bugün

siyasetin biyo analizi;

biyolojik analiz;

beynin tanımı; kafatasının içindeki,bütün elektro kimyasal nöranal faaliyetlerden sorumlu fiziksel ve biyolojik cevher.

akıl;inanç ve istek gibi zihinsel cevher, nitelik. genel kanaat akıl, beyin fonksiyonlarının yaratımı üst cevher.

hemen bütün canlılarda beyin vardır, akıl, zeka bağlamı en gelişkin canlı insanoğludur.

akıllı adam bildiğini söylemez, salak adam söylediğini bilmez. atalarımızdan yadigar aforizma.

siyasi analiz-sonuç; muhalefet: chp, mhp, bdp %50; akp %50
bence bana akpye oyverdirtcek muhalefetin ben ... demek lazım.bende isterim şöyle erbakan ecevit karışımı bi lider olsada oy versem.cok sey istiyorum galiba.
beyninin üstüne oturanların sözü. beyni lob yerine iki yanak bir delik olanların hakiki kararı.
çünkü bir beyim var olarak değiştirilirse doğru olacak önerme.
Akp ye oy vermek aptalca bir düşüncedir. en mantıklısı akp ye oy verenlere bakın birde diğer partilere verenlere bakın farkı zaten göreceksiniz.
chp nin aleyhine olduğu iddia edilen pankarttır. ama ben ne yazık ki bu söyleme katılmıyorum. çünkü bu ülkede insanlar, bir yerlerine çıban batmadığı sürece asla taraflarını değiştirmiyorlar: düşünceleri değişse de tarafları değişmiyor. çünkü taraf değiştirmeyi döneklik olarak görüyorlar.

gayet net ki bu pankarttan çok daha feci akp hakaretleri gördük:
karısının kızının düğünlerde oynamasına izin veren erkek deyyustur.
üniversite öğrencileri teröristtir.
akpye oy vermeyen aptaldır.
köylü anasını da alıp gitsin.
..
bunun gibi nice hakaret duyduk, gördük. ama hiç akp nin oylarının azaldığını görmedik. çünkü bunların üstü örtüldü, unutuldu. söylenenlerin bir kez olsun medyada terbiyesiz akp gibisinden lans edildiğini görmedik. ama konu chp olunca, açık buldular sadece.
yoksa akp nin terbiyeli çok bir sözü/iması yok. ama bu durum onlara hiçbir zaman "ayıp" "oy kaybetti" "gözümüzde düştü" olarak geri dönmedi.
yani sadece medyanın gazlarına gelen insanlar dönerler taraflarından böyle bir pankart için. yoksa dönecekleri tarafı bir görseler, ağızlarda ne laflar dolanıyor her gün, insanın bazen edilen laflara kanı donuyor.
maalesef durum bu. lütfen kimse inkar etmeye kalkmasın.
bu önermeden benim anladığım, bahse konu olan siyasi partiye oy verenlerin beyinsiz olduğu saptamasıdır. katılmadığım bir yorumdur. hiçkimse politik seçimlerinden dolayı hor görülmemeli ve aşağılanmamalıdır...