bugün

kulağın düşeceği hissini, burunun sanki yok gibi hissedilmemesiyle beraber veren bir soğuktur.
Yiğidini pekleştiren bir soğuktur. Her bünye kaldırmaz.
adana'dan gelenleri bi hayli zorlayan tipten bir soğuktur.
istanbuldan daha düzenlidir vs vs ama rezil iğrenç pis bir soğuğu vardır.
Yüz felcine sebebiyet verebilir allah korusun. Bu nedenle dışarı çıkarken yüzü gözü iyi sarmak gerek.
erzurum soğuğuyla yarışamaz diyebildiğim soğuktur.
Doğma büyüme hakkariliyim, hakkaride bile böyle bi soğuk görmedim amk.evde bile üşüyorum lan hemde kalorifer 60-70 derece arasında yanıyor.
Ankaranın dönerinden, simidinden, ssk'sından daha meşhur olan şey. Çok pis ayazı var, donuyoruz.
görsel
Hissedilen -8 den soğuk değilse şerefsizim.
an itibariyle antalya'da kendisini gösterendir. bu soğuğu nerede yesem tanırım.
montla sıçmak eylemi sempatik hale gelir bu soğukta. soğuktan klozet kapağı, meşrubata atmak üzere ıslak parmakla tutulan buz gibi totonuza yapışabilir.
beyle...
görsel
Gecen sabah -22 idi ve soguktan gercekten aglicaktim. Sanirim her yerde yasayabilirim artik.
Donduran soguktur efenim.

Üsüyorum lan sumugum dondu.
bolu soğuğunun yanında bir hiç olan ayaz.
Dün gece -22 yi bulan soğuktur. Gece yataktan kalkıp bi camı açayım dedim demez olaydım. Sonra sokakta kalan insanlar aklıma geldi. En son kendi kendimi metro altına veya Aştiye gitmişlerdir diyerek avuttum... Sokağa çıkmak cesaret ister vallahi oturup evde kahve içip kitap okumak en iyisi böyle zamanlarda tabi yapabilirsen.
şu başkent olmaktan başka bi sike yarayacak artısı olmayan sikko şehrin ipe sapa gelmez soğuğuymuş bilmem bebesiymiş muhabbetinden gına geldi artık. ankara diye bi yer yok en azından sizin gözümüze dürttüğünüz özellikleriyle. yeter artık. ankaranıza sokayım.
30 yıla yakındır Ankara'da yaşıyorum doğma büyüme, alıştık artık bu soğuğa, ancak bu kış rekor kırmak üzere. 1 aydır -5/-24 arası gidip geliyor manyak. hava bazen -5 oluyor, terlediğimi hissediyorum, hafta sonu gündüz 5 derece olacak gündüz, büyük ihtimalle gömlek+deri mont ile bahar coşkusu yaşar çoğu kişi benim gibi. izmir soğuğu fln diyorlar ya, izmir'liler nasıl araba sürmeyi ve trafik kültürünü bilmiyorsa, havadan da hiç anlamıyorlar, erzurum'a gittik, moskova'ya gittik, yok arkadaş yok ankara soğuğu yok hiç bir memlekette. erzurum'da giy kaz tüyü montu, moskova'da giy termal içliği çık dışarı. ankara'da kaz tüyü mont, içine yünlü polar sweat, içine yünlü termal içlik, içine yün atlet giyip dışarı çıkıyorsun, titremekten dişlerini kıracak kıvama geliyorsun, ulan sigara sönüyor sigara, kaç kişi hayatında elinde ki sigaranın yarısında söndüğünü gördü? 1 yaşında benzinli araba 4000 deviri geçmiyor ilk 1 saat, a/c'yi açıp yarım saat arabayı ısıtamıyorsun hareket halinde, gelmiş bana kışın ortalama derecesi 5 derecenin altına düşmeyen izmir'den bahsediyorsun. neyse ki bu -20'lere de alıştık bıyıklar sakallar donuyor ama titremiyoruz artık, hedef -30 ve üstü kısmet. kaldı ki başkent olmaktan başka sike iyi ki yaramıyor, istanbul gibi kaos ve keko şehrinden 5000 kat iyidir, aman çaktırmayın kötüdür kötü göç etmesinler, en kötüsü.
gerçekten çok başka bi soğuktur. hayatımda 1 kere geçen sene gittim ankaraya yılbaşından hemen sonra, ben hayatımda daha önce böyle bir soğuk hiç yaşamadım. ben egede büyüdüm, ailem bodrumda yaşıyor ben izmirde. haliyle bizde hava 5 derece demek, mont atkı kazak eldiven bere demek. bodruma geldim haftasonu, izmirden sonra tabii bir iki derece de olsa hemen hissediyosun sıcağı. annem dükkandan geliyor dondum diyerek, klima 30 derecede en yüksek ayarda sabahtan akşama kadar üflüyor ama annemin daha bi gece ısındım dediğini duymadım. yani size göre ankara soğuğu beter, bana göre izmir soğuğu, anneme göre de bodrum. herkes yaşadığı yerin şartlarına alışıp ona göre üşüyor sanırım.
şu anda -20 gösterip -40 hissettiren, mutlak sıfıra yakın soğuktur.
sabah erken kalkmak ve yola düşmek zorunda olduğunuz tek bir günün dahi stresini bir gece önceden yaşamanıza neden olabilecek nev-i şahsına münhasır soğuk.

başka kentlerde daha düşük sıcaklıklara şahitlik etmek mümkün olsa da, hiçbiri bu tuhaf ayaz kadar ürpertemez..
içinde doğup büyüsem de hala alışamadığım ve beni de sizler kadar üzen soğuk. titreyerek yürüyor ve konuşuyoruz bu aralar ankara'da.
Seven için sıcak olan soğuktur.
sıcağa alışmış kişiler için sert gelen soğuktur. ankara'nın soğuğu çarpar.
türkiye de görülen en meşhur soğukluk türü. daha soğuk iller olmasına rağmen ankara soğuğu ile yarışamazlar. evet.