bugün

bi çok kez başlamama rağmen sonunu getirmediğim film.
kadın erkek ilişkisinin çok başarılı aktarıldığı bir film olmuş. oyunculuklar da çok iyiydi.

özellikle ilişki, erkek gözünden ele alınmış. her ilişki böyle olacak diye bir şey yok ama, film de mutlaka kendinize ait bir şeyler bulyorsunuz.
filmin başında söylenen "sırf seninle aynı saçmalıklardan hoşlanıyor diye bir kız senin ruh ikizin demek değildir" cümlesiyle genel olarak özetlenmiş filmdir.
hala ve hala ''beşyüz deys of samır'' diye okuduğumdur.
Regina Spektor hero şarkısını tanımama vesile olan orta halli aşk filmi olmayan film.
az önce izleyip bitirdiğim film. şımarık, bencil kız ile ezik, efendi çocuğun hikayesini anlatıyor. tahmin edilebileceği gibi kız, çocuğun hayatını sikip atıyor. işin kötü yanı bu summer denen taze kaşarın gerçek hayatta da fazlalıkla karşımıza çıkıyor olması. sana çok pis laflar hazırladım summer.
yine beş yüz deyz of samır olarak okuduğum film. *
Aşkın 500 günü olarak Türkçe'ye çevrilen
Ama filmin başında "kesinlikle bir aşk hikayesi değil" denilerek başlanan dram filmi.
Sıkıcı bir filmdir. 500 gün film mi olur? izleyen ağır maldır. Ben iki yilimi oturup bu filme mi ayiricam? Ben okula gidiyorum lan zaman ayiramam ki buna. Hem ucunda am yoksa ben yokum.
Bu filmi izledikten sonra aramızdaki bir kızdan ayrılmıştım.

hayatımın en doğru kararlarından birisidir.

gerçek aşkı bulmanıza vesile olan güzel bir filmdir.

ayrıldığım kız pavyona düşmüş, orospu olmuş. amına koymuşlar.
soundtracki de tatlı filmdir.
film türk kızını anlattığı için bu kadar garip ve ilginç geldi o yüzden tuttu yurtdışında.

yoksa sıradan bi film ya.
orospu summer ın yaptığı kaşarlığı anlatan filmdir. işte böyle totoşlar yüzünden bizim gibi güzel insanların kalbi kırılıyor.
film tamamiyle türk kızını anlatıyor. tabii ki genelleme sıçtım ama özet olarak kezonun oynadığı film.
tutuklanıp hapislerde çürümesi ve 80 darbesinde yapılan işkencelerin üzerinde denenmesi gereken bir kızı anlatan filmdir.

sallandırAcaksın böylelerini bak bakalım bir daha yapabiliyorlar mı?
Filmin 60. Dakikasından sonra Regina Spektor hero şarkısının Çaldığı summer ın evine davete giden Hanson ın eve girişinden itibaren ekranı ikiye bölüp beklentiler ve gerçekler sahnelerini Yanyana koyup güzel bir iş çıkarmışlar her izlendiğimde adama daha daha çok acıyorum.
Kelime oyunları,

Spolier

Summer kizın adı.
izleyenler bilir sadece Reality vs Expectations sahnesi icin izlenir. Bir iliskinin başlangıcından sonuna kadar gösterir. Herkez kendinden bir şeyler bulur bu filmde. zooey deschanel'ın döktürdüğü filmdir.
izlediğim ve en unutamadığım film, hâlâ Summer'in evlendiğini öğrendiğim sahneye oturup ağlayabilirim.
romantik komedi gibi duran erkek filmidir. evet erkek filmi. kadınlara o kadar hitap ettiğini sanmıyorum. çünkü fazlasıyla subjektif; subje de esas oğlanımız...
summera karşı hep bir kin beslememi sağlayan filmdir.
Orospu summerın bir erkeğe (tom) ne boklar yapabileceğini anlatan filmdir. Sonunda umut dolu mesajlar verse de inanmayın yok öyle bi hayat. Kaşar summer. Neyse sakinim.
bir kaç devam filmi ya da özgünleştirme ile farklı versiyonları çekilebilir, sade ama yoğun konulu filmdir.
Saçma bir film dahadir.
Izlemedim ama 500 gun yaz fikri gercekten korkutucu geliyor.