bugün

allah yaratilmamis ve dogrulmamissa sonsuzdan bu zamana gelene kadar hiç sıkılmamis mi la. (bkz: richard dawkins)
dogmatik bir durumdur.
ölümlü olan ölümsüzlüğü düşünebilir mi? önce bunu o kıt kafanıza sokun.

(bkz: sonsuzluğu idrak edememek)
Ekrem dumanlının gazeteci, burak yılmazın futbolcu,sinan akçılın şarkıcı olduğuna inanıyorsun ama hala Allahın varlığını sorguluyorsun.
tanrının tanrısı yine bir tanrı olacaksa ve bu süreç devam edecekse o zaman bunu durdurmak için bir yerde durmak lazım. ancak bu zorunluktan olduğu için sağlam bilgi vermez. tanrı çıkamayacağı bir döngünün içine girmiş oluyor ki, bu durum bize tanrının yaratma mantığının kendi varlığını bile sonsuz döngüye sokmasına neden olduğunu gösteriyor. yani aslında tanrı var demek zihinsel bir hata verip, bir nevi kişi beynini sonsuz döngüye sokuyor gibi bir durum oluyor.
kemal kılıçdaroğluna sormak lazım.
ihlas suresi 3.ayette gayet net açıklanan sorudur.
"O, doğurmamış ve doğmamıştır."
şimdi avanaklar istifhama filolojik cihetten nazar eylemek gerekirse allah kelimesinin tercümesini bir yapmak gerek.
allah kelimesinin genel anlamı tek olan doğmayan ve doğrulmayan kendi başına ezeli ve ebedi olan demektir.

öyleyse sorulan soru mantıksızdır. çünkü allah var olması hasebiyle bi yaratıcıya muhtaç olmayan anlamına gelen bir kelimedir.
Tanrı kavramını anlamamış insan söylemi.
nasıl olur da bu yumurtayı kedi doğurmadı gibi bi soru mantıki açıdan ne kadar değer taşıyosa ''allah''ı kim yarattı sorusu da o kadar mantıksızdır.
ölümlü olan ölümsüzlüğü anlayamaz. sorun burda zaten. hem allahın yaratılışında tatmin oldun diyelim (imkansızda neyse) bu neyi değiştirecek? öyle yada böyle onun eline düşeceksin kaçışımız yok.
sen , ben, o, siz , biz , onlar.
loop'a girmişiz.. fizikciler cozuyo iste olayı. çok kasmayin.

sen berberi kim traş etti onu de bakam önce.
(bkz: uludağ sözlük derin inanç analizi) tavsiye ederim.
Ben Allah yazarken baş harfini küçük yazdım mı diye bakıyorum
Siz nasıl korkmadan Allah'ı kim yarattı diyebiliyorsunuz ben anlamadım yani ...
(bkz: bunlar hep pilot kalem) o kalem gotumuzde patlicak ya, neyse...
her şeyin bir allahı vardır diyerek beyinlerde error verelim biraz... ortalık şimdiden mavileşmeye başladı..
(bkz: insan)
Şimdi ben birinden su isteyecek olsam , o da dese ki "Dur, ben de birinden izin alayım." onun izin alacağı kişi de başka birinden izin alacak olsa ve o da bir başkasından. Bunun sonu gelir mi ? Işte bu yüzden eğer bir Tanrı'ya inanıyor iseniz, onun tek ve yaratılmaması gerekir. Eğer bu iki unsur yok ise; Tanrı kelimesini o olgu için kullanamayız. Tanrı , tektir ve yaratılmamıştır.
kemal kılıçdaroğlu'nun bir konuşmasında cevap verdiği sorudur.

http://www.youtube.com/watch?v=hm0V08YWeIo
Hristiyan inancına göre baba-oğul-kutsal ruh üçlemesi bulunur. isa Mesih'in Tanrının oğlu olduğuna inanılır. Fakat islam inancına göre ise o doğurmamış ve doğurulmamıştır.
Yehova.
Bazıları der ki Allah yoksa evreni kim yarattı? Allah kendi kendine var olabiliyorsa evren de olabilir.
http://youtu.be/SzCGRYgxOeA

(bkz: Bu zırıltıya bi son vermek için link veriyorum)

Not: bunun cevabını sözlükte arayan da ağır maldır kusura bakmayın.
cevap verilemeyen sorularda kıvranan, takla üstüne takla atıp konuyu değiştirmeye çalışan dinci arkadaşların debelendiği sorudur.
(bkz: anlamadığın yerde başına kuma göm)