor gibi geliyor. Psikiyatriye bakışımda çok iyimser değil açıkçası siz yinede psikiyatristlerin her dediğine güvenmeyin benden demesi. Rosenhan deneyini bir araştırın.
kullanmanız gerekiyorsa kullanın, beyindeki bazı kimyasallarınız belirli düzeyin altındaysa depresif durumlara girebiliyorsunuz, ilaçlar ise bunu olması gereken duruma getirerek düzenliyor.
yan etki konusu kişiden kişiye değişir, allerji gibi düşünün. yan etki görürseniz farklı muadillerini kullanır
insanlarn çok büyük kısmı aslında depresyonda ama bunun farkında değiller.
en büyük sıkıntı yanlış doktor ve yanlış tanı sebebiyle verilen bu ilaçların hastaya zarar verebilme ihtimalidir.
canlı bir varlık olarak bireyin içinde yaşamak zorunda olduğu çevreyi, aileyi, toplumu düzeltmeden kendisini ele alıp düzeltmeye çalışmak çok aptalca.
tıpkı parazit tedavisinde olduğu gibi tedavi çevredekiler de dahil edilerek yapılmalı. bu demek değil ki hepsi psikiyatrik ilaçlar kullansın.. bazen hasta için bir uyarı, hastaya karşı yanlış tesir eden davranışların düzeltilmesi veya doğru olanı oturtmak da olabilir. bunun için illaki hastayı soyutlayıp hastaneye kapatmak gerekmemeli. ağır ve tehlike arzeden durumlardan bahsetmiyorum.
örneğin. çocuk psikiyatrına gidiyorsunuz, 5 dakika uzaktan, beş dakika yakından/konuşarak gözlemleyip, mutlu bir çocuk bu yavv diyorlar. 5 dakikalık bir mutluluk olabilir. bulunduğu ortamda kendini mutlu ve huzurlu hissettiği için olabilir. bazı sıradan veya sıradan olmayan olaylara karşı tepkileri anormal olabilir, vs. vs.
birine antidepresan verip iyileşmesini beklemek saflık olur. bunu zaten psikiyatrlar da biliyor. ilaçlar semptomları gidermeye yönelik, uykusuzluk, konsantre zorluğu, iştahsızlık/fazla iştah, endişe hali,vs. yoksa kimsenin ruhsal durumunu kendinden başkası düzeltemez. kendini alıp istediği ruhsal dinginliğe götürecek bir bilince ulaşması gerek kişinin. bu da kısa sürede olmaz. bazen ömür boyu bunu öğrenmeye çalışması gerekir insanın. en kolay öğreten şeylerden biri çıkar beklemeksizin başka zor durumdaki insanlara yardımcı olabilmektir. bir yerlerde gönüllü olmak gibi.
beyin kimyasını ilgilendiren bir konunun sadece psikiyatrist ile danışanın arasında konuşulması gerekir. bu kişiye özel mahrem bir konudur.
Beynimden izlerini hiçbir zaman silemeyeceğim ilaç.
Yasal uyuşturucu.
Antipsikotiğin yanında olsa olsa tatlandırıcı olur.
Onlar da olmasa nasıl ayakta duracaktık?
Bir insanı öldüren ilaçlardır bence şüphesiz. Antidepresan'ın içinde bulundurduğu kimyasallar'ı kimse bilmediği için masum masum içiyorlar. Oysaki karaciğere ve böbreğinize verilen hasarın maddi hesabı yoktur.
Aylarca kullandım ve 1-2 gün bile zor işe yaradı. Pek işe yaradığını düşünmüyorum. Serotonin için kullandım hiç de mutlu olmadım, 1-2 kere falan rüyadaymış hissi yaşadım ve aptal bir mutluluk vardı başka da olmadı.

Edit: Arkadaşlar tedavi için kullanın, kullanacaksınız ama insanı iyi hissettirmiyor sadece, tedavi de yardımcı oluyor ama sıkıntılarınızı yok etmiyor, nadiren azaltıyor.
Annemin koyun gibi bakmasına sebep olmuş ilaçtır.
Kendi basına bırakıp basladıgı için garip çıkışlar yaptırmıştır. Birde bunların sakinleştirici etkilisi varki akıllara zarar. Günlük sıkıntılara bile içesi geliyordu kadının.
kızlarımızın çok sevdiği haplardır. duygusal yükün en hafifine bile katlanamayan bu narin canlılar abanır durur antidepresan haplara.

yapmayın güzellerim etmeyin cıvırlarım. sonra libidonuz da düşüyor olan bize oluyor.
Libido 0layan ilaç güzel bişey robot gibi olmak .
Bana iyi geldi.
(bkz: paxera)