bugün

fenerbahçe taraftarının hak etmediği derecede adamdır

azizin tek işaretiyle üzerine gelen ve ona giydiren nankör binlerce fenerliye rağmen hala o formayı giymeye devam etmektedir

kalan diğer onurlu fenerliler hatırına..
Efendiliğine hayran olduğum Fenerbahçeli ; doktor.
bugun aykut tarafndan spartak 3-0 onde iken 85 te oyuna alınacak futbolcudur.
Türkiye'ye gelen gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyuncu. Benim gördüğüm. Fenerbahçe'nin de oynayan efsanesi.
yabancı yalakalığımızın doğal sonucu. 35 yaşında halı saha maçı oynar gibi top oynuyor, antrenmana çıkmıyor bir de fenerbahçe camiasıyla taşak geçiyor. avrupa'da kimsenin adını bilmediği bir topçu olarak bunu yapabiliyor.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en abartılmış oyuncusu. bir de bu adamı hagi'yle falan karşılaştıranlar var, hakikaten futbol bilgisinden yoksun fenerbahçe taraftarını tebrik etmek gerekiyor.
Fenerbahçe kadrosunda yer alan bir oyunca. Çok abartılıyor.
kendisi avrupa'da hiç tanınmıyormuş. ve sırf bizim yabancı yalakalığımız onu bu kadar büyük yapıyormuş. lan bi kere alex dediğimiz adam senden daha çok bizden, bunu bi kenara koyalım. ayrıca muhtemelen sen sınıf arkadaşlarının akşam 8-9 da ayarladığı maça çağırılmak için türlü taklalar atan bi adamsın. izlediğin tüm 90 dakikalara yazık lan. seninle futbol muhabbeti çekecek esnafa, taksiciye yazık. yazık lan.

hem bak avrupalı ne demiş?

--spoiler--
Spartak Moskovalı oyuncu Dimitri Kombarov da Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini belirterek, "Fenerbahçe'de en çekindiğim isim Alex, ancak onun oynamayacağını duydum.
--spoiler--

sonra birileri onun çok abartıldığını söylemiş. aynı adamlar onun koşmadığını falan söylüyorlar. "alex koşmuyor" ne lan?

alex'in kendisi abartılı bir yetenektir dostlarım. abartılmış bir futbolcu ararsanız başka bi yere bakmalısınız.

şimdi; "biz bu adamı abarttık işte evet, şu kadar maçta şu kadar gol attı, bu goller hep takımı öne geçiren goller, şu kadar asist de yaptı, falan takıma şu kadar salladı" gibi şeyler söylemeyeceğim. çünkü bu sözler de "alex koşmuyor" gibi bişey. bence her ikisini de duymaktan feci halde sıkıldık.
kim ne derse desin türkiye'ye gelmiş en yararlı yabancıdır. belki en büyük isim olmayabilir, hatta hagi'nin, anelka'nın, ortega'nın, kennet anderson'un, van hoijdonk'un, quaresma'nın, frank de boer'in kariyerleri yanında esamesi bile okunmayabilir. ama kariyer dediğin şeyin hiçbir önemi yok. önemli olan şuan oynadığı kulübe verdiği yarar. fener'i kaç kere ipten aldı kaç kere sahada gezindiği halde maç kazandırdı ben sayamadım. zaten attığı goller yaptığı asistler herşeyi açıklar. adamlığına diyecek söz zaten yok. iyidir alex hatta çok iyidir. fener'e ve türkiye'ye verebileceği herşeyi verdi ve hala fazladan vermeye devam ediyor. çoğu yabancı unutulup giderken bu adam 30-50 sene sonra bile hatırlanır.

bejega: notluyum
çift beyinli olan futbolcudur. biri başının üstünde diğer beyni ise ayağında olan ne tarafa gideceği hiç bir zaman kestirelemeyen ve de Hagi'den sonra Türkiye'ye gelen en iyi 2. yabancı oyuncudur. efendi olmasıyla takdir edilecek bir insandır.
teknik direktörünü twitter üzerinden taraftara şikayet edecek kadar büyük bir futbolcudur. siz hala aykut söyle alex nerde diye tezahürat yapadurun.
alex ne kadar efsaneyse aykut da öyledir fenerbahçe için. ama büyük fenerbahçe taraftarı aykut u satmıştır.
alex in hiç mi suçu yok. siz değil misiniz bu adam takımı yavaşlatıyor diyen. ee aykut da aynısını yapınca tamam suçlu bulundu.
yaşasın alex.
adamin dibidir.
atara atar gidere giderdir.
Gördüğüm en delikanlı Fenerbahçeli'dir
fenerbahçe yönetimi ve aykut kocaman tarafından yıldırma politikası uygulanan futbolcu.

(bkz: vefa istanbul da bir semt adıymış)
saha içinde ruh gibi dolaşan ve karşına çıkanlara "bööö" diye şakalar yapması muhtemel olan sporcu. (derken bile utandım)

not: mardin idman yurdu sporluyum.
futbolun sadece koşmak olmadığını akıl da gerektiğinin en büyük delili.
şu sıralar kalbi çok kırık kaptan. takımdan böyle kırgın ayırılırsa ne aykut kocaman'ı ne aziz yıldırımı hayatım boyunca affetmem. bir fenerbahçe taraftarı olarak da hakkımı helal etmem.
kısa bir süre önce kadıköy e heykeli dikilmesi konuşulan futbolcu.
şimdi vefasızlık değirmeninde öğütülmek isteniyor.
futbolcu aykut gibi,
futbolcu oğuz gibi,
arthur zico gibi,
ve daha niceleri.
dünkü maçta kaptanlık pazubandını koluna takıp oyuna girdiği an tüylerimi diken diken yapmış olan büyük futbolcu ve güzel insan.
aykut kocaman'ın kaçak savaştığı büyük fenerbahçelidir.

belirteyim galatasaraylıyım. fakat fenerbahçede saygı duyduğum oyunculardan başında gelir kendisi.

ne zaman bir derbi maçımız olsa bu adam çakar bize, ama yine de sevilir. çünkü twitter üzerinden taraftarlarıyla yaptığı sohbetler samimidir. çünkü türkiye'ye gelip oyunu hakkıyla oynamış sayılı yabancıdan biridir alex de souza.

aykut kocaman kendisine savaş açmış. fakat götü sıkışınca oynatmayı biliyor.
cok koyu bir galatasarayli olarak fenerbahce'de saygi duydugum tek futbolcu. taraftarlar arasindaki kavgalara ragmen turkiye'de herkesin takiminda gormek isteyecegi futbolcu ve ona cok ayip ediliyor eger yazilanlar dogru ise. bir fenerbahceli de olsa kirgin gitmeyi hak etmiyor.
habertürk sitesinde böyle bir haberi çıkan yaşayan efsane. bu haberde yazılanlar doğruysa zaten var olan fenerbahçe nefretim kat kat artmıştır. böyle bir olayın olmadığını düşünmek haberin yalan olduğunu düşünmek istiyorum.

not: galatasaray faşistiyim.

http://www.htspor.com/fut...2254-alex-baskan-yildirim
korner kullanırken ceza sahasına bakısı bile aykutun kenarda sahaya bakısından daha mantıklı olan adamdır.
Benim icin Aykut kocamandan da aziz yildirimdan da degerli olan futbolcu.Fenerbahcede sadece 2 yil daha oynamasi icin bile o 2 adamin takim defolup gitmelerini kabul ederim.Adam yillardir takimi sirtinda tasiyor sen sik kadar aklinla sirf o adami kiskandigin icin takima almayip hem kendisini hem taraftarini uzup , karsina aliyorsun .Sen hangi sifatla bir takimin birligini bozabiliyorsun aykut dingili!Unutma sen artik futbolcu degilsin bu adami kiskanma artik!