bugün

bugün bırakın içmeyi kelimesini bile görmek istemiyorum...
Dostumuz dur.
Bu devirde sürekli içilecek şey değil. Maddi olarak yorucu. Bırakacağım zaten direğe çıkacağım.
alınanın ertesi sabahı ayılma sürecini uzatan içecek.
dopamin reseptörlerini bozuyor. kısmı kahramanmış gibi hissettirse de aslında gereksiz özgüven ve mutluluk salgılatarak hayatınızda başarısız olmanıza neden olabilir. başarı çaba çalışmak yerine alkole kaçış artar. alkol içtikten sonra ki gün mutsuzluk çekiyorsanız beynin kimyasını bozduğu içindir.
uyku sorununa iyi gelen şey. ertesi sabah işe gitmeyecekseniz tabi.
Az kaldı bırakacağım. Kimse inanmıyor ama olsun. Gerçi ben de inanmıyorum.
Yabancı dil konuşmayı kolaylaştıran içecek.
içtiğim zamanlar hep özentilikten içmişimdir. Şekil şukul. Çayı bile şekersiz içemeyen insanım ben. Buruk tatlar benim neyime ya. Alkol insanı değilim hiçbir şekilde.
Farklı şeyler dene ama lütfen dostuma bok atma..
artık icemediğimi fark ettim ne sigara ne de alkol eskisi kadar zevk vermiyor.
En yakın arkadaşım, en iyi dostum..
ilk içtiklerimde 2 biraya çakırkeyif oluyordum ufak rakı denememde ise aynı şekilde çakırkeyif olmuştum son içtiklerimde ise çakırkeyif bile olamadım içmeyeli uzun zaman oldu şimdi içsem en azından çakırkeyif olurmuyum acaba?
parklarda yasak değilmiş bu sebepten ötürü beni parktan kovmuştu güvenlik daha kuralları bilmiyor galiba.
Alkolün sadece temizlikte kullanılmasını öneriyorum. Tevbe ve hidayet ile...
kuran'da faydası da olduğu yazıyor. ama zararı daha çok yazıyor.

faydası varsa demek ki kullanılabilecek alanları da var. belki hayal gücünü, fikri ve samimiyeti artırır içilince.

mesela dezenfektanlar alkol içerir.

ayrıca osmanlı'da da içilirmiş. padişahlar da içermiş.
bir büyük içtim ben şifalar olsun
görsel
artık bıraktığım madde. karaciğerime zarar veriyor.
garibanın teki olarak arkadaşlarım ısmarladığı zamanlar içebilediğim içki.

2 bardak içerim votka içerim son günlerde . kafayı kaybetmiyorum. yani şarhoş olmuyorum.

eskiden bira alıp içerdim ekonominin iyi olduğu dönemde.
veriyoruz.
görsel
Çok severim. Alkolsüz bir dünyayı tahayyül edemiyorum. Lakin ne kaybettimse hepsi alkoldendi. Sevecek tarafı yok.

Kimse de suçsuz gibi dolaşmasın. Ben kimseyle camide tanışmadım. Suratımı gören tüm gemilerin yelkenini indiriyor da, beni neden değiştirmeye çalışıyor?

Ben kimseden bir şey saklamadım.

https://youtu.be/M3qkMde7GQg
baya iyi geliyor korkulara karşı.
güzeldir.
malesef kendimi motive ettigim tek seye donusmeye basladi, kontrol altinda tutuldugu surece toksik iliskilerden daha faydali oldugunu dusundugum kafa dagitma hayatla bas etme, belki de keyifli hale getirmenin bir yolu.