bugün

bir de tiyatro diyorlar. böyle tiyatro mu olur kardeşim:

https://twitter.com/i/status/1573331299837874177
Çin'in geleneksel sumo güreşlerine alternatif bir gelenek yapmak için düşünülmüş sanırım. Çinde insanlar zayıf, sumo güreşçileri kilolu. Amerika'da halk göbekli, Amerikan güreşcileri kaslı. Hayat gerçekten ilginç.
herseyleri gibi guresleri bile sahte, aldatmaca.
ilkokulda hoca gelmeden sınıfta izlerdik. bir gün hoca yakaladı izlerken, kızmasını bekledik ama o da izlemeye başladı. yalan bunlar baksanıza yüzleri bile kızarmıyor dedi yine de inanmamıştım yalan olduğuna. bir kaç sene sonra tiyatro olduğu gerçeğinin şokunu yaşadım zaten.
Gerçek olmadığını taa çocukken koca koca kaslı, dev gibi adamların pembeli, morlu abuk sabuk don giymelerinden anlamıştım zaten.
şımarıklık ve egonun tavan yaptığı sporumsu güreş.
Flash tvde yayınladığı zamanlar iyiydi. Şimdikiler soytarılık.
iki meme arasında güreş.
bir zamanlar deli gibi seyrettiğim güreştir. evet.
Eskiden daha güzel kurgulanırdı, gerçeğe bir tık yakın olurdu. Şimdi arada elli santim mesafe varken darbe almış gibi yere yatıyorlar. Şovun da bokunu çıkardılar.
Pek sahte değil. O ringten ölü çıkmışlığı var. Fanı olduğumdan değil ama çok vahşi ve sert bir güreş. Adamın cevizlerini kum torbası gibi tekmeliyorlar.
önceden çalışılmış kurgu.
Fanların halen gerçek olduğunu deliler gibi savunduğu televizyon şovu tabiki de bu şov ardından defalarca konuşulan efsanelere tanık oldu.

görsel

Lucha e libre ile
(bkz: Flash tv)
halen izleyeni var mı acaba diye merak edilen saçmalık.
doksanlı yıllarda bizim televizyonlarımızda gece yarıları verilmişliği bulunan şov amaçlı spordur. böyle ikili üçlü dövüşürlerdi amcamızın oğluymuş gibi dayımızın evladıymış gibi taraf tutardık. mahsustan dayak yiyen iplere ulaşmaya çalışırdı el etmek için ama hunharca dayak yer bir türlü ulaşamazdı iplerin kenarındaki ortaklarına içimiz sıkılırdı daralırdık biran önce ulaşsın onlara daha fazla dayak yemesin diye..
hahahahaha. kardeşine bir kere andır teykir hareketi yapmıştım. abii abiii abii abi diye bağırıyordu. o yüzden güldüm.
gerçek olması umulan ama öyle olmadığı anlaşıldığında bile küsülmeyen, dünyanın izlenmesi en zevkli görsel şölenidir.
earthquake olması lazım iki yukarıda sorulan kişinin.

şovdur, ama ara sıra yaralanmalar olur.
ring dayanmayan spor türüdür.

görsel
Amerikan güreşi gerçektir sadece hareketleri yaparken kontrollü bir biçimde yapıyorlar fark ederseniz güreşte çok tekme atıldığını görürsünüz çünkü güreşcinin karın kasları sağlamdır lakin yumruk güreşirken az atılır ve çok yumuşak bir şekilde atılır yanlız güreşcilerin çıkardığı sesler gerçek hissi verir örneğin güreşcilerin bitirici hareketlerini izlerken bu nasıl kalkamıyor diyorsunuz çünkü aslında bu bir show ve aynı zamanda ringte yumuşak sert değil ayrıca örneğin undertaker bitirici hareketi tombtone pilvedir da adamın kafası yere genelikle vurmaz ya da vursa bile kafasını hareketi çeken adamın bacaklarının arasına sokar fark ettiyseniz yani hareketi yiyen adama aslında bir bok olmaz örneğin john cena nın f- u sunda adamı gerçekten yere vurur lakin güreşe gerçeklik hissi vermek için bir süre yerden kalkmaz üstelik yer yumuşak yine de her boktan kandırmacaya rağmen güzel bir eğlence programıdır bence.
küçükken izlemeye doyamadığım spordur, ha spor mudur sanki bir çeşit gösteri. genellikle uzun saçlı, iri yapılı insanüstü adamların yaptıkları show.