bugün

özledik.
görsel
yemek yiyeli 1 saat oldu sen kahveleri anca getiriyosun...
sıcacık, içten gülümsemesi, yıldız gibi parlayan gözleri ile hem hüznü hem sevinci aynı anda yaşatabilen ender insanlardan en çok sevdiğim harika oyuncu.
Evde ekmek olmazdı, komşuya giderdim ''çocuk köfte istiyor, bayat ekmek alabilir miyim'' diye. Halbuki evde yiyeceğimiz bir lokma ekmek bile olmazdı.

Doğum gününde sevgiyle anıyoruz.
dincilerin çoğu ermeni diye ondan nefret eder.
Doğum gününde google'a tatli bir sekilde doodle olan usta oyuncu.

görsel
Doğum günün kutlu olsun Hafize ana.
görsel
Kendini tekrar tekrar izlettirir bana. insan hiç mi sıkılmaz. Sıkılmam.
86. doğum günü kutlu olsun. allah mekanını cennet eylesin güzel insanın. açık ve net.

https://www.google.com.tr
görsel
görsel
Gercek adi adele olan yesilcamdaki onlarca ermeni asilli sanatçımizdan biridir. Malesef tek oglunu da hastalik yuzunden kaybetmistir. ertesi gun ciktigi sahnede hic birsey yokmuscasina guler yuzuyle sanatini icra eden cok yuce bir sanatcidir.

Cok tatli cok tontondur. Diger tarafta tanismak istediğim birkac isimden birisidir.
Demirin tuncuna insanin picine kaldik.
yeşilçam'ın en yetenekli bayan oyuncusu.
gittiii gitti gitti gittii...
https://youtu.be/zjxs-PjaJJw?t=16s
57 yaşında vefat etti. Sinema tarihine altın harflerle ismini yazdırdı.
"Evde ekmek olmazdı, komşuya giderdim çocuk köfte istiyor biraz bayat ekmek varsa alabilir miyim diye. Halbuki evde yiyeceğimiz bir lokma ekmeğimiz olmazdı' diyerek oyunculuğu kadar yaşamından da söz ettirirmiştir.
''herkes beni sevdi ama ben kendimi sevmedim.''

hakkında okuduğum bir makalenin özeti bu. ADiLE NAŞiT yaşamı boyunca hep güzel bi kadın olmayı hayal etmiş, ancak aldığı iltifatlar bile ona acındığı için yapılıyor diye düşünüp bunu dert etmiş bir kadın. ayrıca gülen yüzüne inat acıklı bi hikayesi var. 16 yaşındaki oğlunu kaybetmiş ve yaşamının geri kalanında çok acı çekmiş. gülen yüzünün ardında hüzün saklayanlardan.
Türk sinemasının değerli bir üyesi, türkiyenin annesi.
"Evde ekmek olmazdı, komşuya giderdim çocuk köfte istiyor biraz bayat ekmek varsa alabilir miyim diye. Halbuki evde yiyeceğimiz bir lokma ekmeğimiz olmazdı."
bir balerin elbisesi dünyada başka hiçbir insana bu kadar yakışamazdı;

görsel
görsel
şimdi böyle dursa heralde yanaklarını sıkmadan duramazdım diye düşünüyorum. ALLAH mekanını cennet etsin.
Bu dünyaya ayak basmış en iyi niyetli insanlardandır herhalde.

Nur içinde yatsın.
münir özkul ile birlikte çocukluğumuzun efsanelerinden biri. hababam sınıfı'nın neşeli hafize anası, neşeli günler, gülen gözler ve bizim aile gibi hiçbir zaman yeri dolmayacak filmlerin neşeli annesi. rahmetle anıyorum.