bugün

dunyanin butun anneleri, birlesin!

http://www.youtube.com/watch?v=123EcyUx4qY
bu özel günü insanların gözüne sokmak neden? tv de sosyal medyada her yerde bunlardan bahsediyorlar. reklamdı oydu buydu. ticaret kaygısı bilmem ne. hayır yani kutlamak istiyorsan git annenin yanına kutla. böyle de olmaz ki. ya annesi olmayanlar! annesi olmayanların kalplerini ne kanatırsınız be vicdansızlar? bi düşün bakalım annen yok ve her yerde sevgi pıtırcıkları baş gösteriyor. anneden bahsediyor.! gözüne gözüne sokuyorlar. tanrım ne acı. zaten her şeyin b*kunu çıkarmakta üstünüze yok afedersiniz. bi şeyde dozunda kalsa.
annesi olmayanlarin da dusunulerek,kisa cumlelerle ifade edilip gecilmesi gereken onemli gun. benim balim,canim,ay senle soyle yapmistik kucukken,beni soyle seversin,ben de seni boyle severim vs.. hep öksüzlerbin anisini deprestirir. acımayın,saygı duyun diye soyluyorum. şahsi bir temenni de değil,şükür annem yaşıyor. ama biraz düşünceli olmak zor değil.

edit:bugunun ticari bir gun oldugu iddiasindakilere yalnizca guluyorum. para degeri olabilecek bir sey varsa,sirketler bunu kullanabilir.
dört beş çikolata ile uyandırılan anne sonrasında yatağına getirilen kahvaltı tepsisi ile sürpriz faslı sona eren gün.
bir gün değil her gün onların günüdür, olmalıdır. adı anneler günü ama sabahtan beri gördüğüm üzere adını 'paylaşım sitelerinde anne ile birlikte fotoğraf paylaşma günü' olarak mı değiştirildi diye düşündüm.
bu gün hariç hergün annemin hergününü kutluyorum.bir konu daha var annesini çocuk gibi azarlayan,atarlanan, herşeyi ondan iyi bildigini ve annesini evin cahili zanneden ama yine de annesi tarafindan sevilen insanlar kutlamasin annelerinin hiçbir gününü.
annesi olanların en mutlu olduğu günlerden biri.

5 yıl öncesine kadar düzenli olarak kutlamış olduğum anneler günü maalesef annemin vefat etmesi
nedeniyle ne zaman bu önemli gün gelse bende buruk üzüntü tarifi mümkün olmayan acı ve, düşünceyle baş başa kalırım.
bu seferlik telefonla geçiştirdik bakam, gurbetteyiz diye.
Sevimsiz, yapmacık aksiyonlara girilmesini anlamsız bulduğum, gündür.

Böyle yarrak kürrek uydurma günlerde, annelerinin tatliş yanaklarını sıkan, pofuduk bacaklarına yatıp fotoğraflar çektiren yaşıtlarıma, akranlarıma sesleniyorum.
Yaşları 75 olduğunda,sadece anneler gününde huzurevini ziyaret edenin, kalesine mum dikelim tamam mı?
Her gün olması gereken gündür. Şu annelerimize neler çektirdik neler.
gayet keyfiniz yerinde, mesut/mutlu günü tamamlarken; anneliğin hatta insanlığın ne olduğunu bilmeyen bazı gereksiz yaşam formları tarafından içine edilebilir.*
anneme bir adet buket ve bir şişe de nar şarabı almamla öğrenci bütçemin sınırlarını zorladığım gün. çok güzel bir gün oldu.

(bkz: her şey anneler için)
--spoiler--

az önce ak partinin düzenlediği açık büfe kahvaltı eşliğinde kutladığımız özel gündür.

--spoiler--

reklamını sikeyim günüdür .

(bkz: at kafası) .
her ne kadar kapitalist sistemin saçma bir dayatması olsa da sözlükteki tüm arkadaşların annelerinin, anneleri günü kutlu olsun.

ellerinden öpün benim için... ve değerlerini bilin.
anneler gününde annesi ölenleri düşündüğüm için üzgün annem uzakta olduğu için buruk ama hala yaşadığı için mutluyum.
Bazılarının anneleri sadece bu günde hatırladığı gerçeği.
https://tr-tr.facebook.co...66&type=2&theater biraz geç oldu ama çok güzel ve eğlenceli bir klip olmuş. yapanları tebrik ediyorum.
anneannemi kaybettigmiz gunden beri sevmedigim gündür.

annemin gizlice agladigini bilmektir o gün. ona ne hediye alsam da o boslugu dolduramayacagmi bildigim gundur.
Ben şuana kadar kutlamadim ama keşke kutladaydim.
http://alkislarlayasiyoru...-anneler-gunu-sakasi-kipa
KApitalist sistemin pompaladığı bir olay. 2 hafta önceden reklamlara başlarlar.
bu sene 3.cü pazar yapsak diye öneride bulunduğum gün.
Toprağını öpmek yerine ellerini öpmek için neler verilmez. Hayattayken mutlu edin o kadını. He bir de dua edin benden önce ölmesin annem diye. Anneler gününüz kutlu olsun şimdiden. Ufak da olsa bir hediye alın, onun en büyük hediyesi benim triplerine girmeyin.
en kutsal varlıklar olan annelerimizin günü. bu başlıkta bile siyaset yapmak istemezdim ama annelere değer veren kaç tane iktidar geldi şu ülkeye?

annelerimizin oyları da ak partinin. onların duasıyla giriyoruz 7 haziran'a...
ak parti iktidarının annelerimize verdiği değerle, artık daha güzel geçen günlerdir. annelerimizin göz yaşını silen hükümet, bu hükümettir.