bugün

geÇen gün hd halini bulduğum arasıra nostalji yapmak iÇin girdiğim oyun.
internet kafe köşelerinde (amk bu köşelerinde lafını da hiç sevmem) cebimizdeki parayla ne kadar oynayabileceğimizi hesaplarken kastığımız oyun.
zamanında baya oynadığım, feci alışkanlık yapan mükemmel bi oyun. ama sen gel o kadar şehrini kur, güzel güzel tarlalar, kütüphaneler, kiliseler.. sonradan fark et ki başkaları sana saldıracakmış. yaktılar, yıktılar güzelim şehrimi.. lan bari kütüphaneme karışmıyaydınız, yılların emeği vardı orda..

insanın içinde büyük bi hırsta uyandırır.. benim gibi şehrinizin 4 bi yanına asker yerleştirirsiniz, onları fbi gelse bulamaz..

(bkz: intikamım acı olacak leo)
bilgisayar da oynamayı öğrendiğim ilk oyun olması hasebiyle bende derin izler bırakan strateji oyunlarının en güzidesi. küçükken içimde filizlenen belediye başkanı olma isteğini tatmin etmiş ve bazende kendimi kral arthur gibi hissetmeme sebep olmuştur. rick goodman, bruce shelley ve brian sullivan'a saygılarımı sunarım.
gelmiş geçmiş en güzel oyundur.
halen voobly ve gameranger serverlarından oynarım.
zone dönemlerinde dm'de ilk 3 te olduğum günler vardı.
halen çok iyiyim orası apayrı bir konu.
az ekmek yemedik bu oyundan, çünkü herkes çok iyi bildiğini söyler.
ben bu oyunu kötü oynayan adama rastlamadım..
gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunu.
eskimeyen hiç bir topluluğun en iyi olmadığı efsane strateji oyunudur.
10 ca yıldan sonra hala heyecanlandıra bilen az oyundn bi tanesidir.yeni nesil pek bilmez .
yıllardır age of empires 4 çıkacak diye beklediğim oyun. sanırım bu gidişle hiç çıkmayacak.
Güzel oyun

Buradan indirliebilir
http://www.oyun-cenneti.com/age-of-empires/
Kucükluğumun oyunu diyebilirim. Bunun bir de ilk serisinin random modu vardır. Her seyi istediginiz gibi koyabiliyorsunuz. Isterseniz 300 tane yanyana grand castle koyun. En eğlenceli oyunlardan birisidir.
Bağımlısı olduğum ilk oyundu.

Malum kafe ortamlarında oyunu öğrendikten sonra, akşamları uyumadan önce sonra ki günün savaşın hazırlığını kafamda yapardım, rüyama girdiği zamanlar hiç az olmadı.
Güzeldi işte düşman ülkeye ani saldırılar düzenleyip işçileri katletmek, savunma taktikleri geliştirmek, işçilerin hepsini öldürüp savaşçı basmak, herşeyi yıkıp meydan savaşı yaparak oyunu bitirmek, paladinleri sağ sola koşturmak, ormanı sigelerle yakıp süpriz saldırılar düzenlemek yani güzeldi herşey o zamnlar.

Son olarak klavyeden oynayan ve 7 kişi birden alan hoşaflara sesleniyorum bu güzellğin amına koymaya hakkınız yok. Ya adam gibi oynayın ya da kimsenin gururunu kırmayın.
[kat: efsane oyunlar]
2den bahsediyoum.
deli gibi surların multiplayerin bokunu çıkardığı oyun.
en son memluke lerin üstünlüğünü bulmuştuk. (o zamana kadar jannisary ve longbowmanlar kullanırdık)
en son çılgın bir planımız vardı 200 kişilik ordu limitini kırmak. onu da oyun kurulurkenki takım kilidini kapatıp yapacaktık belli bir surun içerisne asker doldurup dost devletin monkuyla çevirip duracaktık.
aşırı büyük orduyla mekan basacaktık ancak ekonomi kasarken daha saldırmazlık antlaşması varken elektirkler gitti. 2 saat öyle gidince milletin siniri bozuldu bir daha da gitmedik.
priest'lerin wololo çektiği oyun.

https://www.youtube.com/watch?v=nq__sCfpqvA
askeriyenin darbe yapıp yönetimimi çaldığı oyundur.
karıları hep altına gönderirdim. sever zilliler.
Oduncu! Yaparım! Emrin! Gibi karşılıkların olduğu eğlenceli strateji oyunu.
eskinin "zone" u şimdilerin "voobly" sinde online oynamıyorsanız bu oyunu oynuyor ya da biliyor sayılmayacağınız yıllara ve teknolojiye meydan okuyan efsanevi strateji oyunu.
görsel
görsel
Muazzam bir oyun telefona hemen indirdim benim otağ'ı görüyorsunuz*
Ama lanet bir fakir olduğum ve parayı sikko bir karaktere harcadığım için(random karakter çıkma mevzusu) Attila the hun'u alamadık maalesef

Olsun abisi bleda the hun ve Çinli komutan sun quan var onlar mutlu ediyor şimdilik*

Edit: amcası rua the hun da bende.
Muhteşem bir oyun. Hala iki gunde bir oynamazsam rahat edemiyorum.
efsane oyun değildir çünkü age of empires 2 vardır efsane olan budur.
age of empires strateji bakımından efsane oyun değildir. TW serisi varken o kim ?
son zamanlarda yeni diye çıkartılan halbuki pek de yeni olmayan, sadece renk şu bu değişimlerine maruz bırakılmış dlcler eklenen zamanının efsanesi oyun serisi. lütfen bokunu çıkarmayın ya.
1,2,3, Mitoloji, Titan , Conquest hepsini oynadim. Persler ya da Bizanslilarla oynarim asla rakip tanimam.