bugün

Adananındır.
Urfa'da yenir.
Adana'da yenmesi gereken enfis lezzet.
Omurga şekli verilmiş kıyma olması dışında ne numarası olduğunu bilmediğim kebap.
kürdistan'ın başlıca sevilen yemeklerindendir. açık ve net.
Türkiye de yemek konusunda dünya da şiş kebab, döner ve dürüm ile tanınmakta. Türkiye bir Kürt icadı ile tanınıyorsa gerisini siz düşünün.
Adana da bunu kime sorsan aynısını söylemez baraja karşı yatırıp skerler.
Harikadır. off off şimdi olsada yesek diyorum.
sanırsam doğudaki hayvanların yemlenme şeklinden olsa gerek, batıdan doğuya gittikçe lezzeti artıyor.
görsel
yukarıdaki bağlantıyı açmayın amk. kebabın yanında pilav var. hem de turuncu turuncu bulgur.
orgazmik yiyecek. hatta bir nevi yenilebilir sanat eseri.
insanı yoldan ciaarip diyet bozdurabiecek kebaptir.
Bundan daha lezzetli bir kebap bilmiyorum tanimiyorum. Daha iyisi yok.
ölürüm.

üstüne de basıcan isotu.

böyle nam nam nam bi buçuk gömcen.
Adana il sınırları dışında yedikleriniz değildir. üzgünüm ama true story.
olsa da yesek dediğim kebaptır.

bundan daha iyi bir kebap yoktur bana kalırsa.

yanına bulgur pilavı olduğunda tadından yenmez.
Bu saate cok guzel yenirdi. Yaninda sumakli sogan olacak ama. O olmadan olmaz. Kebabin yagi lavasa gecmis olacak birde. Ah ki ne ah.
Çok ozlenendir. Rus kardeslerim döneri kebaptan sayıp bizim nimetlerimizden uzak yaşıyorlar.
nişantaşılılar bilmez.
kuyruk yağından yapılan itici kro yemeği. evet...
bir iskender yapmayan yiyecek.
Yine karıştırdım. Acı olanı bu muydu? Eğer öyleyse "öldürmeyen acı güçlendirir" diye bol bol götüreceğim ve güçlü bir çocuk olup çıkacağım.
acılı olan adana, acısız urfa. en güzeli mardinin zırh kebabı.
kebab denilen şey bu resimlerde gördüğünüz şey değildir. o yüzden adanaya gidip kebab istiyorum dediginizde bu gelmez. resimlerde gördüklerinizin ismi kıymadır adanada.
Lezzetli yerinde olan kebaptır. Evet.
bir adanalıya bulgur pilavı ile servis edildiğinde servisi eden kişi ya küfür yer ya da kafasına servisi. https://media-cdn.tripadv.../53/ab/a7/adana-kebap.jpg servisi fotodaki gibidir. olmazsa olmazı soğan, maydonoz, sumak'tan oluşan kombinasyondur. adana dışında da hakkıyla yapanlar vardır ama havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez adanada bir başka güzeldir.