bugün

Türkiye'de Senfonik rock türünün en iyi örneğiydi bir zamanlar. çizgili çoraplı rock grupları yerine bu gruba destek olunsaydı Senfonik rock'da dünya çapında en iyisi olurdu. belki bir gün yeni albüm yaparlar ümidiyle bekliyorum..
hani koku hafızası diye bir şey vardır da o kokuyu ilk kokladığınız yere gidersiniz ya yıllar sonra bile koklasanız... bu grubu dinleyince de aynısını yaşıyorum ki bunu yaşatan az müzik var benim hayatımda.
şimdi internette oradan oraya atlayıp dolaşırken aklıma geldi bazanın altından çıkarttım bir defa daha cd'lerini kartoneti elime alıp şarkılarla birlikte minimal bir nostalji yaşadım.
grupla ilgili söyleyebileceğim bir kötü şey var ki sessizce kaybolmaları.
Legendary kelimesinin tanımı, muhteşem türk eski senfonik rock grubu. Keşke yine birleşseler.
Gelmiş geçmiş en iyi türk grubu. Senfonik rock dalında da Türkiye'de eşi benzeri yok. Keşke tekrar birleşseler. Şuraya bi adet şakılarını bırakıyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=lYUb9pdxBoE
yaşıtlarım adına konuşmak gerekirse lise zamanlarımızı hatırlatan dönemin farklı müzik yapan gruplarındandır. bir de şehir efsanesi olarak ortamdaki bir arkadaşınız illa bu gruptan birini tanır veya zamanında ilişkisi olmuştur.
gelmiş geçmiş en iyi türk rock grubu.
Daha iyi grup yok.
Shehrazad en iyi şarkıları bana göre. Hayatımda dinlediğim en güzel nakarata sahiptir.
Güzel şarkılara sahip bir gruptur.
Princess of rain denince akla lise yıllarını getiren gruptur.
günün anlam ve önemine binaen 1945 isimli parçası yüksek ses ile dinlenmektedir. önerilir.
paralel evrende tüm dünya tarafından döneminin en iyi senfonik metal grubu olarak görülüp wackenlerde şov yapıyorlar. eminim.

Ay ışığı kanıyor
Kör gecenin koynunda
Sam rüzgârı üşüyor
Ruhumun ayazında

Sen çöllerin ardında
Bozkırın koynunda yalnızsın
Sen fısılda adımı
Bu su masalını dinle

Meleklerin ağıdı
Yazıyor bulutlara
Güz destanını
Dinle duyuyor musun?

https://open.spotify.com/...si=wha90ftTTpKHjprl9U4uNw
solistinin sesinin muhteşem oluşu.
Shehrazad, Cehennem Geceleri, Kıyamet Senfonisi, Kurşun Asker, Güneşin Ozanları şarkıları mükemmel olan Epica, Nightwish'den eksiği olmayan türkiyenin en underrated grubu.
ne hikmetse, bence tek iyi albümü gates of time'ın esamesi okunmaz olmuş grup. biz yaşlandık diye herhalde. cyrano de bergerac'ı konu alan cyrano'ları mükemmeldir.