bugün

ibretliktir.

--spoiler--

Antalya'da 15 yaşındaki Sezgi K. sosyal medyadan tanıştığı kişilerle buluştu. Sezgi'yi bir eve götüren 3 kişi, gece boyunca 15 yaşındaki Sezgi'ye tecavüz etti.
Bu saldırıya dayanamayan genç kız, evde hayatını kaybetti. Sezgi'nin cesedinden kurtulmak isteyen 3 zanlı, bedeninde delil bırakmamak için yıkadıktan sonra kiraladıkları araçla ısparta'ya götürerek bir araziye attı.

ailenin avukatı Sibel önder, "Kızımız 15 yaşında, körpecik bir kız çocuğu. Hayatının henüz çok başında. Sosyal medyanın kurbanı. Sosyal medya üzerinden tanışmış olduğu kişiler, tabi katili olduğunu bilmiyordu. Bunlarla iletişime geçer. iletişime geçmesinin akabinde bunlar tarafından kaçırılır. Kaçırıldıktan sonra bir gece sabaha kadar tecavüze uğrar. Uyuşturucu verilir, alkol verilir ve daha önce bünyesi bunlara alışık olmadığı için kalp atışları hızlanır, sabaha kadar da tecavüzü kaldıramadığı için ölür. Ve sabah kalkıp baktıklarında yanlarındaki küçücük kızın ölü bedenleri ile karşılaşırlar. Vücudundaki sperm örneklerini yok edebilmek amacıyla yıkarlar, arkasından da valize koyarlar ve ısparta'ya atıyorlar" şeklinde konuştu.

--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...a-tecavuz-gundem-2276654/

görsel
Ülke ülke değil anasını satayım.

insallah suçlular yakalanır ve gerekli cezaları alırlar. Bunun cezası idam olmalı gerçi ama nerde.

Kızın ailesine baş sağlığı diliyorum.

Edit: her şeye ironi yapılmaz. Her değerle dalga gecilmez. Bunu gerizekali bir davranış olarak addetmek de bir o kadar yanlıştır.
şiddete karşıyımdır ama bu tipler için olmazsa olmaz. 1 tanesi gebermiş. diğerlerinide aynı sonun gelmesini dilerim.
antalya gibi medeni bir şehirde bile kadınların güvende olmadığını gösteren olay. Nereye gitsek ki biz? En iyisi kendi kendimizi öldürelim bunlara kalmadan. bu nasıl bir ülke? Bu nasıl bir dünya?
7 sene önce bir olay yaşanıyor.. 'sezgi' adında bir kız evden çıkıyor ve ailesi ondan haber alamıyor. o evden çıktıktan sonra ne oluyor biliyor musunuz? 3 adet şerefsiz 15 yaşındaki sezgi'yi bir eve kapatıp, ona uyuşturucu enjekte edip, sabaha kadar tecavüz ediyorlar.. o küçücük beden tüm bunları kaldıramıyor oracıkta vefat ediyor.. daha sonra bu 3 şerefsiz durur mu yaptıkları ortaya çıkmasın diye sezgi'yi yıkıyorlar.. spermleri vücudunda kalmasın, suçları ortaya çıkmasın diye.. daha sonra o küçücük bedeni bir oyuncak bebek gibi bir bavulun içine koyup arı kovanlarının olduğu bir yere taşıyorlar. daha sonra onu bavuldan çıkarıp arı kovanlarının yanına bırakıyorlar. 1 hafta sonra cansız bedeni bulunan kız tanınmaz halde olduğundan polisler onu aynı zamanda kayıp ilanı verilen bir hayat kadını zannedip dosyanın üzerini kapiyorlar. vücudunda 3 ayrı sperm izine rastlanıyor evet ama nasıl olsa hayat kadını ne yaptığı belli diye şeref yoksunu bir düşünceden olsa gerek olay kapanıyor. ama sezgi'nin ablası olayın üzerine gidiyor. o ve avukatları sibel önder bu işin peşini bırakmıyor kanıtlar deliller topluyorlar.. avukat sibel önder o 3 serefsizden biriyle yalan bir arkadaşlık kurup tüm cinayeti anlattirıyor hatta.. 7 sene sürüyor bu mücadele.. bu aralar davası var hatta sanırım bugün sabahtı. bir genç kızın hayatının mahvolusunun cezası için 7 sene çok. burası türkiye evet belki de az bile bizim ülkemiz için.. nerede kaldı adaletimiz? avukatın söylediği bir söz;
'sezgi artık kimsesiz değildi. sezgi artık bendim. sezgi artik hepimizdik. ölünün dili yok ama benim, bizim var'
takdir sizin..
saygılar..
(bkz: direncin adı sezgi)
idamın gelmesi gerektiğini ortaya çıkartan olay.
Gerçekten çok üzücü bir haber, allah ailesine sabırlar versin ancak bilinmesi gereken de şu ki; bu memlekette hiçbir zaman bu tarz haberlerin ardı arkası kesilmeyecektir. Neden diye soracak olursanız çünkü kişinin yaptığı yanına kalıyor. Ortada suç potansiyeline sahip bireyleri, hayvani dürtülerini bastıramayan tipleri caydıracak, korkutacak, sindirecek bir ceza mekanizması bulunmamaktadır. Bundan önce yapılan bu tür tecavüz faillerine ciddi anlamda bedeller ödetilmiş olsaydı bu masum insan bunu hayatıyla ödemek zorunda kalmayacaktı.
Amına koyim hala ironi ayağına salak saçma şeyler yazıyorlar.

Çok gerek var senin burda ironi yapmana dimi aq salağı.
Herkes anlamak zorunda senin çok zekice bi ironi yaptığını.

Olum iyice salak bi şey oldunuz.
son derece yürek burkan bir acı (ve iğrenç) haber daha.
(bkz: yazıklar olsun)
bak ben bunu hep söylüyorum her yerde dile getiriyorum. yerli dexterin ayak seslerini duyuyorum acıkcası. tamam adamın yaptıgı takdire şayan birşey degil ama sistem bosluk kabul etmez. adalette bosluk varsa manyagın biri gelir doldurmaya calısırı o boslugu ve toplum vicdanı da gıkını cıkartmaz. adamı kahraman bile yaparlar soylemedi demeyin.
yine iğrenç ve üzücü bir haber.

sorumlusu kim? üç adet domuz. davaya bakan savcının adam kaçırma, uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ve zorlama, tecavüze yeltenme, tecavüz etme, adam öldürmeye teşebbüs, cinayet, delilleri karartmaya çalışma, kişilik haklarından yoksun bırakma gibi suçlardan müebbet istemesi lazım. mağlum idam yok.

diğer suçlu kim? aile. yahu her zaman söylüyoruz üç yaşındaki çocuğun eline tablet verip kendi haline bırakma anne babalık değil. anne baba küçük yaşlardan itibaren internet kullanımını, her insana güvenilmeyeceğini, dünyanın toz pembe olmadığını çocuklarına anlatması lazım. bilinçli bireyler temelini ailede alır. yine anne babanın internet için aile koruma programı kullanması lazım. çocuklarıyla ilgilenmesi ve internette ne yaptığını takip etmeleri lazım. yoksa o yaşlarda bir çocuk ışide de katılabilir uyuşturucu bağımlısı da olabilir böyle hazin bir sonla da karşılaşabilir.

son olarak böyle insanlığın da hayatın da amk.

edit: ben yukarda müebbet falan verilmeli dedim de meğer davası bile 7 sene sonra açılmış. böyle adalet sistemine sövülmez de napılır? insan canı bu kadar ucuz mu?
şu anda neden ülkenin gündeminde değil bu olay? neden herkes pokemon go denen sikik oyunu konuşuyor? veya bu kızımız özgecan gibi masum(!) olmadığı için mi bu kadar büyümedi? gerçekten çok iki yüzlü insanlarız.
Bu ülkede idam olmadan bu gibi olayların bitmeyecegini gosteren olaylardan bir tanesi sadece. Getirin su idamı getirin abi cokmu zor yemin ederim ilkini ben asarım ibreti alem için.
(bkz: sezgi kırıt cinayeti)
Sırf üşengeçlikten, vurdumduymazlıktan işini yapmayan geri zekalı göt beyinliler yüzünden uzamış uzamış, bir türlü sonu gelememiş dava. Suçlular suçludur, gerekeni yapmayan devlet daha da suçludur.
bir kız sosyal medyadan tanıştığı kişilere güvenip de gece vakti onlarla buluşmaya gidiyorsa kızın da suçu vardır. tecavüz eden şerefsizlerin suçu çok büyük zaten ona bir diyeceğimiz yok.