bugün

Kızıl kafalı ben olup, kenara çekileyim; zira, burada tayfun ve sabri abi gibi çok daha kilit karakterler var. Ben özgür’le yoluma bakarım..
o kızıl kafalı da sen yada ben oluyoruz sanırım amk.
görsel
Burada ne anlatmak istediğimi yazarsam olmaz. Fakat ne dediğim anlaşılıyordur sanırım.
saçları gibi başka yerleri de kırlaşmıştır.
şimdi ne yapıyor bilen yok.
Atv'de ana haberleri sunmadan önce trt Washington muhabiriydi.
show tv'den önce atv'de akşam haberlerini sunuyordu. doksanlı yıllarda ali kırca ile atv ana haber efsaneydi.
Liselilerin başka meziyetlerini hatırladığına eminim.
(bkz: kadına şiddet)
bu adamın adını tv yada yazılı basında ne zaman görsem,
o malum video geliyor aklıma,
tövbeestağfurullahhh...
bir dönemin efsane habercisi. hatırlarım doksanlı yıllarda atv haber çok izlenirdi. tabi ali kırca ve ekibinin katkısı büyüktü. barış manço öldükten sonra galiba her haber bülteninin kapanışı farklı bir barış manço şarkısıyla yapılırdı. ah eski günler birde şimdiki haberlere bak %90'ı magazin. kendisine geçmiş olsun diyelim.

edit: gece yarılarına kadar süren siyaset meydanı programları da ayrı bir efsaneydi.
Beşiktaş'ta bulunan evine hırsız girmiş gazeteci. Gündüz vakti eve giren hırsız bir bilgisayar, 2 tablet ve bir tarihi kılıç çalarak kaçmış.
daha dün kendisinden bahsettik. Malum video üzerine arkadaşlarla konuştuk. sanırım video ve menfi haberleri kaldırtmış. ne diyelim...
fettullah ile ilgili yaptığı bir programdan sonra o stüdyoda olan herkesin başına bir şeyler geldi. ali kırca'nın da başarılı performansına şahit olduğumuz bir gizli seks videosu basına sızdı ve o günden beri ekranlardan hep uzak durdu.
Ali kırca denilince aklıma vahşi doğa belgesellerindeki aslanlar geliyor. Çok net. Ha birde kariyer yapan kameraman geliyor.
vay be nereden nereye bi dönem atv'de türkiye'nin en çok izlenen haber bültenini sunardı. tabi o zaman portakal ismail falan ortada yoktu. haber bülteni bitsin de bizimcity başlasın diye beklerdik. birde haber bülteni biterken barış manço şarkısı eşliğinde biterdi.
mandela etkisi ne sahip eski fucker.

geçen gün içerken arkadaşlarla ali' ye sardık. öldü, ölmedi derken meğerse ölmemiş.
alakasız bi şekilde aklıma gelmiş. eski enkırmen. ölecek sanırım bu aralar. içime mi doğdu ne!
Bir abimin adıdır.
Nerde la bu adam.
atv ana haber sunucusu. bence şu anki en iyi haber bülteni sunan kişidir.
işini başarıyla yapan, diksiyonu, telaffuzu ve konuşma ritmi ile dinlenmesi, anlaşılması en iyi sunucu ve programcısıydı.

Milletin özel yaşamını didikleyen, bunu malzeme eden, toplumda yargı oluşturarak başarıya tahammülü olmayan erdem yoksunu reziller olduğu sürece, ekranlarda, iki kelimeyi biraraya getiremeyen, ne dediği anlaşılmayan kimi soytarılara mahkum ediliyoruz ne yazık ki.

Alı Kırca' nin cinsel hayatı zerre umurumda değil. Hiç kimseninki değil! Taciz, tecavüz, istismar gibi ahlak ve kanun dışı tutum olmadığı sürece sizin de olmasın!
ama o videoya değerdi be..

50 yılın birikimi hunharca.
bir video ile kariyerine son vermiş insan. ne demişler, her koyun..
çömelerek zikmek stilinin sahibi olan abimiz.