bugün

(bkz: kutlu olsun)
hayat kadınları katılmak istese izin vermez bizim anal ve oral yapıp bakire olan kız çalışanlarımız. kendileri namusludur çünkü.

gereksiz günlerden biri işte.

(bkz: sus ve yalamaya devam et)
başta kadına şiddette dünya birincisi olan güzel ülkemde yaşamaya çalışan kadınlarımızın günüdür. ondan sonra dünya kadınlarının günü olabilir.

karısını dövmeyen dizini döven diyebilen yazarımsılar da şunu düşünsün. eğer babanız sizin gözünüz önüne annenizi dövse şöyle sizin dediğiniz gibi evire çevire, tekmeleye tekmeleye... neler hissederdiniz? yürü be baba mı diyeceksiniz sanki. bırakın bunu. sevin lan kadınları.
tüm dünyada kadına verilen değer paralelinde kutlanan gündür. türk kadını ise söz konusu gün içerisinde, tıpkı diğer 364 günkü çamaşır, bulaşık, yemek, çocukla ilgilenmek gibi sorumluluklarını harfiyen yerine getirmek zorundadır. aksi takdirde akşam, ülkemizde her gün kutlanan "kadına şiddet günü", çeyrek beyinlerce yeniden coşkuyla kutlanacaktır.
traştır. kutlayanlar da öylesine bir iş yapmaktadır. kadınlar başörtülerinden dolayı çalışamıyorlar, okul okuyamıyorlar. siktirtmeyin gününüzü!!
Tüm kadınların günüdür. Kutlu olsun efendim. Şiddetin kalmadığı bir dünyada, kadınların hak ettiği değeri görmesi dileğiyle. Daha fazla konuşamıyorum, gözlerim yaşardı. Çok duygusal bi konuşma yaptım sanırsam.
positif ayrımcılık değil hak olanı isteyen, iş hayatında cinsiyeti ile değil perfonmansı ile ön planda olmak isteyen kadınlarımızın 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.
emekçi olmayan kadınların nemalandığı gündür.
başörtülü kadınların genelde pek akıllara gelmediği gündür.
eşitlik, adalet, vicdan sevgi, saygı diyen bazı beylerimiz hanımefendilerimiz..neyse kötü konuşmayayım bana özel bu günümde diğmi ama.
tekrar kutlu olsun;
(bkz: #7471041)
dünya kadınlar günü denilerek yanlış telaffuz edilen gündür.
"kadına şiddete son" sloganının dillere dolandığı gündür. oysa yalnızca şiddet olayına indirgenmemesi gereken bir gündür. kadınların maruz kaldığı her türlü sömürü, şiddet, taciz gibi olayların dile getirilmesi gereken gündür. çocuklarına kahvaltı veremediği için intihar eden annenin konuşulması gereken gündür. kaka erkekler, cici kadınlar konuşulmamalı, sistemin kadına dayattıkları, kadına biçtiği rol konuşulmalıdır. kadına şiddet, tecavüz aslında sistem sorunudur ve buna yalnızca erkek düşmanlığı yaparak bakmak yanlıştır. 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.
--spoiler--
ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi.

ABD'de kadın işçilerin bu katledilişi nedeniyle, Kopenhag'da 1910 yılında toplanan Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı'nda 8 Mart, Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak belirlendi. 8 Mart, 1975'te BM tarafından Dünya Kadınlar Günü ilan edildi.
--spoiler--
kadınlar ve kadın hakları açısından kutsal bir gündür. Fakat kadınların sadece bu günde hatırlanması ise hödüklüğün daniskasıdır.
Kimi der ki kadın
uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayâlimdir,
boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran
ki mi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayâl, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır... nazım Hikmet
ve kadınlar
bizim kadınlarımız:
korkunç ve mübarek elleri
ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
anamız, avradımız, yarimiz
ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen
ve soframızdaki yeri
öküzümüzden sonra gelen
ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız
ve ekinde, tütünde, odunda ve pazardaki
ve kara sabana koşulan ve ağıllarda
ışıltısında yere saplı bıçakların
oynak, ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan
kadınlar,
bizim kadınlarımız...

n.hikmet ran

kadınlar gününüz kutlu olsun, dünyanın bütün kadınlarına, bütün emekçi kadınlarına saygı ve sevgilerle...
Ülkemizde çok abartılan bir gündür.

Ben değil, başbakanımız söylüyor. Gerçi o kadına şiddet için söylüyor ama, adam haklı beyler. 3-5 tane kadın ölüyor da ne oluyor? dörderli paketlerde satılacaklar zaten yakında.
görsel
bütün kadınlar emekçidir ve bütün kadınların günüdür.

türkiye'de kadın olmak;

aile içi şiddete,
cinsel suistimale,
toplumsal, kültürel ve dinsel baskıya,
kadın üzerine yüklenen namus olgusuna,
üzerinde meşrulaştırılma çabası olan çokeşliliğe,
hemen her yaşam alanında ayrımcılığa,

maruz kalmaktır.

kadınlar her şeyiniz, di mi sadık? hassiktir ordan.
topluma birey yetiştiren kadın emekçi değil midir? emekçi kadınlar günü tüm kadınların günüdür.

hem sesimizi ticari hale getirmeye çalışanların hem de "kadınlar günü neymiş" diyenlerin çenesini kapatmak için adanmış bir gündür. Bugün kadın emeğini sömürüp, adanmış tek günü bile anlamsızlaştırmaya çalışanlara prim vermeme günüdür. Bugün tatava yapmayı bırakıp farkındalık yaratma günüdür!
annesini seven ama karısını döven öküzlerin gözüne gözüne girmesini istediğim gündür.
kutlu olsun.
100 yıldır değişen bir şey yok. 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü yasaklanacak kıvama getirmedikçe aynı tas aynı terane.
--spoiler--

hayatımdaki ilk ve tek kadın olan anneme; seni seviyorum anne.

--spoiler--
--spoiler--
Kar hep kirleri, siyahları örter ya; bugün de örtsün, temizlesin kocasından dayak yiyen kadının mor gözünü. küçük yaşta evlendirilen kız çocuğunun kalbinin kırıklığını, tecavüze uğrayan genç kızların parçalanmış hayallerini... bembeyaz umut olsun tane tane yağsın, yağdıkça alsın götürsün sesini çıkaramayıp sessizce Allah'a el açıp gözyaşı dökenlerin karanlıklarını, siyahlarını, dertlerini...
--spoiler--
kadinlarin günü. neden bir türlü hissedemiyorum ben bu söz öbeginin anlamini, neden samimi gelmiyor bana bir türlü?? kutlamadim ben bu günü hic, kutlamiyorum da, kutlamayacagim da hic bir zaman. ilerde yemege de gitmeyecegim, bana cicek de almasinlar. midemi bulandiriyor cünkü bu agza bir karis bal calma durumlari.

kadinlar günün kutlu olsun hehe diyip, elinize kirmizi bir gül ya da karanfil tutustururken samimiyetsizligi görüyorum yüzlerde.

neden kendimizi kandiriyoruz? neden bizi kandirmalarina izin veriyoruz ki?

maalesef cirkin düzen devam ediyor bir yerlerde, kac cati altinda kim bilir.. önce baba/abi, es-dost-akraba hepsinin namusu oluyoruz. bizi birbirlerinden korumaya calisiyor erkekler devamli, ne tuhaf.. koruma basligi altinda sen karar veremezsin, sen yapamazsin, sen gidemezsinli sinirlandirmalar basliyor. itilip kakiliyosun, dayak yiyosun ve hatta öldürülüyosun bu yüzden. evlenirsen kocan ele aliyor sazi bu sefer, o dimbirdatmaya basliyor. senin adina karar verecek birileri oluyor hep.

türkiye de en okumus etmis insan bile psikolojik olarak eziyor kadini. dövmesi sart degil illa, lafla dövüyor, hakaret ediyor, imalarda bulunuyor.

ve emek emek diye yirtinan arkadaslar..

emek vermek icin illa bir ideal pesinde kosmak ya da doktor, avukat, mühendis olmak mi gerekiyor? en basitinden bir "anne"ye bakin hele.

daha fazla konusmanin anlami olmadigi bir gündür. o gün bu gündür. 8 mart 2011. asagidaki linke bakarsaniz layikiyla kutlandigini göreceksiniz.

http://www.gazete5.com/ha...ari-8-mart-2011-92457.htm
kutlu olsun. ancak kadınların yaşadığı sorunların sadece bugün yüzeysel olarak konuşulmasıyla, giyim - kozmetik mağazalarında, restoranlarda indirim yapılmasıyla kutlanacak bir gün değildir. çiçekler dağıtarak, süslü cümleler kurarak son derece yapay şekilde kutlanılan bir gün haline gelmiştir.

özellikle kadınların %44'ünün psikolojik, %39'unun fiziksel, %23'ünün ekonomik, %15'inin cinsel şiddet gördüğü türkiye'de kadınlar gününü kutlamak ne kadar da inandırıcı geliyor (!)