bugün

an itibariyle kavga çıkan programdır.

(bkz: vur ağzına vur)
(bkz: abbas güçlü ile yaşlı bakış)
sözde üniversitelilerin olduğu program allah öyle insanlarla aynı üniversitede okutmasın kimseyi.
an itibari ile kavga çıkmış ve abbas güçlü'nün " arkadaşlar susar mısınız, arkadaşlar oturur musunuz, arkadaşlar oturun " vb. haykırmaları ile kapanan programdır.

kavga sebebini herkes türk kürt olarak görüyor ama öyle değil. gayet o martı kaşlı arkadaş kürt ve pkk propagandası yaptı adam bildiğiniz ölen kürtleri yad etti orda e haliyle zamandan çalması ve böyle bam telinin titrediği dönemde bu tarz propagandaya gitmesi diğer öğrencileri çileden çıkardı..
Çizgisini koruyamamıştır. Son haftalarda Kürtlere özel yayınlar yapmaktadır bugün artık olaylar patlak vermiştir.
3 tane kekonun yarıda kestirebildiği program.

abbas efendi dizi izliyor diye yarrak yarrak prime time sistemine, izleyiciye falan bok atıyorsun, iyi güzel de; adama da sorarlar ama ''madem izlenmek istiyorsun o zaman programına niye sahip çıkmıyorsun sığır siki?'' diye!..
hangi gençlerin bakışını ne kadar tarafsızca, yayınlanma saati ve aynı zamanda içeriği ile alakasız bir program.
burda faşistlerin beğenmediği fikirleri hır gür çıkartarak engellemeye çalışmasını gördük. ben kürt değilim ama adam doğruları söylemiş. doğrular kimsenin gücüne gitmesin. bu olayda fettah tamincenin kışkırtıcı konuşmaları da olaylara sebebiyet verdi.
(bkz: http://www.haberler.com/g...vga-cikti-4611690-haberi/)
şimdi dün galiba bu programa diyarbakırlı kürt bir genç soru sormak için mikrofonu eline alıyor ve
http://webtv.radikal.com....canli-yayini-bitirdi.aspx
şöyle bir konuşma yapıyor.
--izlemeyenler için konuşmadan spoiler--
öldürülen kürt çocuklarında ve kürt iş adamlarından bahsediyor. daha sonra sözü kesiliyor. sonrada yayın kesiliyor zaten.
--spoiler--

çocuğu söylediklerini ispatlamak veya hak vermek gibi bir derdim yok. (isteyen araştırır öğrenir sonuçta banane)
sorun şu, abi orası üniversite. bildiğimiz üniversite. bu arkadaşın konuşmasını hakaretler ile hatta kameranın görmediği yerlerde kaba kuvvet ile engellemeye çalışan arkadaşlar sözüm size.
abi üniversitedesin. orası zaten doğası gereği tüm fikirlerin özgürce konuşulabildiği, tartışılabildiği, çözüm bulunsun bulunmasın ortaya verilerin konulduğu ortam. (bilimin doğası budur. yani bir sonuç elde etmek için değil başka bakış açıları ve gözlemler elde etmek için bilimsel araştırmalar yapılır. belki 100 yıllar sonra bir sonuç elde edersin. anlaması imkansız bir şeyden bahsetmiyorum) lan yavşak. hem yeri gelince özgürlükten dem vuracaksın, hapisteki öğrenci arkadaşların için gösteri yapmak isteyeceksin ama bir kürt çıkıp kendi fikirlerini açıklayınca onu susturmak isteyeceksin. senin özgürlük anlayışın kadar başına taş düşsün.
dün gece yaşananları internetten öğrenip, ulusa seslenen, aklıevvellerin olduğunu göstermiş progamdır. o "kürt" arkadaş konuşurken, yanındaki yandaşları diğer öğrencilere saldırıyordu. tartışma bundan çıktı kısacası. ondan önce iletişim sıkıntısı çeken iki "kürt" arkadaş konuşmaya çalıştı ve kimse bir şey, demedi. problemi yaratan sadece o "kürt" arkadaştı, ve beklenen sonuç gerçekleşti.

not: entry de, bol bol "kürt" kelimesini kullandım. çünkü o şahıs kendini böyle itham etti. bence gayet yerinde bir ithamdı, onun için bende ona üstüne basa, basa "kürt" arkadaş diye seslenmek istedim.
alayı tayipçi olan okulumdan bir kez daha tiksindirtmiştir. tayyipi övenler alkış yağmuruna tutulmuş eleştirenleri ise nerdeyse kimse alkışlamamıştır.
abbas güÇlünün kurdugu her cümlenin sonunda zorla alkıslatılan ve alkıslamaya adapte oldugunuz icin konuya pek de dahil olunamayan, üniversite 1. sinifta katilmis oldugum program.
objektif sıfatından bu kadar uzak bir program olamayacağına inandığım kişi ve program.
Her hafta uykusuz birakan program,severek takip edilir.
ortalama 3 dakikada 1 alkış yapılan ve bu sebeple gece kafa kaldırmayan program.
içinde bulunduğumuz dakikalarda istanbul nasıl fethedildi konusunu tartışan konukların bulunduğu kanal d programı.
reyhanlı,alkol yasağı,taksim gezi parkının yıkılması konuları pas geçilerek akp karşıtı kamuoyu yaratılmasını engelleye çalışmış bir programla karşımızda olan konsept.
- günlerdir olan olayları haber bültenlerinden izliyorsunuz.
- bu eylemler içinde öne çıkan "mizah" vardı bugün ondan başlayalım.

oldum olası sevmem bu adamı. ölüyü siktin diriyi siktin bir mizah kaldı konuşulmadık. ayıp lan.
an itibariyle gezi parkıyla ilgili "mizah" yapan programdır. komiklikler, şakalar gırla.. protesto üzeri programın üniversitelerden birinde yapılmaması da dikkatlerden kaçmadı. yememiş sanırsam.
Sessiz sedasiz yeni sezonuna başlamış.

bir sürü türbanlının olduğu garip bir üniversitedeler, çözemedim neresi amk.
uluslararası saraybosna üniversitesi nde istanbul'un belediye seçimlerinde tartışıyorlar.

kafalara bak arkadaş.
allah ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirdir (bkz: #21564843) diyen gençlerle dolu bir program olarak an itinari ile devam eden programdır.
birbirinden yobaz insanların söz hakkı aldığı televizyon programı. allah'dan şu an konuşanlar türkiyede yaşamıyor. kafaya bak arkadaş, düşünme gücünüzü sikeyim sizin. hala dertleri laiklik bu ibnelerin. yok neymiş rejim önemli değilmiş, önemli olan türkiyenin geleceğiymiş falan da filan. ya amına koduğum kafa yapına uygun ülkeleri biliyosun ben söylemeyeyim. bu insanların mezun olup türkiyeye gelmesini düşünemiyorum. karar verme yetkisine sahip bir noktaya geldiklerinde ne olur çok merak ediyorum.
an itibariyle yandaş bir urfalı yamuk diksiyon ile ölümüne hükümeti savunuyor.

guya urfada işsizlik yüzde 0mis. ibretle takip ediyoruz
(bkz: abbas güçlü ile ihtiyar bakış)