bugün

ak parti nin milletvekilleri ısrarla genç bakış programına çıkmamaktadır. öğrencilerden bu kadar korkan bir parti nasıl olur da gelecek nesle yeteri kadar yardım edebilir. el uzatabilir acaba? muamma tabi. abbas güçlü de zaten yeteri kadar lafını esirgememe de verip veriştirmektedir. yani koskoca iktidar partisi nasıl bu kadar korkak olur yüzleşmekle ve nasıl bu kadar çok beğenilir anlamak mümkün değil.

özet geçmek gerekirse koskoca iktidardaki parti kendi ülkesindeki gençlerin katılımıyla yapılan bir televizyon programına katılamamakta ve bu beni oldukça güldürmektedir.
akp yi eleştirenlerin, eleştirileri ağızlarıyla yapmamalarından kaynaklanır. en iyi ihtimalle birkaç yumurta yiyecektir kafasına.
yoksa şaşırdınız mı buna? beklenenin dışında bir hadise değil ki bu. her zaman yaptıkları şey. kendi yandaşları haricinde birileri onlara soru sorarsa ne yapar bu korkaklar? cevap veremeyeceklerini, hesap veremeyeceklerini biliyorlar. yemez o öyle insan karşısına çıkmak.
(bkz: milletvekilinin milletin önüne çıkamaması)
miletvekillerinin gelmesi için"genç bakış ta işleri ne onların?"diyenlere söyleyeyim , o cahil o bişey bu bişey diye insanları toplu yargılayamazsın. Orda herif bilmem kaç binlira harç ödedim diyo . Buda mı cahil? O zaman bizim hükümetimiz cahilin eline burup parasını mı alıyo? Oraya ne adamlar geliyo ve miletvekilleri de dahil , adamların belli politikaları var demekki , seçim öncesi göt olmamak gibi . Saygı göstermek lazım.
(Bkz:seçim öncesi göte gelmek)
insanda yüz olması gerekir.
genç bakıştaki seyircilerin ideolojilerini bildikleri için katılmıyorlardı nasıl olsa objektif bir şekilde bakmıyacaklar.
bu akşam ümit özdağ bir kanalda buna değindi. "sanırım genel başkanları rakiplerinizle tv programlarına çıkmayın demiş". liderleri de çıkmıyor zaten tartışma programlarına. ne bekleyebiliriz ki ?
şimdi birkaç videoyu kesip biçip genç bakış programının seviyesini gözler önüne sererdim de, bakma uğraşmak istemiyorum. lan ben o programı izlemeye bile değer bulmuyorum. vekillerin katılmaması gayet normal. ben vekil olsam, bu programdan bana davet gelse taşak geçer kapatırım telefonu o derece...
bu kadar oy alıp da, gençlerin karşısına çıkacak yüz ve yürek olmaması ile açıklanabilecek durumdur. tabii ki, haklı yığınla soruya cevap verebilme ve gaf yapmama konularında kapasite yetmezliği olmasını da unutmayalım. gerçekten de, çanak sorular sorulan, yandaş kanallarda sıkça görebiliriz bu kişileri.
halada oy veriliyor ve tekrar iktidar olması görülüyor. müstahak bazı kişilere müstahak.
klasik olacak ama :
(bkz: orayı yıkarlar)