bugün

kendisi hakkında entry girerken bile saygı duyduğum kişilik. küfretmek bir yana ''sensin'' demeye dilim varmaz. çünkü ülke insanıyla konuşurken amiyane tabirler kullanıp aradaki saygı çizgisini silip atmadı. o sınırı hep korudu.
çok dürüst bir insandır, devlet adamıdır. vatan sevgisine de kimse laf diyemez.

keşke şimdi çıksa, konuşsa, önderlik yapsa kitleye... bu kitlenin buna ihtiyacı var. kendileri adına konuşabilecek, dürüstlüğünden emin oldukları birine.
duran adam.
3 kasım 2002 ile başlayan kara dönemde yaşadıklarını mutlaka yazması gereken atatürk'ten sonraki en değerli cumhurbaşkanı.
cumhurbaşkanı kelimesini her duyduğumda adı aklıma gelen güzel insan.
türkiye cumhuriyeti tarihinin , en kötü yönetim gösteren reisi cumhur. zaten kalp rahatsızlığı nedi ile idare edememiştir zaten.
türkiyenin geri vitesidir.
tarafsız cumhurbaşkanı. evet.
ecevit'i dart olarak gören varlık. ordunun siyasetteki adamıdır.
kırmızı ışıkta beklemiş, hazineyi sömürmemiş, halktan kopukmuş vs.vs.vs. fazla girmek istemiyorum. olması gerektiği gibi bir devlet adamına yakışır biçimce kafası biraz çalışan halkına örnek olması zaten bizim gibi geri kalmış, demokrasi ve insan haklarının daha ne olduğunu bilmeyen ve kendisinin ödediği maaş ile çalışan üst düzey bürokratlara el pençe durup ''devlet büyüğü'' diyen bir halkın gözünü biraz olsun açmaya çalışmış bir insandır.
kötü tarafları çoktur..
mesela kameraları ve basını çağırarak bir gecekonduda iftar açmamıştır.
yine kameraların önünde yüzlerce koruma ve güneş gözlükleri ile ibadetini yapmak için bir camiye giderken çocuklara balon dağıtmamıştır.
kızı danışman, oğlu şirket sahibi olduğu halde halkın devlet adamı olamamıştır.
dış ve yurt içi gezilere yedi göbek sülalesi ile birlikte kendisini pohpohlayacak gazeteci kılıklı yalamaları taşımamıştır yanında.
bir siyasi parti lideri gibi davranmamış miting yapmamıştır.
halkın parası ile yapılan hizmetleri yine halka pazarlamamıştır.
bu yönleri ile bu ülkeye ve bu pis siyasete yakışmamıştır.
geçmişinde kendisini utandıracak ve cemaatin eline koz verecek hiçbir yanlışı olmayan bir adamdı bana göre. korkacak hiçbir yanlışı olmayan ve bu yüzden bu kadar hukuka bağlı bir adam.
düzen adamı olmamıştır.
çaktığı vetolar ile bugün ülkeye kan kusturan badem bıyıklıları görev süresi boyunca kafalarına göre at koşturmalarını engelleyen bir hukukçu.
ülke insanı olarak hukukun ne olduğunu bilmediğimizden kendisini anlamak gerçekten zor.
tek bildiğim..
bugün bu ülkeye kan kusturan badem bıyıklılar kendisini nefret ile anmakta çünkü çok köstek oldu hukuksuzluklarına..
bir vatandaş olarak kendisini şükran ve minnet ile anıyorum. elinden geleni yaptığını biliyorum.
bugün cemaat ve akp bu kadar bocalıyor, bu kadar saldırgan bir tutum ile ne yaptığından habersiz geziyorsa en büyük nedeni ahmet necdet sezer'dir. dik durdu.. ettiği yeminin hakkını verdi bana göre.
bir teşekkür de;
anayasa kitapçığı fırlatarak ekonomik kriz olduğuna inan sığırlar ile aynı ülkede yaşadığımı öğretti bana.

-angutyus.
cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde sadece oturan hiç bir şekilde halk içine girmeyen, konuşmayan varlığı ile yokluğu belli olmayan ama ecevit'e kanunu fırlatacak kadar küstah aynı zamanda terbiyesiz, ülkenin bügünkü durumuna gelmesinin baş sorumlusu. tarih seni hiç bir zaman affetmeyecektir.
türk tarihine kara bir leke olarak geçmiş kişilik.
vallahi ozledigimiz buyuk insandir.
karaoğlan gibi bir devlet adamını rezil etmiş, bir yerlerden emir alarak ekonominın batmasına neden olan muhterem.
Geçen gün de yazdım, aynısını tekrarlıyorum.

peki bu hükümet bu adamı niye sevmezdi?

ben söyleyeyim.

ak partinin değiştirmek istediği her şeye ''dur!'' diyebilen en yetkili insan, sezer' di de ondan.

tarih yalan söylemez, girin bakın... sezer göreve geldiği ilk hafta da veto ettiği yasa önerisi sayısı 25! evet sadece bir haftada..

engeldi bu adam. oynanan oyunları engellerdi. ''gidin az ötede oynayın çocuklar'' derdi. doğal olarak sevmediler, sevemediler.

ne zamanki her dediklerine he diyecek birini buldular, iş orada bitti. bir de referandum da ''evet'' çıktı. ohhh gelmeyin keyiflerine...
sebebsiz yere eleştiriyi hakeden şahsiyet olarak görülmesi ve aşağıda yaptığı işlerle ilgili aynı zamanda yukarıda , dişin kovuğunu doldurmayacak abudik gubidik işlerle uğraşmıştır kendileri.anayasa kitapçığının fırlatılmasının ekonomik krize sebebiyet vermediğine inanan sığırlarla aynı ülkede yaşadığımı öğretti nedense.
wikileaks belgelerinde, abd nin işlerini zorlaştırdığından dem vurulan eski cumhurbaşkanı.
atatürk sonrası en iyi cumhurbaşkanıdır. evet.
-KIRMIZI IŞIKTA DURDUN ... -ÇOCUĞUNUN DÜĞÜNÜNDE HARCANAN ELEKTRiĞiN PARASINI CEBiNDEN VERDiN.... -MAKAMINDA 1243 PARÇA HEDiYE ALDIN HEPSiNi MAKAMINDA BIRAKTIN... -ANNEN VEFAT ETTi CENAZESiNDE SiViL ARAÇ KULLANDIN.... -46 TRiLYON TASARRUF YAPTIN KURUŞUNU YEMEDiN VE 46 TRiLYON MALiYEYE BIRAKTIN (KEMAL UNAKITAN)... -O ZAMAN BiZ YiYELiM DENiLDi "YETiM HAKKI" DEDiN YEDiRTMEDiN... -KAFANA ÖRE , GÖNLÜNE GÖRE AL KARINI GEZ ! GEZMEDiN ... -ÇOCUKLARIN HALA MEMUR.... -AŞÇI , GARSON , HiZMETLiYi AZALTTIN iHTiYAÇ KADAR PERSONEL ALDIN... -14 MAKAM ARACINI iADE ETTiN "BUNLAR SUYLA ÇALIŞMIYOR" DEDiN.... -EŞiN DÜŞÜP BiLEĞiNi KIRDI ;HASTANEYE SiViL ARAÇLA GÖTÜRDÜN, RÖNTGENDE SIRA BEKLEDiN KUYRUĞA GiRDiN.... -RESMi YEMEKLER HARiÇ HAVA iÇiN YEMEK , DAVET VERMEDiN ... -MUTFAKTA DAiMA YERLi ÜRÜN KULLANDIRTTIN... -ŞATAFATTAN HEP UZAK DURDUN... -YEMiNiNi TUTTUN ;HUKUKU ÜSTÜN KILDIN ... EEE HALiYLE DOLANDIRILMAYA,KANDIRILMAYA,SOYULMAYA ALIŞMIŞ HALK SENiN GiBi BiRiNi SEVMEDi.. OLSUN BE SAYIN CUMHURBAŞKANIM BiZ SEViYORUZ SENi VE HEP SEVDiK.
(bkz: adam gibi adam)
yaranamadı be , bu millete yaranamadı .
o da inanmazdı ' deveye diken , insana siken yaranır ' sözüne . kim bilir belki de yanlış yaptı .
keşke tutumlu olmak devlet yönetmekle aynı şey olsa... ahmet necdet sezer'in devleti zarara uğratmamak için bu yaptıkları herkes tarafından takdir edilmek zorundadır, bunlara itiraz eden siktirsin gitsin. mesele sadece o değil. ahmet necdet sezer maalesef halkı kucaklayamadı, herkesin cumhurbaşkanı olamadı, medyayı kullanamadı, gerçekleri ancak yazılı metinle açıklayabildi, konuşamadı, yurt dışı ziyaretleriyle gündem belirleyemedi, atadığı adamlar hep aşırı solculardan oldu, marjinal gruplarla yakın ilişkiler kurarken halka yaslanamadı...vs
ingilizcesi türkçesinden daha iyi olan türkçeyi konuşamayan cumhurbaşkanından daha iyidir.

ulus devlet anlayışında olmayan millete çok gelmiş cumhurbaşkanıdır.
tipik bir cumhuriyet gazetesi okurudur. belki hafta sonlari da sozcu aliyodur.
Çankaya nın gulü gulü.