bugün

az kaldı biticek ve bir daha görmicez (sınıfta kalmazsak tabi).Çoğumuzu bitiren anabilim dalı.
5 yıl oldu hala alıyorum anasız dersi ne zaman vercem acaba? Erdoğan,ilknur,hakan,ayberk,ihsaniye,ilker hocaya selamlarrrrrr.
(bkz: topografik anatomi)
(bkz: sistematik anatomi)
(bkz: karşılaştırmalı anatomi)
(bkz: klinik anatomi)
(bkz: nöroanatomi)
(bkz: gelişimsel anatomi)
(bkz: mikroskobik anatomi)
(bkz: patolojik anatomi)
(bkz: radyolojik anatomi)

alt dalları bulunmaktadır.

biraz daha eğlenceli emily stoneking'den örgüyle anlattığı anatomi 101 dersleri içinse;
https://www.facebook.com/…k/posts/10153720410849689
veterinerlik bölümünün birinci sınıfında öncelikli hatlarıyla işlenen derstir.
Ağlayarak sınavına girip C ile geçtiğim derstir.
Hala ezberimdedir tüm kaslar, eklemler. Tekerleme gibi ezberledim hepsini.
Diş ve tıp hekimliği öğrencilerinin kabuslarındandır.

Bizim zamanımızda zilli vardı üstüne sözlü olurduk bu ikisinden geçerek resmen (bkz: doğal seleksiyon)a uğrayıp sınava 5-6 kişi anca girebilirdik.
hey gidi günler...
Hayatımda aldığım en eğlenceli ders insanı vücudu tanıtıyor.
Radyolojik anatomi dersi kadar sikicisi yoktur herhalde. Ne guzel kas anatomisi goruyorduk ne ara buraya geldik dedirtir.
tıp fakültesinin kolay derslerinden. biyokimya, farmakoloji, patolojinin yanina yaklasamaz. hem vucudun hem gorsel, daha ne istiyorsun my padawan?
Görsel olması ve söylemesi zevkli kelimeler nedeniyle hoşa giden, belki de bazılarımız için fakültede en sevilen derstir.
Eğlenceli en azından, zamanla dili dönmeyenin dili de dönüyor ayrıca. mızmızlanılacak o kadar çok ders varken hakkımızı bundan yana kullanmak biraz şımarıklık olur gibime geliyor.

Biri farma mı dedi?*
Vizesinden 100 aldığım canım ders.
Tıp fakültesindeyseniz ve nöranatomi görüyorsanız beyniniz yanar net.
Lise 1'de karnemde anatomi ortalama notum 3'tu. 2 olmasina sevinen insanlar varken 3 nasil yapmisim bilmiyorum.Gecemeyenin cok oldugu ders. Gercekten zor.
Liseli bebeleri ağlatmış ders. Ehehe.
Kolay aq abartmayın lan.

Not: tıp fakültesinden sevgiler.
Sanıldığı kadar zor olmayan derstir. Hele ki latince ezberiniz iyiyse aa alarak geçmeniz muhtemeldir.
çalışıp emek versende dersinden kalınandır.
insana hayatı zehir eden, muhtemelen haftaya uygulama sınavından kalacağım ders.
Plexus kısmı ayrı bir eğreti olan derstir.
zilli sınavla hızlı-doğru düşünüp, hızlı-doğru yazıp sınav dünyasına renk katandır.
(bkz: kolu tutup femur demek)
Benim bir şekilde hiçbir şey bilmeden geçtiğim ders olur kendileri.
zor bir ders olduğu her öğrenciden duyulmuştur. hele ki ilkokuldan sonra sayısal derslerle alakası olmayan öğrenciler için ızdıraptır. altı üstü okul öncesi öğretmenliği okuyoruz anatomi nedir hoca dedirtmiştir.
(bkz: büt)
Çok pahalısın sen daha başlamadan üzdün beni. Nonbüt nonbüt lütfen.
Kayışları yavaş yavaş koparmama neden olan ders. Bir insanın bütün bir insan anatomisini ezberlemesinin imkansız olduğunu düşünüyorum.