bugün

aslında allah bu günahsızlara yemek gönderiyor da fetö yemeklere el koyuyor.
Allah yoksa benim karnım nasıl tok?
Aç olan onlar değil aç olanlar yıllar önce oraya gidip onları sömürenlerdir.
zira afrikadaki çocukların aç olmasının sebebi allah değil, insanlardır.
Bizim gibi andavallar doyursun diye. Şüphesiz ki eğer Allah onların doyması için bize, onlara ya da doğaya müdahale etseydi o zaman bize verdiği özgür iradeyi kısıtlamış olurdu. Biz yaptığımız şeyi kendi irademizle yapmamış olurduk. O zaman da Allah neden dünyaya müdahale ediyor denirdi.
Sorun insandadir. Dinle ne alakası var. Batı dünyası oraları sömürdüğü için aç afrikalılar bir işinizede Allahı karıştırmayın artık. Dincisi ayrı bir dert ateisti ayrı bir dert iyice mala bağladı millet.
öncelikle b bir imtihandır ve bunun sorumlusu allah değil insandır,
tamam sorumlu insanlarda allah ne işe yarıyor hem iklim ve susuzlukta mı insanların suçu kabul edelim suçlu allah.
aynı nedenden dolayı bazıları halen hayatta. ne olmasını bekliyor insanlar anlamıyorum. afrikadaki çocuklar tok olacaktı, kötü insanlar ölecekti. sonra herkes cennete gidecek ve mutlu olacaktı.

böyle olsaydı, allah yalnızca tanrıcılık oynamış olurdu. en adaletli olan nasıl insanların sıçtığı dünyaya karışabilir ki? ben mi sömürdüm afrikayı.

evet haksızlığa uğramış, yardıma muhtaç insanlar, allahım bana yardım et diyecekti, allahta gökten yiyecek yağdıracaktı. bu dünyada haksızlığa uğrayanların haklarını bulacağına, hak yiyenlerin ise bedelini ödeyeceğine inanmayı gerektirir islam.

bir de ciddi ciddi uzun süre düşündüm, cevap bulamadım yazanlar var. siz düşünmeyin amk.
sebebi insanlar falan değil tanrıdır. bakın arkadaşlar insan faktörü burada ikincil sebeptir.

Bu sorunun asıl mantığı şudur. Ortada acı çeken çocuklar var di mi? Sebebinin insanlar olup olmaması kimin umrunda? Ortada acı çeken saf ve masum varlıklar var ve tanrı bunun olmasına müsade ediyor. Olay bundan ibarettir.
Bunu bir örnek olay yöntemi ile açıklamak istiyorum.
Adamın biri ve yanındaki 3 çocuk beraber gidiyorlarmış. Yanlarında bir kalıp peynir varmış, yolda acıkmışkar oturup büyüklerine bu peyniri bize pay et demişler.
Adam Allahın adaletine göre mi yoksa benim adaletime göre mi pay edeyim diyor. Çocuklar Allahın adaletine göre pay et derler.
Adam peyniri 2 ye böler ver ikisine göre verir.
Çocuklar Neden böyle yaptığını sorarlar. Siz bana allahın adaleti ile pay et dediniz. Benim adaletime göre deseydiniz 3e bölecektim. Adam allah bazılarınızı varlıkla bazılarınızı yoklukla sınar der. Ne mutlu sınavı verenlere der. Sonra o almayan çocuk fazla alanlardan birisinden ister. Biri verir diğeri vermez. Bu da böyledir.
"allah varsa afrika daki çocuklar neden aç"mış
senin gibiler kurban bayramına katliam derse tabii aç kalır.
aklımıza allah varsa sana beyin vermiş neden kullanmıyorsun sorusunu getiren durum.
Hristiyan inancına göre, lucifer cennetten kovulduğunda, dünyaya düştüğü yer Afrika'dır. Sonuçta bütün semavi dinlerin tanrısı aynı ekolden.
Fifa varsa afrika' daki takımlar neden dünya kupası' nda şampiyon olamıyor?
Eskiden aç değildi Hristiyan avrupali emperyalist köpekler onların mallarına göz koydu.
Sanki Allah ın var olması demek, kötülüklerin ve ölümlerin olmaması demek! Çocuk ana karnında ölüyor. Doğadaki hayvanlar birbirlerinin yavrularını, annelerini yiyerek hayatta kalıyorlar. Neyin kafası bu?

Ha, Allah Afrika da açlığa terkedilmiş çocuklar için ne diyor, bu Zulme sessiz kalmanın bedeli dinde nedir? Diye sorulsa anlarız. islam da çocukların karınlarının Allah tarafından özel bir ikramla doğacağını dair bir bilgi yok.
Allah metafizik bir varlık, ulan hadi sen kAnlı canlı insansın Afrika'daki bir tane insan için ne yaptın? Götünü yaymış otururken Allah YOk yeaaa olsa böyle olmazdı dersin, sanki böyle olmaması için bir şey yapmışsın gibi.
bir de buna imtihan diyen var. afrika'nın büyük çoğunluğu müslüman değil yani islamiyete göre cennete gidemeyecekler. bu insanların bir kısmı aç bir kısmı su bile bulamıyor haliyle insanların dine kafa yoracak halleri yok belki islamiyeti duymamış dahi olabilirler o zaman bu nasıl imtihan.
Sıtma'dan ölüyorlar diye bir haber vardı, afrikada ki doktorlardan.
Bir de gidilen yemekleri tutan bir örgüt mü ne öyle anımsıyorum.
bu konuyu çok sorgulayarak araştırmıştım ben de, rehberini inkar yerine araştırmaya bırak.
Bu işin fıtratında var.
Gözü açlar yüzünden.
afrikadaki insanları açlıktan ölüyor masalına hala inanan karacahilleri göstermiştir.

olum afrika dediğin yerin toprakları bereketlidir, her yer orman ve bitkilerle dolu açlıktan ölmez kimse.

afrikada ölenlerin çoğu, cia, m16 ve kgb nin insanları denek olarak kullanmaları sonucu ölmektedir.

afrikada açlık yok, insanları zehirleyen, insanları denek olarak kullanan orospu çocukları var.
herkesin beyni varsa neden herkes tıp okumuyor?
çünkü allahın var oluş amacı maymuncuk görevi yapıp açılmayan her kapıyı açmak degildir.