bugün

Ciddi ciddi bunu söyleyenler var hala yok olmaya mahkum bu millet çok yazık.
bu tipler namaz kılsa ne olur ?
daha sureye ve ayetlere saygıları yok.

http://www.youtube.com/watch?v=dxNyqFA4cL0
işin kötü yanı da bu ya, namaz kılan tam şakirt olduğu için her şey beklenir. din zehri vücutta artıkça fecilik de artar.
(bkz: akpli kafası)
Pragmatist bakış açısına sahip olan kişilerin hunharca altına entry girdiği başlık.
bir zamanlar akp lilerin fetöcüler (ki o vakit fetö değil gülen cemaatiydi) için sık sık kullandığı cümleydi.

hey gidi günleeeer ...
Kişinin namazı sizi aldatmasın, para ile olan ilişkisine bakın.
hz.muhammed s.a.v.
görsel
hangi ara kıldıklarını merak ettirten söylemdir. sabah namazından gece saat 3 e kadar hep televizyonda konuşma yapıyor üstelik yarıya yakını canlı yayın. namazı hangi ara kılıyor lan bu adam ? diğerleri zaten goy goy peşinde yarısı mecliste uyuyor diğer yarısı milletvekilliği haricindeki özel işleri ile meşgul. bedavadan aldıkları ihaleleri falan kovalıyorlar hangi ara kılıyorlar peki..
Allahtan korkan adamı severim.
Geçersiz bir savunma. Ağızlarından düşürmedikleri "Ehlisünnet" in kitaplarına baktığımızda Hadisler, bu söylemi geçeriz kılıyor.

Kişinin namazına, orucuna bakmayın; konuştuğunda, doğru konuşup konuşmadığına, kendisine emniyet edildiğinde, güvenilirliğini ortaya koyup koymadığına; dünya kendisine güldüğünde, takvayı elden bırakıp bırakmadığına (menfaat anındaki tavrına) bakıp öyle değerlendirin.” (Kenzul-Ummal, h. No: 8435)

“Kişinin namazı, orucu sizi aldatmasın. Dileyen oruç tutar, dileyen namaz kılar. Fakat güvenilir olmayanın dini de olmaz.” (a.g.e., h. No: 8436)
Hertürlü haltı işleyen, dinden beslenen münafık ve fasıkların sığınmış oldugu ibadettir. Bu " zartlar " genelde hoca takımıdırlar, yada ticaretle uğraşırlar. Namazı amaç olarak gösterirler. Tabiki ahlak, helal kazanç, zalimle mücadele, cihat zor ve rahat kaçırıcı olunca adamlar ancak namaza yükleniyorlar. Bu adamlara gidin; ben zina yaptım, içki içiyorum, bir kadına iftira attım, faiz yedim, insan emeği sömürdün deyin. Sizi gayet yumuşak karşılarlar. Ama erindiğimden namaz kılmıyorum deyin size dinden aforoz ederler.

" namaz dinin direğidir " hoca. Peygamber sas bu hadiste namazın bir yükü taşıdığını, yüklendiğini söylemiştir. Namaz hangi yükü yuklenmektır? Onu niye söylemiyorsunuz? Namaz dinin direğidir deyıpte, dinden hiç bashetmezsen namaz direk olarak elinde kalır. Üzerinde dini taşımayan namazda asla kimseyi ikna da etmez tatmin de.
imansızlıginda bir edebi olmalı. Hicbir yahudi ve hristiyan böyle agresif değildir.
Bir duple yol yaptı değildir.
"Mevlam bize nasip etmiyo demek ki yoksa on numara namaz kılarım abi"..
yiyiyor ama çalışıyor cümlesinin akp sonrası versiyonudur. sen adamlar, çalıyor, hak yiyor, yalan söylüyor diyorsun. çomarlar savunma yapmak için "ama namaz kılıyorlar" diyor.
Akp öncesi; namaz, oruç, tesettür, sakal gibi değerler inananlara sürekli maddi kayıplar veriyordu. Bundan dolayı ancak samimi müslümanlar bu değerlere sahip çıkıyorlardı. Bu sebeple tesettürlü aldığın bir kadın fahişe çıkmıyordu. Sakallı, namaz kılan, oruç tutan bir müslüman kaya gibi sağlam idi.

Ama ne zamanki muhafazakâr eğilimli bir parti iktidar oldu, heryer dindar görünümlü insanlarla doldu. işin içine menfaat girdiği zaman samımette gidiyor. Bizim milletimizin çoğu, ister dindar ister dinsiz olsun, çocuğunun iş sahibi olup, rahat bir yerde görev yapması için değerlerinden rahatlıkla taviz verebilmektedir. Bu islam ın suçu değildir.
Malûm parti için kullanılan cümle.
Her türlü pisliği, hırsızlığı, tecavüzü hak gören kişi beyanı.
(bkz: millet aç aç).
'gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı!
işte o, yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir.
yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,
onlar namazlarını ciddiye almazlar.
onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.
ufacık bir yardıma bile engel olurlar.' (ma'un suresi)

namazı, hakkını vererek kılmak esastır.
chpye oy verme sebebinin "çünkü atatürkün partisi" olan milyonların olduğu ülkede normal olaydır.
Anlayacağınız,adamlar domalıyor ulan domalıyor.
Din kişisellikten çıkıp toplumsal bir olgu olunca sonuçları da böyle oluyor.
insanlar, tanrının bizim ibadetimize ihtiyacı olmadığını anladığı an bu iş çözülecek ama. aması var işte dedirtendir.
https://scontent-frt3-1.x...6c7ba4e61&oe=57007943