bugün

dünya'nın bir numaralı çay markasıdır. bunu bir kere içen adam o günden sonra çaykur'un çayına çay görünümlü ot der.**
yalnız içilemeyip kalan kısmı dökülmediğinde koyu kahverengi bir hal alıyor ki* bazen fena halde kıllanıyorum.
yurtdışında ve kıbrıs'ta rahatça bulunup gayet mâkul fiyatlara alınabilirken türkiye'de fahiş fiyatlara satılan, çeşitli aromalarda bulunabilen, çileklisinin içindr gerçek çilek parçaları ihtiva eden ordinaryus çay markasıdır.
temel çay ve tursun çay dan şaşma.
Mahmoud isimli kahveyi yapanla aynı kişiler yapmış zannımca.
Mustafa oralet, Süleyman kuşburnu, abdulcabbar nanelimon da var mıdır acep.
çay değildir bu çayın büyükelçisidir.
artık orijinal kaçak çay dır. yani bir marka adını aldı artık ahmad tea. mahmood tea nin yanında az ufak kalsa da büyük bir şirket. artık kaçak çay değil bizzat orijinal kaçak çay dır. ben tadını pek sevmesem de güzel diyen çoktur.
earl grayi bergamot aromalı, hem sabah hem akşam içimi keyif veren muhteşem çay. mahmoud tea diye bir de rakibi var. ceylon çayı olması itibariyle ülkemizdeki rize çayı ile arasında aroma ve lezzet farkı olan çaydır.
kaçak çay içerek ağzınızda oluşan metalik ziftimsi tat oluşmaz. şekersiz de rahatlıkla tüketilebilir. görmemiş gibi bir avuç atılmaz demliğe.
sıcak suyun içine birkaç tutam bırakılması ve demliğin, alttaki çaydanlığın buharına bırakılması kafidir.
normal siyah çaydaki gibi ateşte kabartılmaz yani.
kendi halinde nazlı nazlı demlenir.
mutluluk verir.
çayın fahri başkanıdır. karanfilli tadımıyla enfes bir haz yaşatır içicisine.
eskiden çok içtiğim çaydır. bu aralar değişik markalar takılıyorum.
ice tea'ye rakip.
kaçak çay olarak ifade edilmektedir.
doğu illerimizde bulunan mahmood tea veya mahmood coffee türünün kardeşidir.ahmad kardeşidir mahmood.
londrada bir hayli sik rastlanan cay markasi.
çok süper bir çaydır, bir kere içince imkanınız varsa hep ondan içiyorsunuz. * *
kaçak çay diye geçen çay. sallama olanını sıcak suya sokar sokmaz demini göstermesi, kokusu, içimi nefistir. herkes içemez öyle, tiryaki olmak gerek. ha bir de içine şeker atıp çaya küfretmemek gerek...
üzerinde "ahmad tea/london" yazmasına rağmen iran'dan türkiye'ye sokulan * seylan çayıdır. çaykur rize çayına 1/4 oranında eklendiği vakit ortaya çıkan kokunun hayvanlarda bile konuşma eğilimine yol açtığı gözlenmiştir. (kaynak: iha)

(bkz: çay hakkında her şey)