bugün

susam sokağında "en sevdiğim sayı altı" sloganı ile çocuklara sevdirilen rakam.
sözlükte ki bazı yazarların * * hayatlarının bir bölümünde kötü anılara sahip olduğunu düşündüğüm sayı.
sözlüğün altının üstüne geldiği durumlarda ayar olarak sadece "6" diye seyirci yazarların iç geçirebileceği durum.
saat olarak sözlüğün dinlenmeye çekildiği saat.
http://www.facebook.com/p...57711027641&ref=share
büdü'nün en sevdiği sayı.
5 ile 7 arasında ki tamsayı...
benim açımdan ise;
06/11/90 doğum günüm (tersten bakınca yine 06/11/90), ankaralıyım plaka kodu 06, ismim 6 harfli, soyismim 6 harfli, 2. adımıda kullanınca 15 harf ediyor; 15=1+5=6, ayrıca karakter ve isim analizimde 6, tuttuğum takım doğum günümde kendi evinde 0-6 ezeli rakibine mağlup oldu, 06 kasımda yapılan her sınavdan düşük not aldım, tc kimlik numaramdaki rakamları sırasıyla bir toplayıp bir çıkarınca sonuç 6 ediyor, aynı şekilde öğrenci numaram da 6 ediyor, şuan bulunduğum üniversite 6. tercihim, tuttuğum evin apartman numarası 6 we daire numarasıda 6... ve daha fazlası...
doğum günümde izlediğim bir film; 23 numara ( the number 23 )... özenti diyecekseniz tekrar düşünün, zira 23=2x3=6...........ayrıca özenti kelimesi 6 harfli =)
şimdi size soruyorum; '6' nedir?

edit: bu başlığa 39. entryi girmişim; 9-3= 6.
not: bu arada kaçıncı nesil yazar olduğumu söylememe gerek yok sanırım...
mükemmel sayılara örnek sayı. 2x3x1=6, 2+3+1=6.
günümüze kadar bulunmuş 44 mükemmel sayının ilkidir.
Sevdiğim bir rakam. iki ve üçün çarpımı. Katlarını da severim.
6 ile ilgili söyleyecek çok şey var. kahinler her zaman ellerinde 6 taş bulundururlarmış bir inanışa göre. şansı, bahtı simgeler.
36 nın kareköküdür.değişik çağrışımlara sebep olur, galatasaraylı olduğum için küfrederim bu rakama hep.
karesini alıp 4 eklediğimizde 40 yapar.
6 = FENERBAHÇE'nin bir maçta galatasaray filelerine bıraktığı toplam gol sayısı... /// Yarım Düzine...
ezelde nihat doğan nın canlandıracağı karakter.bu sefer dayı nın adamı olacakmış.
16 ile çarpılıp 4 eklendiğinde 100 eden sayıdır.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=168009909895395
(bkz: yazık lan cincona)
karbon elementinin atom numarası.
Üsküdar - küçük çamlıca / bulgurlu arası sefer yapan yeni özel halk otobüsü hattıdır. Özellikle benim gibi Zeynepkamil tarafında oturan kişiler için, deyim yerindeyse şükelaların şükelası olmuştur. 12'ye binip, ardından çiçekçi durağı sonrası mezarlık aarsından bir daha geri yürümek zorunda kalan, 12A'ya binip bağlarbaşını dolaşmak mecburiyetini çeken semt sakinleri için bir nimet gibi olmuştur. Üsküdar'dan 12 dakikada gibi çok sık aralıklarla kalkması ve Kiler hipermarket'e kadar durmayıp, Zeynep Kamil ilköğretim okulu önünde de bir durağa sahip olması beni benden almıştır. emeği geçen kim varsa onlara aferindir, koşuyolu minibüsçülerinin mafyöz tepkilerine uğrayıp hizmetten kaldırılmasa bari!
genelde muhitimizde sevilen sayılan bir rakamdır.
spor toto süper lig 2010-2011 sezonu fenerbahçe futbol a takımı oyuncusu ilhan eker'in forma numarası.
''altı kere altı ozaltı'' diye ezberlemelerden akılda kalan sayıdır. unutulmaz tabii.
mükemmel sayıların ilki...

belki de mükemmel hakkında görüşlerimdendir, doğduğum andan itibaren peşimde gezmesi.
ilk nefesimi içime çektiğim günün tersi,
yine kendisi,
çok manidar, sanki son nefesini verdiğinde de olacağım der gibi.
uğura inanmadım hiç,
şansa inanmadığım gibi.
ama bir bayan ile kahve içerken "uğurlu sayın hangisi" sorusunu duyduğumda,
her daim yaşamak istemediğim yaşanmışlıklarımın bir köşesinde imzası bulunanı söyledim;
6.

paylaşmanın erdem olmadığı bir dünyada yaşadığımın farkındayım,
ancak bu paylaşmaya karşıyım demek değil;
sadece adının paylaşmak olmasını kabul edemedim hiç.
sanki sahibiymiş gibi, sahip olduğunu bir başkasına dokundurmak, tattırmak, hissettirmek gibi geldi.
insanın kendinden başka hiçbir şeye sahip olamayacağını savundum,
hemde her insan bile değil.
sizin dilinizde paylaşmayı seven biriyim, hemde her şeyini.
ama ben paylaşmıyorum, sahip olmadığımın farkındayım,
büyük kitlelerin tam aksi.
ama paylaşamadığımın tek şey var;
o da 6,
tahmin ettiğiniz gibi...

ancak 6'ya sahip değilim,
sanki o sahip bana,
o paylaşmıyor gibi.
hiç bırakmadı, hep sınıyor beni.
belki iyiliğimi istediği için kötülerimde vardı,
belki sadece pes ettirmek içindi.

adımda, karakterimde, hatırlamak istemediğim ancak asla unutamayacağım her tarihimde,
karşımda durdu dimdik.

tesadüflere inanmadığımı bildiği için çıktı hep karşıma belki.

daha anlatmaya göz kapaklarımın yetmeyeceği kadar çok şey var ona dair,
ancak bu kadar çok sebep varken nefret etmemi gerektiren,
seviyorum, en az saygı duyduğum kadar;
6'yı...

o sanki, o sanki...
sizce ne olabilir ki?
altı üstü mükemmel sayıların ilki...
mükemmel mi?..
şekil itibariyle kambur, tahta göğüslü, göbek almış başını gitmiş tiplere benzetilir. *
6 kere 6 36 hakem dedi penaltı penaltıyı atlattık hakemin totosunu patlattık tekerlemesiyle ilk okulda popüler bi repliğe yol açmış sayıdır. ayrıca 3 adet 6 nın yanyana gelmesiyle şeytanın sayısı 666 meydana gelir