bugün

Bol kırmızılı maç olacaktır, iki maç arasındaki ortam acayip gergin şu an. Seyircili olmaması gs için büyük avantaj.
cimbomun 3 yıldızlılara çakacağı maç.
2-1 fener alır içime doğdu. Bana göre 1-0 gs alır. içim dışım bir değil evet farkındayım.
365 gün 6 saat oynansa galatasaray bu maçı kaybetmez. iki takımın oynadığı futbola ve teknik direktörlere bakarsak birisi ferrari diğeri murat 131. fenerbahçe yener diyen ya futbol cahilidir ya da holigan bir maldır amk. maçtan sonra görüşürüz ekran görüntüsü alın.
Gösterdikleri performanslara bakıldığında gs bir adım önde ama derbi maçı bu belli olmaz. Bakalım, bekleyip göreceğiz.
galatasaray'lılar olarak tv karşısında şezlonglara uzanmış, hindistan cevizi yudumlayarak izleyeceğimiz maçtır.
geçen sene belhanda ısınma hareketlerinde ağzında sakızı çiğneyip sektiriyordu.
türk telekom stadında bile bu kadar rahat olamıyor gs.
ama kadıköy'de inanılmaz bir rahatlık ve özgüven oluyor takımda.
felipe melo, kadıköy stadını tam olarak şöyle anlatmıştı:
+ orası bizim balo salonumuz.

görsel
muhtemelen beraberlikle sonuçlanacaktır.
Gazosuna dahi olsa fener-galatasaray maçlarının havası günler önce başlayan heyecanı çok farklı olmuştur. Fikstür açıklanınca ilk bakılan maçlardır, değişmez.Düğün, nişan hatta cenaze bile bu maçların tarihine göre ayarlanır. Gazamız mübarek olsun ne diyelim,saatleri saydığımız günlere yine girdik.Umarım geçen seneki gibi kazanan taraf yine biz oluruz.
erol un maca yine anadolu takimi defansifliginde baslayacagi asikar her ne kadar bircok fb taraftari bu oyundan memnun olmasa da. topu galatasaray a verip kontra kovalayacak gibi. kendisi daha pragmatist bir yapida ve gunu kurtarma derdinde ancak gelecek icin bir plani, oyun sistemi yokmus gibi hissettiriyor. oyuncularin bireysel kalitesi simdiye kadar surukledi takimi oyundan ziyade.
terim in bjk macinda yaptigi etobo ile baslama hatasini bu macta yapmayacagini ve daha hucumcu ama geride saglam duran bir 11 ile cikacagini dusunuyorum. mostafa muhamed ve yedlin surprizi olur mu, pek sanmiyorum yine babel ve linnes ile baslayacak gibi. gedson fernandes te kadroda olursa oyuna girecektir ikinci yari.

muslera
linnes(yedlin), marcao, donk, saracchi
feghouli(emre kilinc), belhanda, taylan, arda, onyekuru
babel(mostafa)

hakem duzgun mac yonetirse galatasaray daha agir basiyor...
halen daha fenerbahçe 10 maçtır yenilmiyor masalları anlatanlar falan var.

yahu arkadaş kadıköydeki başakşehir maçında hakem gustavoyu atsaydı şuan ne erol vardı ne de fenerbahçe ilk 4 te olabilirdi.

o maçla başlayan seride 1-2 maç dışında fenerbahçe sene başından beri ne oynuyor belli değil.

caner erkin her maç kenardan 30 tane orta açıp forvetlere gol attırmaya çalışıyor.

erol bulut tamamen şansa bala ilerliyor ama hep böyle gitmez bir yerde patlar.

galatasaray ise hem az gol yiyor hem de muslera'nın geri dönmesiyle oyuncular daha özgüvenli oynamaya başladı.

iki takımı tarafsız gözle incelersek gs öyle böyle değil bayağı ağır basıyor.

altay hatay maçındaki gibi hayatının maçını oynamazsa tek fark olsa bile gs kazanır.
Kötu anilari silmek icin guzel bir gün.
iki saatliğine cim bomu tutacağız.sonra gusül abdesti alıp tevbe edeceğiz.
bir galatasaraylı olarak objektif tahmin yapmak gerekirse; gustavo'nun olmayacak olma ihtimali bize avantaj sağlamaz neden ? çünkü seri gibi bir orta sahamız yok topu alıp oyun kuran defansı rahatlatan vs vs. belhandaya büyük maçlarda hiç güvenmedim hele fener maçlarında hiç güvenmem gereksiz hırçınlaşıp takıma zarar veriyor. en büyük kozumuz yine muslera olacak. valencia formda, thiam saçma sapan goller atıyor şansı yanında, ozan caner esktra hırslanacak. altay ekstra motive olacak. Fakat onyekuru denen bir gerçek de var. bıraktığı yerden devam ediyor. derbide en büyük kozumuz kesinlikle onyekuru. uyumsuz ve hırçın fener defansını zorlayıp kırmızı göstertebilir. babel onyekuru gününde olup muslera ,marcao ,donk vasat üstü oynarsa 51 galatasaray diyorum. Bu durumun bir tanesi aksarsa fener maçı alır. Centilmence olsun diyeceğim. Bu gergin şartlarda maalesef imkansız olacak. izleyip göreceğiz.
berabere bitecek olan maçtır. bak berabere biter demiyorum bitecek diyorum.
Hakem cuneyt çakır olursa eyyamın zirve olacağı maçtır.
100 küsür yıllık rakabetteki en sıkıcı maç olacaktır.
Yakan top oynayacaklar. iki takımda topu birbirine bırakacak.
(bkz: 0 0 bitmiş lecce cagliari maçını banttan izlemek)
görsel
beraberlikle bitmesi muhtemeldir.
son 10 yılda kadıköy de oynanan maçlara bakın hepsinde gs üstün oynamıştır.

ezelden beri fenerbahçe daha pahalı kadro kurmuştur ama başarılı olamamıştır.

pelkas kesin yok ama üstüne gustavo da oynamazsa eğer gs kesin alır.

gustavo fb'nin açık ara en iyi oyuncusu.
Pelkas ve gustavo oynamazsa, Galatasaray ilk yarıda önde baskı ile başlayıp erken bir gol bulursa 4-0 veya 4-1 gibi bir skorla kazanabilir.
Bir Galatasaray lı olarak biraz endişelerim var. Son maçta biz Fenerbahçe yi yenince evrenin mesajımı artık nedir kovid belası başımıza geldi.

Yenersek kovid devam ederse haklı olabilirim. Ama yenilirsek kovid yakın zamanda bitecek gibi bir hissiyat var içimde.

Yinede Galatasaray kazanır inşallah.
dananın kuyruğu kopacak gibi.
Galatasaray'lı taraftarlar da derbi öncesi vodoo büyüsü yaptı.
görsel
Fenerbahçe'ye oynayıp galatasaray'ın kazanmasını sağlayacağım maç.

Edit: fenerbahçe'ye oynandı galatasaray'ın kazanması sağlandı mission completed.
Henry Onyekurunun performansına bağlı olarak 1-1 veya 1-2 biteceğini düşündüğüm dev derbi.