bugün

hayatını okudukça ve araştırdıkça kendine hayran bırakan zat.

Hitler olmasaydı ne teknoloji bu kadar ilerleyebilirdi nede özgürlük kavramı.
Kavgam ı okumuş olmama ragmen hala binyılın sapıgı oldugunu düşündüğüm çirkin yaratık.
örnek aldığım tarihi liderlerden birisi. aynı zamanda ressamdır. generallerini iyi seçseydi kesinlikle savaşı kazanabilirdi. teoriler arasında intihar etmediği ve arjantine kaçtığı söyleniyor.
En çok hakkında araştırmamış olanların konuştuğu. Gelmiş geçmiş en büyük lider.
Avrupa’daki milyonların Ortadoğu’ya gönderilmesi gibi absürd bir fikrin, makul ve mantıklı bir kabulün de ötesine geçerek uğruna savaşıp ölünecek "yaşam alanı" ülküsüne dönüştürülebilmesinin müsebbibi; “antisemitist”, “antikomünist”, “ırkçı”, “ayrımcı”, “dünya lideri”, “karizmatik”, “hatip” kişi.
o kadar 19. yüzyıl ve 20. yüzyıl tecrübeleri yaşandıktan; baskıcı, diktatörce rejimlerin,özgürlüğün canına ot tıkayan rejimlerin uzun süreli olamadığı görüldükten, özgürlüğün ve insan hayatının kıymeti daha bir anlaşıldıktan sonra hala abuk sabuk ihtimaliyet hesaplarıyla övenlerinin, rejimini sürdürme sevdalılarının maalesef çıkabildiği katil diktatör.
oğlancı olduğu iddia edilen lider. belgeseli bile çekilmiş.
oldum olası hayran kaldığım kişidir. Kimine göre faşist kimine göre diktatör ama bana göre tam bir liderdir.
otoritesi ve liderlik anlayisina hayran olduğum, kavgam adli kitabini da jest olsun diye arkadasima verdigim efsane liderdir.
zamanında öldürmediği o yahudiler yaşasaydı israil şu an daha kalabalık nüfuslu bi ülke olucaktı.
sırf bu yüzden dolayı bile helal olsun denebilicek bir lider.
en azından, rahmetli aytunç altındal'ın (baskısı varsa) "bilinmeyen hitler" isimli kitabı okunduktan ve hakkındaki düşünceler gözden geçirildikten sonra entry girilmesi gereken tarihî şahsiyet.
(bkz: katil)
avrupayi fikrince yahudilerden, cingenelerden ve diger "pis kanli insanlardan temizlemek" isteyen almanya ve avusturyanin lideri.
Generallerini iyi seçmediği için suçlanan adam.
Bu adam asker değil, alman ordusundaki adamları tasfiye mi etseydi, ne yapsaydı.
O Rusya'ya girmicekti.
yahudilerin kendi hedefleri doğrultusunda gitmesine engel olan, aykırı, sapık diktatör.

sapık olması, tamamen haksız olduğunu göstermez. yahudilerin tamamının masumiyetini kanıtlamaz. o ayrı tez konusu.
yahudilerin maşası. oyuncağı olmuştur. bugün geldiği yere onu yahudiler getirmiştir. yine yahudiler güç için hırs için iktidar için onu kötülemiş ve üzerinden nemalanmışlardır.
bu benim almanya ya ilk çalışmaya gidenlerden olan dayım amk. meşhur olmuş ya la.
kontrolsüz ve eleştiriye kapalı kişi.

burada onu kötülemeyeceğim, çünkü onun döneminde ondan daha fazla katliam yapmış stalin orada duruyor.

evet, kontrolsözdür, eleştiriye kapalıdır, eğer öyle olmasaydı, rusya'ya böyle aceleyle dalmazdı. belki de dalması gerekiyordu, bilmiyoruz, belki önemli bir istihbarat aldı ama yine de ne yapıp edip rusya ile ilişkileri iyi tutup batının işini bitirebilirdi. ki rusya'ya girmeseydi bütün avrupayı ve amerikayı üst üste koyup iterdi, ki itiyordu da zaten.

fakat benim şöyle bir tezim var, kendisine sempati duyanları üzecek bir tez. bu adam rusya ile arasını iyi tutsaydı ve beraber dünya savaşından kazançlı çıksalardı, sovyetler birliğinden türkiyeyi kim koruyacaktı. stalin yukardan kızılorduyu üstümüze sürse hitler eminim bizim için stalinle arasını bozmazdı, avrupa da yenildiği için tamamen s...i tutmuş olurduk. bu yönden bakın bi de canlar. hitler reyizdir, adamın dibidir diyenler olayın bu tarafını da düşünsün derim.
11. nesil yazardır. geldiği gibi 120 sayfalık nickaltına konmuştur.
çakal seni.
kendisi alman değildir. Cahil insanlar hala onu almanyalı zanneder.
Aslen avusturya muhaciridir.
kendisi hakkında derlenmiş çok kişinin bilmediği gerçekler şurada en çok da bir rahip tarafından kurtarılması bana ironik geldi.

https://line.do/adolf-hit...m=Fb&utm_campaign=bqc
Hitlerin Türklerle ilgili Sözleri

Kumandanlarından biri Adolf Hitler'e sorar :
-"Türklere neden saldırmıyoruz???"
Bu soru üzerine Hitler :
-"Türkler öyle bir millettirki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir... Yoksa 1 tane bile hayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır......" demiştir.
yahudilerin 50 yıldır yaptığı puropaganda sayesinde kötü adam olarak anılan dünyanın görüp göreceği en güçlü, en karizmatik liderdir.
Bana nazileri sevdiren ortadaki bığıyı olmasa tam karizma adam.