bugün

adam kötüde oynasa,
adam zaman zaman sahada gözükmese dahi,
adam koşmasa dahi,
adam zaman zamanfazla mücadele etmese dahi,

yani her ne olursa olsun, bir an perdeye çıkıp altın vuruşları yapıp, fenerbahçe ye galibiyeti getiriyor. ne diyelim ki...

(bkz: kralsın alex)
bu gece galatasaraya giren 2 kafadan birine sahip kişi.
ezel'de temmuz neyse fener'de alex odur.

tetikçi amk, yapsın jübilesini de kurtulalım bay geldi.
bu adam orta sahada oynuyor ya orta sahada oynamayıp orta çağda oynasaydı, kesin kendisine kitap indirilip " sen peygambersin " denilirdi. ah ahhhh son peygamber tayin edilmeyecekti ki...
bu adam 131 desibel bagırtır adamı.
(bkz: baba büyüksün)
Bir galatasaraylı olarak saygı duyduğum ve duyacağım futbolcudur.
Takımı sırtlamak böyle birşey olsa gerek.Kötü bile oynasa sırf efendiliği yeter bu adamın.

(bkz: Helal olsun doktor)
keşke babam olsa dediğim candır. büyük kaptanımızdır. bütün güzel sıfatların sahibidir, bir gün hüngür hüngür ağlayarak veda edeceğimizdir. büyüklüğünü sadece aldığı maçlarla değil, yaptığı konuşmalarla da göstermiştir. gs maçından sonra;

'devre arasında hocamızın fikirlerini bize yansıtış şekli, sakinliği, bizi yeniden maça bağladı. düşünceleri çok etkili şekilde bize geçti, bize yansıdı. hagi - alex karşılaştırmasının çok sağlam temeller üzerine kurulmadığını düşünüyorum. bugün hagi teknik direktör, ben ise oyuncuyum. ben çocukken örnek aldığım en önemli oyuncu zico'ydu brezilya'da. ülke dışından takip ettiğim ve referans aldığım oyuncular vardı. bunlardan biri de hagi'ydi. laudrup vardı, zola vardı. gördüğüm en iyi 10 numaralar içinde hagi'yi de mutlaka sayarım. kendisinin oyunculuğu ve hocalığın saygım sonsuz. bugün ise ne ben kazandım ne de hagi kaybetti. bugün kazanan fenerbahçe, kaybeden ise galatasaray'dı. '

ayrıca kazım denen cisim için ise şu yorumda bulunmuş ve kalitesini göstermiştir;
'ben alex'im, o ise kazım. bunun yanıtını kazım'a sormak lazım. ben yapmazdım'
sahada ruh gibi gezindiği bir maçta bile bir asist, bir gol ile oynayan süper adam. futbolu bıraktıktan sonra fenerbahçe'nin 5 yıl içinde amatör kümeye kadar düşecek olması ihtimali bile şimdiden sportac tüccarlarının iştahını kabartmıyor değil.
bir çocuğum olursa kız olsa bile adını koyacağım efsane.
yoo hayır ben yazmayacağım bu maçtan ötürü onun hakkında bir şey. Valla övecek kelime, cümle kalmadı dağarcığımda.
Tamam sustum...
övgüler yetersiz kelimeler anlamsız onun yanında iyi ki varsın büyük kaptan...
fenerbahçenin her şeyi, ama gerçekten her şeyi. fenerbahçe tarihinin açık ara en yararlı oyuncusu.
son yıllardaki derbi maçlara bakınca fenerbahçe alex futbolu bıraktıktan sonra derbi kazanamayacak gibi görülüyor.
(bkz: zanaatkar)
laga luga yapmanın alemi yok. adam oynuyor, helal olsun. yolu açık olsun.
hagi'nin cebine bileti koyarak kıyaslamaya son vermiş olması muhtemeldir.
terbiye etmekten bıkmayan kahraman.
bir galatasaraylı olarak artık bıraksın, ne zaman bitiyor lan sözleşmesi, hacı yeter artık bırak be lan bi eşşek buldular ölmedi gitti gibi cümleler kurmama sebep olan adamdır.
biraz önce niang ile çekildiği şu pozda beni yarmıştır.

görsel
Kral kişilik. Golümü atar çıkarım diyen insan.
ne yapar eder, birine çarptırır o topu yine rakip kaleye sokar o.
hakemle ugraşmaz, rakiple uğraşmaz,derdi topla ve kaleciyledir.ve kazanan hep 'o' dur.
cambazdır, candır.
adamdır, gitmesin.sözleşmesi bittikten sonra locasında oturup izlesin yine yeter be.
bi de küçük kızı var ki, o ne tatlı kıvırcık yavrudur be.
babası gol attığında adını söylemesi beni benden alıyor şu küçük yavrucağın.

http://hurarsiv.hurriyet....7481&tarih=2010-12-05
türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı oyunculardan biridir.
iyi oyuncudur ona lafımız yok fakat efsane diyemeyiz.
türkiye'de ki futbolun günümüzdeki ilahıdır. neden kabul etmezler anlamam bunu. he hali hazırda sabri ile kıyas yapılması da çok entresandır.

not: "sabri aslında alex'ten bin kat daha iyi bir futbolcu ama gösteremiyor kendini" lafını duymuşluğum vardır. diyecek söz bulamadım buna artık.
(bkz: bir alex değil); kalıplaşmış bir iltifata sahip futbolcu.