bugün

iyi kalplidir,merttir,cesurdur,açık sözlüdür,her şarta uyum sağlar kısacası ankara insanı olmak has insan olmaktır.
Samimidir. Toplu taşımada herhangi birine hayatını anlatabilir. Genelde kaynanalar gelinini falan anlatır işte.
hödüktür.
ankara keçisidir efendim o.
damarına basarsan o da sana basar.
arabaya modifiyeyi en iyi yapan insanlardır diye düşünüyorum. sonra sabaha kadar ankaranın güzel yollarında drag yapan şahıslardır gördüm şahitlerim var.
kusura bakılmasın ama berbat bir insan türüdür. hele o pavyonda kadın oynatmaları ve üstüne üstlük iğrenç salyalarını akıtarak izlemeleri orospu çocukluğunun daniskasıdır. bu şehir insanına özenen insanlara uçan spagetti canavarı yardım etsin.
tatlıdır.
kendisine asla adres sorulmaması gerek kişidir. zira 200 metre ileride sağda diye tarif ettiği yer aslında 2 kilometre ileride solda çıkar
sorulan yeri, yanlış tarif etmekten adeta zevk alan insanlardır. bilmiyorsan bilmiyorum de amına koduğum.
Ankara'nın adamı merhametlidir, anlayışlıdır, sahiplenmeyi sever. Hangi semtine gidersen git misafir eder seni. Her ne kadar devir kötü olsa da hala düğün dernek işlerinde evine yatılı misafir kabul edecek kadar huyu güzeldir.

Ankara oyun havasının bir kültürü vardır. Oturak alemi denir. Evet kına gecelerimiz, gelin başı günlerimiz doğrudur, eğlencelidir.

Ama pavyon kültürünü Ankara oyun havası diye yutturmaya çalışan, Ankara insanı ile zerre alakası olmayan Çankırılı, Yozgatlı, oralı, buralı bit yavrularıdır.Nefret edilesi tiplerdir. Allah cezalarını versin. Püüü reziller.
en büyük aktivitesi yorgun yokuşları çıkmak olan, hayat istikameti belirli olan, normal tutkuları ile hayata tutunan, gri şehrin ayın 15 ini bekleyen insanlarıdır.
anggaralıdır.
Bi kere ankara insanı değil, angara insanıdır. angarada yaşamanın 1. kuralı budur. 2. kuralı ise topal gibi oynamaktır. bu iki kuralı yapan kişiler angaraya çabuk uyum sağlarlar. bu uyum bozulması zor olup angara insanıyla kaynaşmayı kolaylaştırır.
Gide gele yaptığım tespite göre sıcakkanlı ve sürekli hayatı tiyr alan bir modu vardır. Canı sıkılınca trafikte kenara çekip dans da eder, dükkanı tangın geçirdikten sonra içeride oturup çay içerken geyik de yapar. Çoğacayiptir.
ıslatıldıktan sonra bahçe hortumuyla bir güzel dövülesi insanlar guruhunu içinde barındırır.
her türlü insanı barındırması bakımından önemlidir. Halkı halk yansıtır. Yönetimi ele geçirmiş kravatlılar değil. Yaşamasını bilen için harika dost olurlar. Ankara ayazından çıkmış ankaranın her türlü zorluğuna katlanan bu insanları sevin. Böyle sokuk gibi görünen bir şehirde yaşamaya alışmış ve bu şehri gönülden seven insanları sevin. Ankaragücünü sevin genclerbirligini sevin. Bizans takımlarını değil. Beni sevin. Sevindirin.
özetle:

"Gidene dur demeyiz
Düşmeyiz biz dalgaya
Ankara’nın bebesi
Dönüp bakmaz arkaya…
Ulus, Cebeci, Çankaya
Gardaş deriz kankaya
Bize her yol
Paris değil
La bize her yer Ankara
Gölbaşının gülleri,
imrahorun deresi
Atara atar yapar
Ankara’nın bebesi…
Ulus, Cebeci, Çankaya
Gardaş deriz kankaya
Bize her yol
Paris değil
La bize her yer Ankara
Severse candan sever
Onun aşkı bir rüya
Ankara’nın bebesi
Tek zar atar sevdaya…
Ulus, Cebeci, Çankaya
Gardaş deriz kankaya
Bize her yol
Paris değil
La bize her yer Ankara"
adamın hasıdır. adam gibi adamdır.
angara kelimesindeki iticilik kadardır. ankara orası. neyse, gözlemlediğim kadarıyla bazı bölgelerinde kavga hobi sanırım. hatta kızlar bile var adam topluyor kavga için hemde erkek dövmeye. birde diğer tarafı nezih insanlar okumuş etmiş oturmasını kalkmasını bilen memur olduğu belli insanlardır.
birazcık kavgaya meyilli insandır. birazcık diyorum hemen gelme üstüme.
ciddi insandır sululuk sevmez.
genelde 2 çeşittir. bi ankaralı aristokrat olanlar vardır. gayet medenidir, görgülüdür ve kültürlüdür. yüksek olasılıkla da çankayalıdır.
bir de angaralı vardır gardaş. bebedir, ama o kadar kaba olan adam nasıl bebe olur ben hala onu çözebilmiş değilim. çok kabadır. aynı ortamda olmaktan rahatsızlık duyarsınız.
kaba insandır.

bayan x: sen az önce sohbet esnasında 'lan' mı dedin?
ankaralı bayan: valla hatırlamıyorum ama demiş olabilirim, angaralıyım çünkü.
ankara'nın yerlisi biraz kabadır ama esasında samimidir.

kızları hoştur.

ankara havasının cidden önemli bir yeri vardır.

yine de uzak dursunlar.