bugün

Yıldızlar içinde uyusun. Kendisi hem hemşerim hemde mahalleden komşumuzdu. Sürekli sırt çantasıyla dershaneye giderken görürdüm. Etrafına hiçbir zararı olmayan kendi halinde bir çocuktu. Bu zamansız ölümünü asla unutmuycaz !!
365 gün...
Ah be...
(bkz: adaletin bu mu dünya)
http://www.devinimbasinme...dinlattigi-bir-agit-gunu/
ali ismail korkmaz fenerbahçe yıkılmaz!
bırak yüzünü görmeyi varlığından bile haberim yoktu senin gibi bir insanın, kardeşim falan yok ama kardeşi öldürülmüş gibi hissediyorum kendimi. ah ulan ali'm be! ah be kardeşim!

yürek dayanır mı buna http://www.youtube.com/watch?v=nM0uxzDKU8Q
yediği son tekmeyi unutmadığımız kardeşimiz.

biz 20 olduk o hala 19 yaşında !
mekanı cennet olsun üniversite li kardeşimizdir.
'hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk' denilesi.
19 yaşındaki yiğidimiz.
Davasına ilişkin duruşma kayseri'de sabah 9'da başlamıştır. gezi'de ölen diğer gençlerin aileleri, bazı milletvekilleri ve cumhurbaşkanı adaylarından selahattin demirtaş da bizzat duruşmayı takip etmekte.

otopsi raporuna göre ali ismail'in ölümünün esas nedeninin ilaçlar değil kafa travmasına bağlı beyin kanaması olduğu kesinleşmiştir. ilaçlar ise beyin kanamasını arttırıcı etki göstermiş. yani travma olmasa beyi kanaması da olmazdı.

davada şu an eskişehir'de alınan tanık ifadeleri okundu ve sanıkların telefon görüşmelerine ilişkin tib'den gelen bilirkişi raporuna geçildi. raporlara göre fırıncılarla polisleri ortak telefon görüşmelerinde bulunduğu tespit edildi. tek tek görüşmeler sayılıyor ve baz istasyonlarından alınan sinyallere göre eşzamanlı olarak nerelerde oldukları eşleştiriyor. son tekmeyi atan mevlüt saldoğan'ın olay tarihinde fırının çevresinde olduğu tespit edildi. olaydan sonraki gün de sanıkların telefon görüşmelerinde bulunduklarına dair kayıtlar var. Kamera kayıtlarından kimlik tespiti yapılabilmesi için görüntünün hangi renk ve kalitede olması gerektiğine ilişkin rapor okundu. Görüntü yeterince net olmadığı için eşleştirme yapılamamış.

Raporların okunması bitti. Ali ismail'in gittiği hastanedeki ali'nin ifadesini almayan polisle ilgili görevi kötüye kullanmaya yönelik davanın birleştirilmesi talebinde bulunuldu. Duruşmaya ara verildi. Sanıklar yuhalanıyor

Duruşma tekrar başladı. Iddia makamı tübitak ve adli tıp raporlarının beklenmesini, dosya birleştirme talebinin reddini talep etti. Müdahil vekiller dosya birleştirme talebine gerek görülmediği düşüncesine kendilerinin de katıldıklarını, kullanılan ilaçların ölümü hızlandırdığı yönündeki görüşe itiraz ettiklerini bildirdi. Diğer müdahil avukat tib raporlarına göre olay anında tüm sanıkların olay yerinde olduğunun kesinleştiğini belirtti.

Telsiz kayıtlarında polis "üzerimize çekeceğiz, sonra dalacağız" diyor. Bunlarla ilgili ali ismailin abisi ve annesi "insanlık değil bu" diye bağırdılar. Hakim dışarı çıkarmakla tehdit etti. Emel anne "naptı, ailenizden birine tecavüz mü etti. dayanamıyorum hakim bey" diye ağlamaya başladı.

Müdahil vekil mevlüt saldoğan ve akp'li milletvekili ziver özdemir arasındaki telefon görüşmelerinden bahsediyor. Özdemir, beni aradılar ama ilgilenmedim demiş fakat 4 aramadan 3'ü ona ait. Bu yargıya alenen müdahale edildiğinin kanıtıdır.

Diğer müdahil vekil; Sanık mevlüt saldoğan o kadar şiddetli vurmuştur ki kendi ayağı da zarar gördüğü için rapor almıştır. Ali ismail'le aynı hastanede görüntüleri de elde edilmiş. Emel anne mevlüt saldoğan'a "ayağın kopsaydı" dedi. Müdahil vekil; sanığın ayağındaki çatlak şiddetin büyüklüğünü göstermekte ve öldürme kastını ortaya koymakta. Rapor mahkemeye sunuldu. Müdahil avukat fırındaki bilgisayara iki defa format atılıp delillerin karartıldığını ifade etti.

Avukat ayhan erdoğan: halkın güvenliği için kurulan emniyet kuvvetleri siyasi iktidar tarafından halka karşı kullanılıyor. Telsiz kayıtları bunu ortaya koymakta. Polisin görevi halkı korumaksa ali ismail'i korumalıydı. Bu belgeler karşısında tutuksuz sanıklar da tutuklanmalıdır.

Gürkan korkmaz; dava süreci boyunca olabilecek en sakin şekilde durduk. Adli tıp raporunda kardeşimin kalbinin sökülüp tartıldığı okunuyorken sanık avukatları gülüyordu, sabrımız kalmadı. Bize karşı tükenen sabrınız umarım onlar için de tükenmiştir. Ben de avukatım. Bu inanmadığım sistemin bi parçasıyım. Tutuksuz sanıkların tutuklanmasını talep ediyorum.

Sıra sanıklarda. Mevlüt saldoğan: bir yıldır tübitak ve adli tıp raporu gelmedi. Bir baba ve polis olarak namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki kimseyi kasten öldürmeye kalkmadım. Suçlamaların hepsini reddediyorum ben sadece bana verilen yetkiyi kullandım. tahliyemi istiyorum.

Sanık muhammed vatansever: ortak konuşulduğu iddia edilen kişiyi tanımıyorum. Sanayiciyim o vesileyle konuşmuşumdur. Tahliyemi istiyorum.

Sanık ismail koyuncu: polisle irtibatım yok hatta ben de dayak yedim. Köylü çocuğuyum ben devlete saygım sonsuz. Tut dediler tuttum. Tahliyemi istiyorum.

Sanık ebubekir harlar: olay sonrası konuştuğum kişilerden tanıdık yok tahliyemi istiyorum.

Sanık ramazan koyuncu: suçlamaları kabul etmiyorum sadece ifade için aramışlardı. Tahliyemi talep ediyorum.

Sanık şaban gökpınar: telefonda konuştuğum kişiler jandarmadır. Olayla ilgili beni aradılar. Telsiz taşımam amir değilim. Konuşmalarda ismi geçen şaban başkası olabilir. Isim benzerliği olabilir. Tahliyemi istiyorum.

Sanık polis yalçın akbulut: ben suçsuzum. Tib raporuna göre o kişi ali ismail değildir suçsuzluğum ispatlanmıştır. Beraatimi talep ediyorum.

Sanık müdafii: ihtisas dairesi raporu yetersizdi. Ali ismail'in merdivenlerden düştüm beyanı raporda değerlendirilmemiştir.

Sanık vekilleri görüntülerdekinin ali ismail olup olmadığının kesin olmadığına ilişkin savunma yapmakta.

Sanık vekili karayılan: sadece mahkemeniz tanık ifadelerine itibar etmektedir. Ali ismail olsa olsa merdivenden düşmüştür. Tanık ifadeleri taraflıdır. Ali ismail küfrettiği için mevlüt onu darp etmiştir. Mevlüt saldoğan ali ismail'e vurmadı, ayağıyla dürttü. Kafasında kırık yok. Müvekkilim o şiddette vursaydı ali ismailin yüzü kırılırdı. Tomografide beyin kanaması geçirmediği tespit edilmiştir. Evde uyuduğuna neden inanalım, belki başına bi şey geldi? Sanki müvekkilim diğer sanıklarla organize olmuş da masum bi çocuğu öldürmüş gibi davranıyorsunuz.

Müdahil vekil ali ismail'in kafasındaki kırıkla ilgili rapor sundu. Mehmet ayvalıtaş hani kırık yoktu diye bağırdı, polisler almak istedi kalabalık izin vermedi, dışarı çıkarıldı.

Müdahil vekil: üç celsedir duruşma sakin giderken hep aynı vekil tahrik edici ton ve tavırla konuşarak olay çıkarıyor.

Ara kararlar açıklanıyor: adli tıp ve tübitak raporunun beklenmesine, telefon kayıtlarında bahsi geçen jandarmaların eskisehirde ifadelerinin alınmasına, hastane polisiyle ilgili dava birleştirme talebinin reddine, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanıkların tutuklanma talebinin reddine karar verildi. Bir sonraki duruşma 9 ekim 2014'te görülecek.
görsel
öyle bir anda, durduk yere aklıma geliyorsun be kardeşim. sebepsizce, sadece sana yapılan zulmün işkencenin katlanılamaz acısından dolayı. aklıma geliyorsun, gözlerim doluyor yine kardeşim. ahh ulan ahh!
Ali ismail Korkmaz'ın katledildiği yaştayım!
ölümsüzdür!
ne yazık ki, sorumluları bir çok faili meçhul gibi ceza almayacak. cezasızlık adalet sisteminin kanayan yarasıdır. dosya açılır ve kapanır. kimse ceza almaz, sadece birileri mesai yapmış olur.
Gecenin şu saatinde aklıma gelmiş güzel çocuk. Mekani cennet olsun.
BENiM ADIM ALi iSMAiL KORKMAZ. 19 YAŞINDAYDIM. ESKiŞEHiR’DE POLiS BiZi SOKAK ARALARINA SÜRDÜ. ORADA SiViL BAZI ADAMLAR ÜZERiME SALDIRIP SOPALARLA BAŞIMA VE VÜCUDUMA VURDULAR. BAYILDIM. AYILINCA HASTANEYE GiTTiM. KARAKOLA GiT, KÂĞIT GETiR DEDiLER. OLAYDAN 20 SAAT SONRA FENALAŞINCA HASTANEYE KALDIRILDIM, BEYiN KANAMASI GEÇiRiYORDUM, UYUTULDUM. ÇOK GEÇ KALINMIŞTI, KURTULAMADIM. SALDIRININ GÖRÜNTÜLERi, POLiSE VERiLDi AMA POLiS ViDEO KAYITLARINI BOZDU. KATiLLERiM ORTALIKTA DOLAŞIYOR.
Diyelim ki yaptığı şey bir suç
Peki o suçun cezası ölüm mü? Hem de kafasına sopa yiyerek ve beyin kanaması geçirerek. Zerre kadar sevmediğim bir zihniyetin peşindeydi ama ölmemeliydi.

Onunla tıpatıp aynı fikirlere sahip insanlarla Beşiktaş sahilinde oturuyorum, onlar birasını içiyor ben çekirdek çitliyorum. Ölsün isteyebilir miyim buna sevinebilir miyim karşımda oturmuş bana eski aşklarını, hayallerini ve hayal kırıklıklarını anlatan bu ince insanların?

Ona destanlar yazanlara Serap Eser'i sorsan kahpece susarlar. Ben Ali ismail Korkmaz için üzülürken bir ideolojiye köpeklik olsun diye üzülmüyorum, insanlık adına üzülüyorum. Serap Eser'e de, madımak otelinde ölenlere de üzülüyorum. Ayrıca ideolojik propaganda için onların adını ağzına alan hüzün similatörlerine tiksinerek bakıyorum. Ama bu iğrenç halinizle siz de ölseniz yüreğimde ardınızdan bir ağıt kalır.
kendisi için yapılan magusa limanı şarkısında yüzü ve ölüm biçimi gözümde belirip aglama sebebim olan genç. ortada bir suç varsa dahi cezası ölüm, hemde böyle bir ölüm olmamaliydı.
dövülerek öldürülen gencecik bir fidan.
serap eser de, ali ismail de, yaşı büyütülerek haksız yere idam edilen erdal eren de bu kirli oyunların, çıkar kavgalarının masum kurbanları sadece.
fenerbahçemin sevdalısı ölümsüz çocuk.
Bugun bir kez daha Hatırladığım Fenerbahçeli kardeşim.
bugun davasi gorulen 19 yasinda yavs'aklar tarafindan dovulmesi sonucu beyin kanamasi gecirerek ölmus devrim sehidi kardesimizdir. umarim katilleri hakettigini bulur.
Güzel yüzlü,temiz kalpli, hiç tanımadığım ama tanımadan bile kanımın kaynadığı kardeşim.
Bu çocuklar bu yaşlarda öldüklerinde bir bildikleri vardır diyorduk,ve her geçen gün bu tez kendini pekiştiriyor.
Ali öldü,Berkin öldü,şimdi kobane, bizim farkındalığımız azalsa da devamlı ölüyor birileri.
Ve öldürenler Kahraman,ölenler hep terörist oluyor.
E be benim güzel kardeşim biraz düşün,hepmi ölen suçlu? Öldürenin hiç mi suçu yok.
Artık kimse ölmesin yeter, yaşasın çocuklar-gençler.
Eğer illa birileri ölecekse öldürenler ölsün artık.
güzel yüzlü,temiz kalpli, hiç tanımadığım ama tanımadan bile kanımın kaynadığı kardeşim.
bu çocuklar bu yaşlarda öldüklerinde bir bildikleri vardır diyorduk,ve her geçen gün bu tez kendini pekiştiriyor.
ali öldü,berkin öldü,şimdi kobane, bizim farkındalığımız azalsa da devamlı ölüyor birileri.
ve öldürenler kahraman,ölenler hep terörist oluyor.
e be benim güzel kardeşim biraz düşün,hepmi ölen suçlu? öldürenin hiç mi suçu yok.
artık kimse ölmesin yeter, yaşasın çocuklar-gençler.
eğer illa birileri ölecekse öldürenler ölsün artık.
duruşmasını takip edebileceğiniz twitter hesabı;

https://twitter.com/Aliismaildavasi