bugün

özal döneminden sonra en iyi yürütülen dış politikadır. dün yapılan gaz ve boru hattı anlaşmaları türkiye için yeni bir dönem başladığının habercisidir. sürdürülen denge politikası da türkiye'nin çıkarlarını sağlayacak bir şekilde devam etmektedir.

haa iç politika ve ekonomi durumunda bir başarısızlık var. akp yi beğendiğim tek nokta dış politikasıdır. diğer yönetimlerde akp tamamen tırt. yarın itibariyle enerji ve tabii kaynaklar bakanımız azerbaycan'a gidiyor*. bunların hepsi bizler için sevindirici. akp'nin dumansız hava sahası için sürdürdüğü kararlılıkta bende bir beğeni oluşturmuştur. umarım bu dış politikadaki başarı her iktidar döneminde devam eder.

(bkz: akp li değilim)
başbakan'ın " kazan - kazan " formulüyle açıkladığı politikadır.
çok da doğru olmayan bir tanımlama.

devletlerin dış ilişkileri öyle partiden, partiye değişmeyen ilişkilerdir. üç yıllık, beş yıllık değil, yirmişer, otuzar yıllık yol haritaları ile belirlenir.
ahmet davutoğlu'nun düşünceleri ışığında şekillenir genel olarak.
erkekte kısa saç, iki santim bıyık * kadında postmodern türban ve ona uyumlu giysiler.
Not:erkekte tam olarak giyside sorun çıkmamaktadır.
osmanlı devletinin dış siyasette izlemiş olduğu, akılcı ve başarılı politikalarla benzeşmektedir. bilinçli bir şekilde hareket edilmeye devma edilirse,türkiye dış siyasetin en başarılı oyuncularından olabilir.

edit:bu cümlenin fikri bana kuruluşu bana türkçe konusunda yardım eden çok değerli sn.moncherieye aittir.kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim.
dünün çapulcusu talabani ve barzaniden ayar yedirten, tehtit edilmemize nedem olan rezil rüsva dış poltikadır.
bazı akp fanatikleride libyada çadırda iki muhabbet ile dış poltika yapılıyor sanıp, kendini tatmin ediyor galba.
abd dış politikasıdır. abd ye ne lazımsa yapıyor akp. gerçi sıkıysa yapmasın cüneyt zapsu nun tabiri ile teskere olayında az kalsın olacağı gibi adamı süpürürler kanalizasyon deliğine.
komşularla sıfır sorun diye yola çıkılan ancak bırakın sorun yaşamamayı düşman hale gelmediğimiz tek komşumuzun olmamasıyla sonlanan politikadır.
yalan ve riyakarlık üzerine kuruludur.
türkiye ye yaramayan politikadır. şaşırılması gereken, ahmet davutoğlu gibi boğaziçi uli'den mezun olmuş işini en iyi şekilde bilen birisinin bile akp zihniyeti altında türkiye'ye havlar ama ısırmaz dedirtebilmesidir. bunu en başta götü boklu güney kıbrıs söylüyor, varın siz düşünün.
haincedir.
(bkz: köpeklik)
-alo ben obama
-buyur abi!

işte böyle bir şeydir.
Bir b*ka benzemez. Uzun vadeyi değil anlık çözümleri kapsar.
görsel
"ağlamak" tır.
(bkz: patlak sokaklar gerzomat)
Süper bademlerin uyguladığı müthiş politikadır.

Bu müthiş politikalar sonucunda, komşularımızdan biriyle önümüzdeki günlerde çıkması kuvvetle muhtemel savaşta gerekirse kullanılmak üzere jeep sahiplerine bile sefer görev emri gönderecek kadar iyi duruma geldik.

Sayın yüce ulu başbakanımız ve şakşakçılarının iplerini elinde tutan barrrack amcamız bile, ülkemizdeki riskli bölgelerde bulunan vatandaşlarını tahliye çalışmalarına ufaktan başlamıştır.

Bu üstün dış politika anlayışından dolayı akp hükümetine hürmetle koyuyor, alayının beynini itina ile zikiyor, olası bir savaşta saldırı alma riskine girecek illerimizdeki vatandaşlarımızı allah a emanet ediyorum..
Abd nin ortadoğu ya biçtiği elbiseyle doğru orantılı bi politikadır.
-kuzey ırakta besleyip adam ettiği barzaninin kürdistan devleti kurmasını desteklemek.
-suriye de esad'a karşı öso lu teröristlere maddi ve askeri destek.
-yine ırak ve iran da el kaide gibi etnik, mezhep ve tarikat güçleriyle şeriat devleti kurma girişimleri.
-el kaide'ye iç işlerimiz ve devlet düzeni hakkında öneri istemi.
-bir de ab ile yalandan temaslar kurup ab bakalnığının ayakta kalıp ödenek devamı için çalışma.
amerikanın hazırladığı yol haritasıdır.
türkiye, afganistan olsun.
"sikerim"
türkiye'nin dış gücünü test etmeye kalkışmayınız..
alt eşikten test sonuç vermeyebilir..
Özür dilemek değil mi ?