bugün

ibadet kısmını geçtim 5 vakit namaz kılarsan bir şeye odaklanmışsın demektir inandığın bir şey var demektir bazı şeyleri yapman veya yapmaman demek aklını ve vücüdü iyi eylemler için yorman demek namaz kılmak için abdestte gerektiği için vücüdü elini ayaığnı yüzünü belirli aralıklara temizliyosun bir ömür boyu böyle yaşarsan bence kolay kolay bir sağlık sorunun olmaz ve hayata gayet pozitif bakarsın bir nevi meditasyon yapıyorsun gibi gün boyu belirli aralıklarla bir şeylere odaklanıyorsun ve ona göre bir yaşam tarzın var.
Namaz kılmayı yatıp kalkmaktan ibaret görürsen eğer bir faydası olmaz.

Hakkıyla kılınırsa eğer namaz insanı kötülükten alıkoyar. Günde beş vakit yaratıcının huzuruna varacağını bilmek insanın attığı adımlara daha fazla dikkat etmesini sağlar. bir insna kötülük yapmaya niyetlenip; ben birazdan Rabbin huzuruna çıkacağım bu yaptığım kötülükle nasıl huzurda dururum deyip vaz geçiyorsa kıldığı namaz ancak bu şekilde fayda gösterir.

Yoksa Allah'ın kimsenin yatıp kalkmasına ihtiyacı yoktur.
Inanmiyosan trollemen cokta zor degil tamamda inanipda kilmiyosan buyuk sıkınti . Inancini kendin sorgulayinca vicdanin ordan bi bagiriyor ulan kilmayinca yaptigin her iyiye yonelis bosa dusuyor bi sevap kasmiyor ne yasiyorsun sen o zaman .yanisi inaniyorum diyosan kilacaksin .
Namaz; doğru bir şekilde eda edenleri günahtan korur, Allah'a karşı borcu öder, temizlik vaat eder, beyni dinlendirir, eda etmeyince daha iyi değildir.
ailece gidilen bir pazar ayininin verdiği huzur değildir.
Beyne faydası çoktur.
yoktur.hakikaten öyle uzun süre 5 vakit namaz kılmış biri olarak söylüyorum.
beyne faydası yoktur (bkz: konya)