bugün

görsel
Yıllarımız geçti bu statta. Kar kış demedik, yağmur çamur demedik. Bazen çok özlüyorum hala.
Çocukluğumda 54 ekran televizyondan izlerdim atmosferini. Ya özet maçları ya da verilirse Avrupa maçları yayınlanırdı. Sene oldu 2008, efsane bourdeux maçı. 37 ekran tüplü televizyonda, karıncalanan ekranda izledim. “Keweeeeeellll” diye haykırdım. Sonra And içtim kendime. Bir gün gideceğim diye. Yıllar geçti, stadyum yıkıldı. içimde burukluğu kaldı.

Dün otobüse bindim eve gitmek için. Farklı rota deniyordum. Birden ses yankılandı “sonraki durak Ali sami yen.” içimi delice bir heves sardı, gözlerimi camlardan alamadım. Kafamı çevirdim ve yerine yapılan siteleri gördüm. içim burkuldu. Bu and böyle gerçekleşmemeliydi.
görsel
görsel
Galatasaray'ın kurucusu. Fikirlerin ve hayallerin gerçeklere dönüşmesi yolunda çok önemli bir idol herkes için. Aynı zamanda "ilk Türk Hakemi" ve Milli Takımımızın ilk resmi maçındaki teknik direktörüymüş kendisi ilk defa öğrendim.
(bkz: http://thefutbolig.com/20...l-kuruldular-galatasaray/)
Ülkenin lokomotfinin, ilk futbol kulübünün kurulmasına ön ayak olan büyük vizyona sahip lider. Emri ile fenerbahçe’yi galatasaray’ın kaburgasından var etmiştir ve ülkenin ikinci futbol kulübü kurulmuştur. Sonra kendine efendi dedirten diğer bit yavrusu üremiştir.

ilkeleri ile yola çıkan bu kulüp avrupa’nın iki numaralı kupasını ülkesine getirmiş, bir numaralı kupasında en ötelere defalarca ulaşmıştır.

Vizyonsa vizyon, sahur programlarına katılan takım elbiseli çakma tarikat hocalarına benzemez.
Tarihte Bugün.
görsel

görsel
Kurduğu takım avrupa fatihi lakabıyla vasiyetini yerine getiriyor.
Avrupa Fatihi galatasaray’ ın temellerini atmış değerli kurucumuz. Nurlar içinde uyusun.
Ali Sami Yen stadı,
Hayatimin tam ortasi,
Nice şampiyonluklarin,
Zaferlerin mekani.
Seni yıkacak dozerin,
Seni yıkacak dozerin...

Uğruna besteler yapılmış Galatasaray'in unutulmaz stadinin ismi. Simdi ise yerinde ruhsuz gökdelenler, rezidanslar yukseliyor. Biz ise her gecisimiz de yikan dozere daha yuksek sesle ediyoruz küfrümüzü.
görsel
Ölümünün 66. Yılında kabri başında galatasaraylı yöneticiler tarafından anılmıştır. Sonrasında mezarı hemen yanında bulunan süleyman seba'yı da unutmayan galatasaraylı yöneticiler için beşiktaş kulübü galatasaray'a teşekkür mesajı yayınladı.
bugün doğum günü olan galatasaray'ın efsane başkanı. evet.
Az mi indik bu durakta mac gunleri, az mi inledi bu cadde stada kadar..

görsel
ölümsüz kurucumuzdur.
japon yeni ile ilgisi yoktur.
görsel
görsel
ölümsüz kurucumuz. mekanı cennet olsun. evet.
galatasarayımızın kurucu başkanı. huzur içinde yat başkanım .
görsel
ölümünün 64.yılında özlemle andığımız kurucumuz, ilk başkanımız.

our aim is to play together like englishmen, to have a name and colours and to beat the non turkish teams.
Özlemle andığımız ilk başkanımız.

Galatasaray'ın bir his takımı olduğunu.

Galatasaray'ın o müthiş mottosunu belirleyen kişidir.

--spoiler--
"ingilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve türk olmayan takımları yenmek"
--spoiler--
Bugün ölümünün 64. yıldönümüdür. özlemle anıyoruz efendim.
gönülde bir yaradır.
bugün vefatının 62. yıl dönümü ruhun şad olsun kurucu başkanımız.