bugün

Hayatımda ki en uzun ilişkimdi. 6 yıl. ilk aşkım. itiraf etmek gerekirse kabimde hâlâ yeri var ama aşk olarak algilamayin. Sonuçta 6 yıl dile kolay. Pek çok aniniz var silip atmak anılara saygılı. Ayrılma nedenimiz aslında ne bir aldatma ne de başka bir şey. Bazen olmayınca olmuyor arkadaşlar. Kader kısmet. Haaaa ayrıldıktan sonra baba evine dönmüş boşanmış gibi hissettim ne alakaysa.

Bu arada o, başka bir şehirde bende başka bir şehirde oturuyordum biz birlikteyken. Hâlâ aynı şehirde değiliz. Demem o ki : illa sevmek için yanyana olmak gerekmez.
Hep merak ettiğim şeydir. Nasıl onca seneyi çöpe atabiliyorlar.
ilişkiyi geçmiş o evlilik olmuş. iyi koyar insana.
Uzun ilişkilerin bitme mevsimi midir nedir. 6 seneler, 7 seneler havada uçuşuyor maşallah.
geçmiş zamanın peşinde koşarken yorulmaya hazır olacak kadar tez canlı davranmaya başlanacaktır akabind. buna arkadaşlar arasında "sapıttı bizimki" denilmektedir.
6 seneyi heba etmektir.
ayrılık sonrası kendini yavaş yavaş toparlamaya başlayıp acılarını başka zaarla kapatmaya karar verir ama bitkin ruhu üşengeçleşir tanımak katlanmak hobilerini sormak ayak uydurmak zor gelir bence en büyük kötü durum budur.
22 yaşında ise bu ayrılan arkadaş, 16 yaşında çıkmaya başlamışlar demektir. Ulan daha meme boyutları tanner evrelemesine göre class 2 olan kişi nasıl böyle yapar anlamıyorum ki, yani onu geçtim, erkeğe ne demeli? ne yapıyolardı bunlar çıkmaya başlayınca? akşamları kalan vakitte taso mu oynuyodu yani? altı yıllık ilişkiymiş. Yok bu eleman yaşını başını almış biriyse sözüm yok. Ama, ufacık yaştan başlayan ilişkilerin alışkanlık halini alması, ve yıllar sonra büyüyünce kişilerden birinin hayatın gerçeğini anlaması ile ayrılık kaçınılmaz olur.
bir daha kimseye güvenemeyeceğini düşünüp hayata küsmektir. daha sonrada bir meleğin gelip sizi bu bunalımdan çıkarmasıdır.
(bkz: ben)
nefes almaktır.. 6 sene lan, höeeeh mına koyayım.. iyi bile sabredilmiş..
tecrübeyle sabitlendikten sonra değerlendirilmesi uygun olacak durumdur. vardı böyle bir tanıdığım çift, 10 yıllık bir beraberlikten sonra ayrıldılar. daha sonra evlenmek niyetiyle tekrar birleştiler. bir başka çift vardı ve 5 yıllık bir beraberlikten sonra ayrıldılar. sonrasında ise 2 yıl kadar bir aryrılık ve ardından evlilik... gördüklerim bunlar.
16 ve 26 hatta 36 yıllık ilişkilerini ayrılıp gidenler vardır.
biten bitmiştir.
sene kavramı sadece yarattığı etkiyi arttırır. sonuçta ayrılık mevcut birşeydir.
gayet basit bir işlemdir, bir çırpıda biter gider... inceldiği yerden kopma aşamasına gelmese kimse silmez verdiği altı yılı zaten...
kızın babasının en nihayetinde olaya el koymasıdır.
5 senelik ilişkiden sonra ayrılmak gibidir. koyar..
ilk başta çok kötü gelir ama aslında özgürlüğe kavuşmaktır.
(bkz: tertemiz bir sayfa açmayı zorunlu kılar)
(bkz: single hayat oh ne rahat)
okadar sene göt göte yaşayıp,sonra kusura bakma sevgilim ben sana layık değilim!
yok yaa..başka derdiniz?
aklınız neredeydi bunca sene?
her gün aynı yemek yenir mi be güzelim!
önce müthiş bir rahatlama gelir.
alenen iyi hisseder insan. sevgiliyle yapılamayan tonla iş vardır.

sonra bir bakar ki, elinde patlamıştır aslında. gerisi anti-depresan.
zordur. sıfırdan bir insanı tanımak, alışmak, öğrenmek gerektirir.
6 senelik ayrılıktan sonra bir araya gelmek kadar zor olmalı.
nasılsa ayrılık da olsa birliktelik de olsa hayat akıcak
siz ayrıldınız diye durmayacak
ömrünüzü kısaltmaya devam edecek.
her iki tarafa da başarılar.
(bkz: even mona lisa is falling apart)
(bkz: 30 yıllık evlilikten sonra boşanmak)