bugün

Öncelikle belirteyim alkol tuketmiyorum ama tuketilmesine de karşı değilim. Benim neredeyse bütün arkadaşlarım içer. Alkol boş kalori ve karaciğeri acayip yoruyor ya neyse içen içsin.

Gelelim alkol ve ona baglı suçlara. Bir kere trafikte alkollu arac kullanma sonucu cana veya mala zarar veren insanların ehliyetlerini ilk seferinde iptal edip hapse atmaya kalksanız bunu uygulayacak polis bulamazsınız çünkü bizde balık baştan kokuyor. Kaldı ki mesele bizim insan yetistiremeyisimiz. Hukuk devleti işlemediği adalet olmadığı için suç önlenemez hale geldi. Bırakın alkol alıp direksiyon başına geçmemek gerektiğini anlayacak egitimi vermeyi biz daha hareket halindeki metrobusun şoförüne saldirmamayi ogretemiyoruz.

Ulan insan bir düşünür bu insanlar benim yuzumden ölürse diye .
Getirseler avrupa getirirlerdi.bir file biraya 2 euro verdiğimi hatırlarım.memlekette devletin en baba vergi aldığı alkole kota getirmeleri zor gibi gözüküyor.22 yasağıda bence zorlama alkol yasağıdır daha çok alkol tüketin,gündüzden stok yapın diye kurgulanmış bir türk usulü tezgahtır.
içmediğimiz haftalar bir sonraki haftalara devrediyor mu acaba?
Evde üretime geçeceğim az kaldı. Sonra istediği zammı yapsın, istediği kotayı getirsin.

Sikimden aşağı kasımpaşa.
buzdolabında biriktirenler zengin olacak anlaşılan. tek başıma bir evde olsam yaparım abi, net.
su kadar zam yapilsin gor bak kimse iciyor mu anlayisini cidden anlamiyorum. millet iciyosa seni niye ilgilendiriyor kardesim? icip icip kapina mi dayaniyoruz, ne bileyim sana baska bir zarar mi veriyoruz? cok garip insanlar var.
imam maaşlarını ödemede sorun olacağı manasına gelir. yüzde yetmiş vergi alıyor devlet boru mu bu? saçmalıktır tek kalemde.
Yanlıştır. insan hak ve hürriyetlerine aykırıdır. Haddimi bilip, toplumu rahatsız etmediğim sürece, ne kadar içeceğime ben karar veririm.
Ancak, ısrarla beyinsiz birey üreten, bu beyinleri de, başımıza musallat eden insanlara, mutlaka ama mutlaka üreme kotası getirilmeli.
benim içtiğim biradan şüphe duyan önce dibindeki köpeğinin ahlakından emin olsun.
Nedense tecevüzcülerin hepsi içkiye haram olarak bakıyor.
Kadına taciz ve tecavüze sadece alkolün yol açtığını sanan kişi söylemi.

Her ne kadar biraz etkili olsa da bu oran aslında düşüktür. Sarhoş olan bir insan bilinç altında yaşanan olayları dışa vurur ve bunu alkolün vermiş olduğu cesaretle yapar. Yani kişinin içinde bu zaten vardır.
Alkole sınır getirilmesi yerine doğudaki aşiretlere son verilsin. Ne çocuk gelin olsun ne töre cinayeti. Bir de insanlara yani yeni nesile insan olmayı öğretin. Öğretin ki ne tecavüz olsun ne de diğer insanların hayatlarına karışmayı kendisine görev edinsin.
Allah belanızı versin ya. Düşünceye bak. Aminakoyim kemalisti de müslümanı da feministi de takmış içki içen adama ya. Tanım manım yapmıyorum amınakoyim inandığınız o allah belanızı versin be.
Haftada bir bira mi? Anlamsiz istek.
aslında güzel bir uygulama olabilir. trafik kazaları, şiddet, tecavuz oranını büyük ölçüde azaltır. hem artık içip içip eski sevgilimizide aramayız. neden olmasın. desteklerim.
6 milyarlık diyanet ödeneği azaltılsın. ayrıca imam hatipler kapatılsın.
zihniyet değişmedikten sonra isterse alkol tamamen yasaklansın yine faydası olmayacaktır.
(bkz: Diktatörlüğe giriş 101)

Not: tecavüz azalsın istiyorsak tüm erkeklerin sikini kökten keselim. Ne dersiniz? Hoş olmaz mı?