bugün

Bi ara Bilgehan Demirin öve öve bitiremediği hatırladığım kadarıyla yenilgisiz boksör.
Charles martini devirince gözümde değeri yükselmiştir. Charles tam bir sığırdır ve oralara eşşek şansıyla çıkmıştır.
bu adam da bir gram yağ yok. bilgehan demirin söylemesine göre günde 8 saat antreman yapıyormuş. adam resmen hayvan gibi. ringde rakibi ile karşı karşıya gelince galip geleceğini hemen anlıyorsunuz.
klitschko maçını merakla beklediğimiz boksordur. vur kır parçala yiğidim.
vurup kırıp parçalayıp almıştır. 5.rauntta fazla yorulmasina rağmen 2 raunt iyi defans yapıp sonra topladığı gücünü tekrar 11.rauntta klickonun üstüne bosaltmistir ve "coşoanon çonosö soglom dogol." diyenleri de gömmüştür.
bundan öncekilerine nazaran çok güçlü bir rakiple oynamasına rağmen 11 raunt başa baş giden maçta rakibini kombine yumruklarla yenmiştir.
maçın en güzel anı o müthiş aparkattı. tecrübesini arttırırsa yeni bir efsanenin doğuşuna tanıklık ediyor olacağız.
kas geliştirmeyi bir kenara bırakması gereken boksör. kas oranının fazla olması sebebiyle vücudu her hareketinde çok kalori tüketiyor ve bu onun çabuk kesilmesine yol açıyor. boksun görünüşte bir numarasının ringde soluk soluğa kalması gözümden düşmesine sebep oldu.

hem ne demişler; çok kas, hiç kastır oğul.
birinin çıkıp da bu hırbonun havasını indirmesi gerekiyor. o kişi de muhtemelen deontay wilder olacaktır. kaçınılmaz kapışmaları umarım bu yıl içerisinde gerçekleşir. wilder ona dominic breazeale kekinden sonra yutulması hiç de kolay olmayan dev bir pasta gibi gelecektir. içimden bir ses de o pastayı yutayım derken boğazında kalacağını söylüyor; çünkü deontay wilder'ın yenildiğini gözümde canlandıramıyorum hani aklım hafsalam almıyor derler ya işte bu adamın yere serildiğini düşünemiyorum. kliçko, anthony joshua'ya yeri öptürdüğünde içimin yağları erimişti. daha beterini wilder yapabilir. ikisi de rakiplerini ezmekten maç esnasında yüzlerine gülmekten geri kalmayan şımarık tipler. birbirlerine de gülsünler bakalım. dinsizin hakkından imansız gelecek. şu an dinsiz joshua ama imansız wilder mı yoksa bir başkası mı belirsiz. wilder'in elinin kırılmış olması büyük talihsizlik her ne kadar iyileşip sıkı çalışmış olsa da joshua kadar çelik bir bileğe sahip olamayacak. kıskaçları güçlü olan kazansın.
deontay wilder'in tokatlayacağı boksör. dün klitschko'ya veda etmiş wilder beriki demiştir benim yerime de dövüş diye. yakın zamanda görürüz maçlarını.
Kusura bakmayin da Deontay wilder' in biraz nahima yenecegi boksör. Tyson fury deseniz hadi biraz olsun anlarim hizi ve uzun kollariyla kaça kaça puanla yenebilir ama kalastan farksiz teknik yoksunu wilder nasil olupta yenecek joshua' yi merak ettim.

Hadi bir kiyaslayalim. Fizik olarak joshua bana göre çok daha kuvvetli ve agir bedenine ragmen atletikligiyle daha hizli ve patlayici hareket edebilen bir boksör. Çene olarak ikiside ortalamanin üstünde degiller ama joshua iyi bir yumruk yiyip ayaga kalkip maçi kazanabilecegini ispatladi sonuçta. Wilder henüz böyle bir hadise yasamadi kariyerinde. Onun disinda sadece kondisyon olarak wilder önde diyebilirim. Teknik anlamda ise joshua wilder' a bildigin boks dersi verir o derece fark var arada. Tecrübe desen ikiside bana kalirsa henüz eksikler. Birisi çok az maç yapti öteki ise hiç isimli biriyle dövüsmedi. Kisaca wilder joshua' nin eldivenlerini takar anca. Yazin bir kenara.

Ilave olarak; joshua evet efsane olabilir ama muhammed ali, foreman frazier, tyson gibi boksörler bir daha çikmaz arkadaslar. Devir degisti, eskiden boksörler kemer kazanana kadar dogru düzgün para yüzü görmemis, hayatlari icin dövüsen insanlardi suan ise daha profesyonellige baslar baslamaz milyonlar kazaniliyor. Boks boksörler için bir kurtulus yolu halinden hobi haline geldi. Buda belkide motivasyonun en çok etkiledigi spor olan boks için boksörün direncini bir hayli zayiflatan birsey. Eski maçlari görüyorsunuzdur adamlar onlarca yumruk yiyip k.d halde halen kalkmak istiyor suan 2 yumruk yiyen tko oluyor. Çünkü kaybetse bile 5 milyon kazaniyor. Yinede joshua boksu yeniden izlenilir kilan nadir adamlardan birisi. Her ne kadar yukarda ki isimler kadar olmasada.
Önümüzdeki ekim ayında bulgar kubrat pulev ile maç yapacak olan durdurulmaz genç boksör.

Pulev bence joshua'ya rakip olamaz. Maksat sene sonu boş geçmesin. Zira asıl klitchko ile maçındam sonra tyson fury ile 2018 baharında karşılaşacağı gündeme gelmişti.

Joshua ingiltete dışında bir gezi sırasında namaz kılan akrabalarına eşlik ettiği için bir kesim tarafından faşizan bir lince uğratılmaya çalışılmıştı. (Bizim finoların ingiliz patronları yani) adam camiye girdi diye alerji kaptılar.
tyson fury ile maçını dört gözle bekliyorum harika bir maç olacak tabi tyson bahane bulmazsa yine.
görsel
aile hayatına ve antrenmanlarına dikkat ettiği takdirde efsane olarak tanımlanan birçok boksörün rekorunu ve şöhretini geride bırakacak olan 1989 doğumlu ağrsiklet boksör.
Kendisi joseph parker maçıyla biraz gözümden düştü. Rakiplerine karşı inanılmaz bir fiziki üstünlüğü var, taraftar desteği de var ama potansiyelini kullanamıyor. hakemler tarafından da bariz bir şekilde kollanıyor. boks böyle olmamalı diye düşünüyorum. bir önceki maç olan povetkin - price maçına ve povetkinin knockoutuna bakın bir de joshua - parker maçına. Tek kelimeyle çöp.
tyson fury ile maçını dört gözle bekliyorum harika bir maç olacak tabi tyson bahane bulmazsa yine.
bizim jeson thompson a benziyor.

görsel
Kral yine yıkılmadı. Povetkin'i 7.raundda nakavt etti.
Geçen spor salonunda arkadaşlar ile tartışmaya girdik. Bu adam kaslarını geliştirmek için anabolik streiod kullanıyor mu diye. Adamlara anlatmaktan dilimde tüh bitti. Adamın abartı bir vücudu yok. Zaten bu adamlar ilaç kullanıp yakalansa spor hayatı biter.
bir bok çuvalı gibi ringde yanlış hatırlamıyorsam 3 kez serilen boksör. kalıp savaşmak yerine çekilmeyi tercih etti çünkü rakibini fazlasıyla hafife aldı. fazlasıyla şaşırttı beni.
iyi oldu amina kodumun orospu çocuğuna. Fazla havaliydi, kibirliydi. Manda boku gibi sererler böyle yere, it herif. Boksun şakası olmaz boksta rakibi hafife alırsan her sonuca razı olacan.
kavgada , dövüşde görünüşe fiziğe önem verenleri göt ederek yenilmiştir.
şaka gibi bir maç sonucu şaka gibi bi rakibe 4 kemerini kaptırmış eski dünya ağır siklet boks şampiyonu. gerek mütevazılığı gerek, saygısı ve disipliniyle pek çok boks severin kalbinde yeri olan joshua hepimizi üzdü malesef. maçı az önce izledim. başlarda hepimizin beklediği bilindik joshuayı gördük ve takriben rakibini knock down etmeyi başardı hemen peşindense aynı duruma kendi düştü. işte ip o andan itibaren koptu. karşısındaki rakip hollanda ineğinden hallice aptal bi meksikalıydı. teknik, kondisyon, patlayıcı güç, hız sıfır. Böyle bi angus joshuayı nasıl yener ki? evet yendi çünkü maç boyunca izlediğimiz adam joshua değildi adeta başka biriydi. son derece pasif, son derece açık dövüşen bi joshua izledik. normalde bu adamı tanımasam neyse de bi tuhaflık olduğu aşikar. ya joshua nın kafası güzeldi ya da bu maçta çok büyük bi katakulli döndü. bana kalırsa ikincisi. o yediği darbelerin hiçbiri joshua gibi bi adamı yıkacak yumruklar değil. bence son dönem maçlarında ağır siklette büyük ellerin etkisi var çünkü hiçbi şekilde doğal olmayan ve tatmin etmeyen maçlar izliyoruz. bunun bir diğer örneği de wilder-fury maçıydı. yani sonuç olarak ben bu maçı pek ciddiye alamadım zaten 250 gr beyni olan bir de bokstan biraz anlayan ve boks tarihine az da olsa vakıf olan kişiler ne dediğimi çok iyi anlamışlardır. bundan sonra ne mi olacak? andy ruiz denen bu tombik fazla sevinmesin zira o kemerleri ona yedirmezler. şu anda başta wilder, fury, povetkin, parker gibi elit boksörler olmak üzere herkez aç kurtlar gibi ünvana saldıracaklar. özellikle wilder gerekirse o hollanda ineğinin bağırsaklarını ağzından çıkarır gene de alır o kemerleri ondan. bunların hiçbiri olmasa bile muhtemel bi rövanşta joshua o kemerleri götüyle dövüşür gene alır.
ingiliz boksör.son karşılaştığı rakibe inek denmiş. o inek 6 yaşından beri boks yapıyor, joshua 18. ruiz'in amatör kariyeri 100 maçın üzerinde.yenilgisi 3-5, profosyonel kariyerinde tek yenilgisi ise tartışmalı joe parker maçı.
joshua malesef bir şampiyonun yüreğine sahip değil.yumruk aldığında korkuyor resmen.Kondisyonu felaket, aşırı kas kütlesi ise maç sıkıntıya girdiğinde sırtında yük. fury boşuna badici demedi josjua'ya. kötü boksör kesinlikle değil ama söylendiği kadar da komplike bir boksör değil. joshua rövanş maçını yapmayabilir çünkü bir daha yenilirse kariyeri biter. büyük ihtimal ruiz'in wilder veya fury'e yenilmesini bekleyip kemerleri onların birinden almaya çalışacaktır çünkü dediğim gibi yürekli değil.
Ruiz karşısındaki mağlubiyeti ile boksun “vücut” ile bir alakasını olmadığını tekraren hatırladığımız boksör.
Ruizin yağlı, patates çuvalı görüntüsüne rağmen kondisyonunun -tekniği ile beraber- pek sağlam olduğunu, caşua’nın ise görüntüsüne karşı ölü gibi ringde dolaştığını gördük.

Kiliçko’yu deviren, o güne kadar önüne çıkan herkese karşı fırtına gibi esen, gardsız, çekinmeden rakibine dalan caşua, belli ki dünya şampiyonluğunun ardından hedefini kaybetmiş vaziyettedir.

Bana kalırsa tekrar kendini bulması için ruiz mağlubiyeti onun için büyük şans olacaktır değerlendirirse; özel hayat, antrenör yahut inanç eksikliği; bunlardan hepsi yahut birisinin üzerinde aksi tesiri olduğu görülüyor. Böylesi bir yetenek olayı para yahut başka bir Şeylere bağlamışsa boks dünyası ringde boksuyla zevk veren bir neferini daha kaybetmiştir.
Ortiz maçını sattık dan sonra gözümden düşmüş şovcu ağırsijlet boksördür.
Kliçko 2017 de son maçında saniye farkla k. O edecekken kendisine k. O olmuş ve wilderdaki WBO hariç tüm kemerlere sahip olmuş ingiliz çingenesi siyahi boksördür.