bugün

içine tramvay gitse de toplu ulaşımı biraz zor olan, sadece doğu avrupa yakasındaki şişli, beşiktaş, taksim tarafına servislerin olduğu otogar. avrupa yakasının batısına gideceklerin esenler otogarında inmesi daha kolay olacaktır. oradan hem servislerle hem de otogarın içindeki metro sayesinde istenen yere daha kolay ulaşılabilir.
esenleri bırakma sebebi olan yeni gar.

hem düzenli hemde bir karmaşa yok. tuvaletleri tertemiz. kapıların arkasında burun pislikleri yok, küfür yok, cep telefonu numarası yok. şadırvanı bile var. oh mis. ayrıca otopark ilk 29 dakika bedava.
Gözümde hep üvey evlat gibi burası. Kullanılıp atılmış tek gecelik eğlence sanki. Hep geliyorum, geçiyorum ama hiç uğramıyorum. ismi de zaten cep otogarı. Hep bi küçük görülme durumu var yazık üzülüyorum buraya.
güzel olmuştur, aşti'den farkı geniş bir servis ağının olmasıdır.
çevre düzenlemeleriyle birlikte alibeyköy çilesini bir nebze olsun düzeltmiştir, artık alibeyköye girmek için o dar yollarda zaman harcanmayacaktır. alibeyköye neden girer otobüsler o ayrı bir tartışma konusudur.
"Yolcular şarj aleti takamasınlar da kalsınlar öyle mal gibi" hesabı yapılarak oluşturulmuş otogarımsı. Zar zor bir priz gördüm o da tahmin edilebileceği gibi doluydu. Onun dışında kullanışlı, güzel bir alan olmuş. Abuk subuk yazıhanelerde, daracık bölgelerde otobüslerin manevra yapmasını bekleme çilesinden ve düzensizlikten kurtarmıştır yolcuları.