bugün

dünya mutfağını düşündürmeyen dürümdür. şato biryan biryana dursun bu lezzet hiç bir yerde hiç bir ülkede yoktur.
adana'da yaklaşık 30 senedir yaşayan abilerimizin, amcalarımızın iç olarak sadece soğan salatası koydurdukları, yanında acılı şalgam ile sizi mistik bir lezzet dünyasına bırakan yiyecek. adana merkez dolaylarında içinde 100 gram adana kebap, domates, soğan, maydanoz üçlüsünün oluşturduğu harç ile yenir. eskiler ise daha önce de belirttiğim gibi sadece soğanı tercih ederler. bir tanesi ile günlük enerji ihtiyacınızın tamamını elde edebilirsiniz derler ise de inanmayın, akşama doğru mutlaka tekrardan bir şeyler yemeyi ihmal etmeyin.

son olarak da tabakta servis edilen adana kebabından tek farkı, saplandığı şişin kalınlığından kaynaklanan uzunluk ve kalınlık farkıdır. ama sahip olduğu ağırlık konusunda, eğer üretici dürüstse, hiçbir iş yeri fark gözetmez. tabakta servis edilen ile adana dürüm arasında bu konuda fazlalık eksiklik söz konusu değildir.
Olsada yesek bol köpüklü ayranla güzel gider.
gece gece mideyi kaynatır. şaka lan yok diye bok atıyorum yoksa ne gider var ya. evet.
Adanada 1 haftalık tatil yapacağımdan dolayı tadına doyacağım yöresel yemek.(evet millet adana dan Antalya ya tatile gidiyor biz Antalya dan adanaya gidiyoruz.)
bir ayran bir adana dürüm diye hayatı özetleyendir.
gecenin bu saati hortlamaması gereken başlıktır.
Gecenin bekçisi olmaya değecek olan dürümdür. Yenilir oh çekilir.. tatlı tatlı acıdır bide.
gerekli garnitürler ve bol baharat ile geceleri harika giden dürümdür.
GARNITUR NE AMK*. YESILLIK, SOGAN, KUCUK KUCUK DOGRANMIS DOMATES iLE YAPILIR, TIRNAKLI PIDEYE SARILIR VE YENIR.
Ağzının tadını bilenlerin yemeğidir.
Garnitür diyen sevgili yazarı keklemişler.
Olsa da yesek.
1 tane alıp odamda gizli gizli yicem bu gece.
banane sorsalarmış bana o zaman canın birşey istiyor mu diye. o zaman herkeslere alırdım.
tarifsiz mutluluktur.
amerikanlarin deyimiyle quilty pleasure dir.
Fark ettim de et fiyatlarinin artmasiyla isletmeler porsiyonu kucultup fiyati ayni birakmaya basladilar. Tabii ki de verilen hizmet ulkemin her yerinde giderek bozuluyor.
şalgam suyuyla kombınlenerek servıs edılırse yemeye kıyılamayacak türk fast food ürünü.
üniversiteye başladığımdan beri yiyorum amk bir o kadar ucuz ve lezzetli ne etide bu kadar ucuz diye düşünmeden edemiyorum ama sonra siktir et amk diyip gömmeye devam.
her yerde yenilmeyecek kadar kıymetli olandır.
bol soğanlı olanı güzeldir. evet.
gecenin bu vakti akla düştü mü uykuyu kaçırır. evet.
Vejetaryen olduğum için yemiyorum içim dışım sebze oldu mutluyum .
Adananın meşhur dürümüdür.
içine köz biber ve domates konan versiyonları tercih sebebidir.