bugün

84 doğumlulardan 11 sene sonra doğmuş olmaktır.
Son anda bir şeylere yetişmek demektir. Tasolar, göz yaşartan sakız, Tsubasa, Sıdıka, futbolcu kartları, atari oyunları. Bu günlerde mi? O stressiz günlerden uzakta, komitesi yeni bitmiş, saçı az az dökülmeye başlamış, üniversite ogrencileridir.
25 yaşında olmaktır. değerini bilin.
1925 yaşında olmaktır.

yani hayatta olmamaktır.
şanslı olanının paçayı yırttığı şanssız olanlarının en boktan dönemde hem çocukluk hem ergenlik hem de gençlik dönemine denk geldiği acıların çocuklarıdır bunlar.

bu hayatta bir şeyleri çabalayarak çok çalışarak bir yerlere gelineceğine inanmıyorum. şansın yoksa istediğin kadar çalış kendini parala kimse görmez seni.

okuyarak da en fazla doktor, mühendis, mimar olursun. o da % 0.01 lik dilim.

öğretmenlik, memurluk falanda bitti zaten.

1.5 milyon üniversite mezunu insanı sınava sok. ilk 1000 e giren adamı da zabıta et ülkenin vizyonu işte.

ben anlamıyorum bazı insanlar çok şanslı. liseyi zar-zor bitiren sınıf arkadaşım vardı benim hatta barajı geçememişti lys ye giremeyecekti. biz üniversite kazandık gittik bu da otelde nasıl olduysa insan kaynaklarına girmiş. matematiği karnede 0 olan çocuğu daha 18-19 yaşında insan kaynaklarında işe alıyorsun müdürlerle falan takılıyor sorsan torpil değil tabi mk. neyse geçen yıl bu insan kaynakları müdürü olmuş oha lan dedim mk. bu senede genel müdür olmuş. şaka gibi mk genel müdür olmuş. insanlar o otelde bırak genel müdürü normal bir müdürün yanında çalışmak için bile yıllarını veriyor. en basitinden bir usta düşün mk yıllarca mutfakta ter akıtıyor da yine de bir müdür kadar saygı görmüyor. hatta gastronomi, aşçılık okulları bile var koskaca üniversiteleri var ama mezun olduktan sonra komi olarak çalıştırıyorlar. valla bu ülkede okumak boş iş aga. o kadar hesap kitap matematik yalan dolan. üniversitede o kadar muhasebe, genel işletme dersleri falan alırsın büte kalırsın hatta ama elin oğlu zar-zor bitirdiği liseden çıkar hop insan kaynaklarında işe başlar. 5 yıl sonrada genel müdür olur.

25 yaşında koskoca 5 yıldızlı otele genel müdür olmak evet şaka gibi.

ve sorsan evet hiç torpil yok.
25 yaşında bebek sahibi 24 yaşında evelnmis ... Neresi burası Çorum veya Yozgat'ın köyü mu amk.